Ana içeriğe atla

ENFEKSİYON OPERASYONU
ENFEKSİYON OPERASYONU.

Sevgili dostlar,

Şu aralar Coronavirüsle hop oturuyoruz, Çinlilerin afiyetle yarasa yeme görüntüleriyle hop kalkıyoruz.

Üstüne üstlük ameliyat maskesiyle gezen insan sayısında da ciddi bir artış var.
(Gazetelerin,ameliyat maskesiyle gezen ünlüler türünden haberleri de oldukça yardımcı oluyor tabi).

Bir de ilginç şekilde bu virüsün Amerika tarafından Çini sıkıştırmak için üretilen bir biyolojik silah olduğu iddiaları da Internet ortamında gezinmeye başladı. (İlginç şekilde iddiaların ilk çıkış siteleri de hep Rus kökenli haber siteleri)

Şimdi durum böyle olunca benim aklıma nedense Sovyetler Birliğinin forvet oyuncusu KGB'nin 1980'li yıllarda Amerikaya attıkları "Enfeksiyon Operasyonu"  kazığı geldi durup dururken.

(Merak edenler Google hazretlerinden Operation Infektion diye araştırabilir)

Şimdi eski tozlu dosyaları açmaya gerek var mı bilemem ama işte eğlenmek istiyorsanız okuyun derim.

(2001-2007 arası hep böyle eğlenceli operasyonları bir çok yerde yazıp çizerdim,canım çekti biraz eski şarkılardan çalmak)

Gelelim neymiş bu Enfeksiyon Operasyonu olayı.

KGB Hindistanda  "Patriot" yani "Yurtsever" isimli bir gazete kurmuştu.

Buradan basıyorlardı Komünist propagandasını dönemin Hintli yurttaşlarına.

(Soğuk Savaşın şirin dönemlerinde CIA ve KGB'nin farklı ülkelerde kurdurdukları ve paralarını verdikleri böyle tonla dezinformasyon amaçlı yayın organı bulunurdu. Türkiye'de de var mıydı ben bilmem büyüklerimiz bilir)

İşte bu gazete 1983 yılında kendilerine ismini gizli tuttukları çok önemli bir Amerikan bilim adamından mektup geldiğini ve bu mektupta korkunç iddialar olduğu haberini yaptı.

Bu ismi cismi bilinmeyen Amerikalı bilim adamı mektubunda, o dönemler ismi yeni duyulmuş olan ve herkesin "ulan bize de bulaşmasın" diye korktuğu HIV/AIDS virüsünün Amerikan ordusunun Fort Detrick garnizonunda biyolojik silah üretmeye çalışan Biyolojik Savaş birimleri tarafından üretildiği iddiasında bulunuyordu.

Buna göre virüs bilinçli olarak yayılıyor ve Amerikan ordusu aslında farklı ülkelerde deney yapıyordu.

İddiaya göre Pakistan üzerinden virüsün Hindistan'a bulaştırılacağı söylenmişti.

Şimdi bu kampanyanın amacı belliydi. Hindistan vatandaşlarına "Amerika hepinize AIDS virüsü bulaştırıp öldürecek, gelin Sovyet amcanızın yumuşak kızıl kollarına da sizi koruyalım" teması açıktı.

Bu kampanya Hindistanlılar üzerinde kısmen başarılı olunca KGB hedefi büyüttü.

"Yahu bu ne güzel fikirmiş hazır herkes korkarken bu dezinformasyonun çapını büyütüp Uluslararası hale getirelim" dediler.

7 Eylül1985 senesinde KGB zamanın Bulgar istihbaratına bir yazı yazdı ve "bakın biz Hindistanda böyle bir şey yaptık Avrupada benzeri bir şeyler yapabilirmiyiz, düşünün" diye kibarca rica etti (yani emretti)

Bir ay sonra ilk atışı yaptılar.

"Literaturnaya Gazeta" isimli başka bir KGB gazetesi koca manşetlerle "AIDS Virüsü Hakkında Amerikan Ordusu Neyi Saklıyor ?" gibisinden haberini patlattı.

Habere göre Amerikan Biyolojik Savaş birimleri yıllardır Afrikaya gidip Batıda bulunamayacak en korkunç ve egzotik virüsleri toplarmış. Daha sonrada bu virüsleri başka virüslerle kokteyl yaparken HIV/AIDS virüsünü icat etmişler. Dünyada görünen AIDS vakaları da virüsün test edilmesiymiş.

Tabi bu lafta haber  Sovyetler Birliğine sempati duyan Güney Amerika ve Avrupadaki "solcu" gazeteler tarafından hemen alıntı haberler yapılarak dünyaya yayılmaya başlandı.

