Ana içeriğe atla

AŞK DOLANDIRICILARINDAN KORUNMANIN 6 YOLU.AŞK DOLANDIRICILARINDAN KORUNMANIN 6 YOLU.

Sevgili dostum,

Internet güzel ortamdır ve faydası da çoktur , ama her yerde olduğu gibi şeytanı ve kötüsü de çoktur.

Bunlara karşı kendini ve aileni korumak konusunda bilgi sahibi olarak, gerekli önlemleri alman lazımdır.

"Bana  bir şey olmaz"  kafası yaşarsan, o akılsız kafana nereden, neyin düşeceği hiç belli olmaz.

İnternet şeytanları temel olarak paranın ve zihninin peşindedir.

Bunları ele geçirmek içinde türlü renkli oltalara, türlü çekici yemler takıp İnternet denizine atarlar ve kurbanlarının gelmesini beklerler.

Bu oltalara takılan yemler içinde en etkilisi aşk ve cinsellik yemleridir.

Genelde aşk yemlerine dişi balıklar, cinsellik yemlerine erkek balıklar düşer.

Tuzaklar genelde İnternet üzerinden tanıştığınız "hayatınızın aşkı" ve "ruh eşinizin" bir süre sizinle romantik sohbetler yaptıktan sonra çeşitli sebeplerle yüklü paralar istemesine dayanır.

Eh sizde müstakbel eşinizden üç kuruşu esirgeyecek değilsiniz ya.

Neredeyse ev alacak kadar parayı "internet aşklarına " gönderen kurbanların hikayelerine medyada sık sık rastlarsın.

Ancak tabi esas büyük tehlike psikopatlar ve sapıklardan kaynaklanır.

İnternet üzerinden tanıştığı ultra yalancı bir psikopat tarafından tacize uğrayıp öldürülenlerin veya çocuk pornosu sapıklarının tuzağına düşen çocukların hikayeleri de çok yabancımız değil.

Peki bu pisliklere karşı kendimizi nasıl koruyabiliriz.

Sana şimdi boş laf değil pratik altı tane tavsiye vereceğim.

Lütfen bunları bilgisayarının olduğu yere veya sık görebileceğin bir duvara falan yapıştır.

Yapıştır ki gün gelir de aşk gözünü karartırsa bir ihtimal uyanabilirsin. Bana olmaz deme. Başına bu tür şeyler gelenlere de zamanında sorsan "Ben akıllıyım bana bir şey olmaz" derlerdi. Karşındaki şeytanların geneli profesyonel yalancı veya duygusuz psikopatlardır. Hafife alma.

1) Internet üzerinden yeni tanıştığın birine para yollama. Bitti. KESİNLİKLE PARA YOLLAMA. Sana birn türlü ağlamayla açlıktan ölürken konulu resim bile yollasa YOLLAMA. Bu kadar basit.

2) Elinde Google diye müthiş bir silah var. Tarihte hiç bir insana nasip olmayan koca bir bilgi denizi önünde duruyor. İnternet üzerinden yeni tanıştığın kişinin ismini,cismini her şeyini araştır. Profil resmini veya sana gönderdiği resimleri Google resim arama üzerinden arat. Eğer o resimler İnternet üzerinden alınmış sahte resimlerse zaten foyası hemen ortaya çıkarır.

3) Yeni tanıştığın kişi her kimse ve her neyse mutlaka etrafındaki güvenilir arkadaşlarına konuyu anlat ve fikirlerini al. Senin gözünü aşk ve şehvet bürümüş olsa bile arkadaşlarından bir tanesi "kendine gel" konulu bir vaazı sana mutlaka verecektir. (Çevrende her yaptığına gaz veren tipler varsa zaten onlardan arkadaş olmaz)

Dolandırıcı tipler sana türlü hikayelerle "ilişkimizi gizli tutalım" falan derler. Böyle gizemli bir ilişki sana çekici gelebilir. Buna kanma. Kiminle tanıştıysan ailen ve arkadaşların mutlaka bilsin. Zaten ailen ve arkadaşlarınla göğsünü gere gere tanıştıramayacağın hiç kimseyle böyle ilişkilere girme.

4) Yavaş git. Seninle iki yazışıp, iki de telefon görüşmesi yaptıktan sonra "en ölümsüz aşkını"  ilan edenlere kanma. Aşk ve Sevgi gibi kavramları hafifleştirme.

5) Şüphe kalkanını elinden hemen bırakma. Karşındaki seninle görüntülü görüşme yapmaya yanaşmıyor veya halka açık bir yerde buluşmayı sürekli erteliyorsa  bu işin altında bir çapanoğlu mutlaka vardır. Mazeret ve bahanelere prim verme.

6) Arkadaş,sevgili veya eş bulma amaçlı İnternet sitelerine dikkat et. Bu işler genel olarak problemli işlerdir ama madem kullanacaksın, o zaman bari bilinen,güvenilir ve ne olduğu belli siteleri kullan.

Dolandırıcı ve sapıklar sırf kurban düşürmek için böyle siteleri kendileri açarlar. Gördüğün süslü İnternet sitelerini de gözünde büyütme çünkü en süslü ve en kurumsal gözüken arkadaşlık sitelerini bile yapmak bir kaç günlük çalışmaya bakar.