Bu aşamada şu an vefat etmiş Doğu Almanya devletinin herkes tarafından korkulan STASI istihbarat servisi de devreye girerek sahte haberi başta Batı Almanya olmak üzere tüm Avrupa'ya aynı virüs gibi yaymaya başladı.

(Tabi STASI arşivleri buhar olduğu için tam nasıl yaptıklarını bilemiyoruz ama hep şunu düşünürüm, dünya çapında çok büyük kandırma operasyonlarına imza atmış KGB ve STASI'nin elinde bugünkü Internet ve Sosyal Medya imkanları olsaydı kimbilir neler yaparlardı ? Belki de yapıyorlardır kim bilir )

Tabi iş sadece gazete haberlerinde kalsa bunu yutturmak zor olurdu.

İşe bir de bilimsel hava katmak gerekirdi.

Sovyet biyolog bilim adamı Jakob Segal'e hemen "AIDS'in Kökenleri" diye bilimsel görünümlü uydurma bir makale yazdırdılar ve bunu dünyanın önde gelen bilimsel sempozyumlarında sundular.

Segal'in üfürükçü makelesinde AIDS virüsünün doğal olmadığı, büyük ihtimal Amerikalılar tarafından üretildiği, hatta ilk vakaların ortaya çıktığı New York şehrinde Pentagonun araştırma labaratuarlarının olmasının da kendisini iyice kıllandırdığı"görüşleri çok bilimsel diller kullanılarak yazıldı.

Lafta  "bilimsel delillerle" iyice güçlendirilen  "Amerikalılar AIDS hastalığını icat etti" hikayesi 30 dile çevrildi ve 80 ülkede "flaş flaş" yayınlandı.

Internet'in olmadığı seksenli yıllarda bu dağılım iki günde milyonlarca izlenen viral "kedi videoları" gibi büyük bir başarıydı aslında.

Tabi CIA ve Amerikan ordusunun ilgili birimlerinin başındakiler daha ne oluyoruz demeden tüm Amerikalı ve Avrupalı gazetecilerin hücumuna uğradılar hatta kendi yöneticilerinden bile "Ulan siz neler karıştırıyorsunuz oralarda" fırçalarına bile muhatap oldular. Zavallılar dertlerini kendi üstlerine anlatana kadar canları çıktı.

Tabi KGB'nin numaraları bununla da bitmedi.

Bu iddiayı her ülkeye ve kültüre göre ayarladılar.

Örneğin Afrika'da özellikle Kongo'da Batılı sağlık örgütleri bedava kondom dağıtırlardı.

Bu ülkelerde bir kaç AIDS vakası çıkınca KGB hemen "Amerikalılar size üzerine AIDS virüsü bulaştırılmış kondomlar dağıtıyor, sakın ha bu emperyalistlerin bedava dağıttıkları kondomları kullanayım demeyin" dedikodusu başlattı.

Tabi bu dedikodu tüm Afrika da "kahrolsun Amerika" tepkisi doğurdu çünkü çok hassas yerlerinden yakalanmışlardı.

Hatta bazı ülkeler bu iddialara o kadar inandılar ki Amerikan desteğiyle kurulmuş kendi halinde bilimsel araştırma kurumlarını bile kapattılar.

Örneğin Pakistan da bulunan "Pakistan Tıbbi Araştırma Merkezi" Amerikalıların burası üzerinden ülkeye virüs bulaştıracakları iddiaları yüzünden kapısına kilit vurulmak zorunda kaldı.

"Enfeksiyon Operasyonu"  KGB'nin çok düşük bir maliyetle Amerikalıların canını en üst seviyede sıktığı operasyonlardan bir tanesidir.

Üstelik bu işlerde pek racondan değildir ama Soğuk Savaşın bitmesine yakın 1992 senesinde zamanın KGB direktörü Yevgeny Primakov "Evet bu operasyonu biz yaptık" diyerek attıkları golü güzelce üstlendi.

Bu operasyon o kadar etkili oldu ki aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen yakın zamanda Amerikan vatandaşları arasında yapılan geniş bir ankette yüzde elli gibi ezici bir siyahi Amerikan vatandaşın, AIDS virüsünün Amerikan devleti tarafından üretildiğine ve temel amacının zencilerin nüfusunu azaltmak olduğuna inandığı ortaya çıktı.

Şimdi hemen Google abiye "AIDS - CIA" falan yazarsanız Enfeksiyon Operasyonun etkisinin halen devam ettiğini görebilirsiniz.

Yani bu hikayeden alacağımız kıssadan hisse şudur.

Tedavisi bilinmeyen ve tüm dünyayı tehdit eden her tür bulaşıcı hastalık İstihbarat Örgütlerinin çok sevdiği korku ortamını oluşturur ve bu leziz çorbadan içmek isteyen çok olur.