Toparlarsam.

Duyguların ve şehvetin arttıkça beynin belli hormonları salgılamaya başlar.

Bu hormonlar aklının normal çalışma mekanizmasını yavaşlatıp,bozar.

Normalde "hadi oradan" diyeceğin pek çok acayip teklife, eğer önüne yeterince çekici bir yem konarsa hayır diyemez ve kabul edebilirsin.

Bu sebeple işin özü.

Hayatında duygusal bir ilişkiye gireceksen en güzeli normal şekilde yüz yüze tanış.

İnternet üzerinden böyle bir tanışma bir şekilde olmuşsa da hayatında olmadığın kadar dikkatli ol.

Sanki bir sabah mayın tarlasının ortasında uyanmış gibi adımlarına çok dikkat et.

Anlattıklarım şaka değil.

İnternet şeytanları, psikopatları ve sapıklarının hiç acıması ve şakası yoktur.

Sadece paranı değil, namusunu, şerefini ve canını bile tehdit edebilirler.

Hepimizin aklını, duygularından daha fazla kullanabilen ve kararlarını dikkatlice alan insanlardan olabilmemiz dileğiyle.

Sevgilerimle
Aydın Serdar Kuru
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ Sevgili dostum, Bugün üzerinde uygulanıyor olabilecek yada gelecekte karşı karşıya kalabileceğin bazı psikolojik baskı tekniklerinden örnekler vermek istiyorum. Her zaman dediğim gibi seni ancak bilmediğin yumruklar devirebilir ama geldiğini gördüğün her tür saldırıya karşı önlem alabilirsin. 1 ) Öncelikle üzerinde psikolojik olarak baskı kurmaya çalışan insanlardan acıma falan bekleme. Yaptıklarında da bir mantık filan arama. Neden benim üzerime geliyorlar gibi saçma sorular seni sadece daha zayıflatır. Bu tür şeytanlar başka insanların acılarından beslenir. Sen ne kadar acı ve sıkıntı çekersen o oranda zevk alırlar. Öncelikle böyle bir saldırıyı mantığınla çözmek için zaman kaybetme. Zaten sen baskı görmen için bir sebep aradıkça kendi kendini de suçlamaya başlarsın, bu da tam saldırgan manyağın istediği şeydir. Çünkü kendini suçladıkça acın daha da artar ve acın arttıkça o pisliklere daha fazla zevk verirsin. 2) Sana saldıranlar genelde sosyop

İŞ YERİNDE SENİ EZMEK İÇİN KULLANILAN 5 MANİPÜLASYON TEKNİĞİ.

İŞ YERİNDE SENİ EZMEK İÇİN KULLANILAN 5 MANİPÜLASYON TEKNİĞİ. Sevgili dostum işyerinde ve hayatta kötü niyetli psikopatların seni kurban durumuna düşürmek için kullandığı yöntemlerden bir kaçını seninle paylaşmak istiyorum. Bunlara karşı dikkatli olmanı öneririm. 1) Pohpohlayarak gardını düşürtme : Yeni başladığın bir işte daha seni tanımadan "sen gördüğüm en akıllı insansın" veya "gerçekten bu işe çok yakıştın" türü pohpohlama senin güvenini kazanma ve yanına sokulmak için kullanılır. Bu sebeple daha kimseyi tanımadığın ve tek bir doğru dürüst muhabbet etmediğin bir ortamda biri gelir seni hemen övmeye ve pohpohlama başlarsa dikkat et. Psikopatın biri vuruş yapabilmek için mesafeyi kapatıyor olabilir. 2) Gerçeklik algınını değiştirme : Psikopat burada senin doğru olduğuna emin olduğun her şeyin yanlış olduğunu söylemeye ve kendine güvenini kırmaya başlar. " Sen okulda öyle öğrenmiş olabilirsin ama işler buralarda böyle yapılmaz" vey

KİBİRLİ İNSANLARLA BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI.

  KİBİRLİ İNSANLARLA BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI. Sevgili dostlar, Bugünkü yazımda bazı zamanlar hayatı etrafına çekilmez hale getiren kibirli insanlarla başa çıkmanın bilimsel ve psikolojik yollarını ince ince anlatacağım. Eğer hayatınızı paçavraya çeviren kibirli insanlarla muhatapsanız ve onlardan yakanızı bir türlü kurtaramıyorsanız toplanın etrafıma anlatmaya başlıyorum. Ufak ara notu : Bu yazıyı en beğenmeyecek kişiler bilin bakalım kimler olacak ? Tavsiye Yol 1 : İlk tavsiyem kibirli bir insana acıyıp onu düzeltme görevini üstlenmeyin. Kibrin altında o kişinin geçmişinden gelen ciddi travmalar ve özgüvensizlikler vardır. Kendini sürekli değerli ve önemli hissetmek istediği için yumurta kabuğundan ince egosunu korumak amacıyla havadan geçen sineğe bile kibir basmaya çalışır. Bu kendini iyi hissedebildiği tek yoldur. Bu tür kişileri nasihat veya uyarıyla yola getirmeniz imkansızdır çünkü her türlü nasihat ve uyarıyı hakaret olarak algılayacaktır. Kavga etmeniz de çözüm değildir çünkü &q