Hele bir de buna bu korkulardan büyük paralar kazanmayı planlayanları da katarsanız Coronavirüs hakkında "ilginç" iddiaları daha uzun süre duymaya devam ederiz.

Neyse bu da böyle acayip bir yazı oldu işte.

Kendinize iyi bakın. Yüzünüzden maskeyi ve kaşığınızdan dut pekmezini de sakın eksik etmeyin.

Sevgilerimle
Aydın Serdar Kuru

Zihin Tetikçileri - Algı Yönetimi ve Gerçekler kitabı için.
https://www.kitapyurdu.com/kitap/zihin-tetikcileri-amp-algi-yonetimi-ve-gercekler/525397.html

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ Sevgili dostum, Bugün üzerinde uygulanıyor olabilecek yada gelecekte karşı karşıya kalabileceğin bazı psikolojik baskı tekniklerinden örnekler vermek istiyorum. Her zaman dediğim gibi seni ancak bilmediğin yumruklar devirebilir ama geldiğini gördüğün her tür saldırıya karşı önlem alabilirsin. 1 ) Öncelikle üzerinde psikolojik olarak baskı kurmaya çalışan insanlardan acıma falan bekleme. Yaptıklarında da bir mantık filan arama. Neden benim üzerime geliyorlar gibi saçma sorular seni sadece daha zayıflatır. Bu tür şeytanlar başka insanların acılarından beslenir. Sen ne kadar acı ve sıkıntı çekersen o oranda zevk alırlar. Öncelikle böyle bir saldırıyı mantığınla çözmek için zaman kaybetme. Zaten sen baskı görmen için bir sebep aradıkça kendi kendini de suçlamaya başlarsın, bu da tam saldırgan manyağın istediği şeydir. Çünkü kendini suçladıkça acın daha da artar ve acın arttıkça o pisliklere daha fazla zevk verirsin. 2) Sana saldıranlar genelde sosyop

İŞ YERİNDE SENİ EZMEK İÇİN KULLANILAN 5 MANİPÜLASYON TEKNİĞİ.

İŞ YERİNDE SENİ EZMEK İÇİN KULLANILAN 5 MANİPÜLASYON TEKNİĞİ. Sevgili dostum işyerinde ve hayatta kötü niyetli psikopatların seni kurban durumuna düşürmek için kullandığı yöntemlerden bir kaçını seninle paylaşmak istiyorum. Bunlara karşı dikkatli olmanı öneririm. 1) Pohpohlayarak gardını düşürtme : Yeni başladığın bir işte daha seni tanımadan "sen gördüğüm en akıllı insansın" veya "gerçekten bu işe çok yakıştın" türü pohpohlama senin güvenini kazanma ve yanına sokulmak için kullanılır. Bu sebeple daha kimseyi tanımadığın ve tek bir doğru dürüst muhabbet etmediğin bir ortamda biri gelir seni hemen övmeye ve pohpohlama başlarsa dikkat et. Psikopatın biri vuruş yapabilmek için mesafeyi kapatıyor olabilir. 2) Gerçeklik algınını değiştirme : Psikopat burada senin doğru olduğuna emin olduğun her şeyin yanlış olduğunu söylemeye ve kendine güvenini kırmaya başlar. " Sen okulda öyle öğrenmiş olabilirsin ama işler buralarda böyle yapılmaz" vey

KİBİRLİ İNSANLARLA BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI.

  KİBİRLİ İNSANLARLA BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI. Sevgili dostlar, Bugünkü yazımda bazı zamanlar hayatı etrafına çekilmez hale getiren kibirli insanlarla başa çıkmanın bilimsel ve psikolojik yollarını ince ince anlatacağım. Eğer hayatınızı paçavraya çeviren kibirli insanlarla muhatapsanız ve onlardan yakanızı bir türlü kurtaramıyorsanız toplanın etrafıma anlatmaya başlıyorum. Ufak ara notu : Bu yazıyı en beğenmeyecek kişiler bilin bakalım kimler olacak ? Tavsiye Yol 1 : İlk tavsiyem kibirli bir insana acıyıp onu düzeltme görevini üstlenmeyin. Kibrin altında o kişinin geçmişinden gelen ciddi travmalar ve özgüvensizlikler vardır. Kendini sürekli değerli ve önemli hissetmek istediği için yumurta kabuğundan ince egosunu korumak amacıyla havadan geçen sineğe bile kibir basmaya çalışır. Bu kendini iyi hissedebildiği tek yoldur. Bu tür kişileri nasihat veya uyarıyla yola getirmeniz imkansızdır çünkü her türlü nasihat ve uyarıyı hakaret olarak algılayacaktır. Kavga etmeniz de çözüm değildir çünkü &q