Ana içeriğe atla

ARAMIZDAKİ ŞEYTANLAR VE ZİHİN TETİKÇİLERİ.ARAMIZDAKİ ŞEYTANLAR VE ZİHİN TETİKÇİLERİ.

Sevgili dostum,

İnandığın ve kesinlikle doğru olduğunu düşündüğün pek çok şey aslında zamanında etkisi altında kaldığın güçlü psikolojik koşullandırmalardan başka bir şey değil.

Bugün insanlığın büyük bir kısmı "demokratik toplumlarda" üstelik "özgürce" yaşadığını zannetse de alışkanlık ve fikirleri bilinçli olarak, sistematik bir şekilde doğduklarından itibaren şekillendirilmiştir.

Şekillendirici mekanizmalar "görünmez" ve "fark edilmez" olduğu için de bu mekanizmayı yürütenler bir tür "görünmez iktidar" gücü kazanmışlardır.

Şu anda sahibi olduğun fikirler,dünyaya bakışın, zihinsel yapın,beğenilerin ve tüketim tercihlerin kim olduğunu bile bilmediğin başka insanlar tarafından üretilip sana kabul ettirilmektedir.

Tüm nimetlerin bir avuç insanın elinde toplandığı, dünyanın geri kalanındaki insanların değişik oranlarda süründükleri bir "hayatın" başka türlü devam ettirilebilmesinin zaten başka yolu da yoktur.

İnsanlar bugünkü düzende kılıç ve zincirlerle değil zihinlerine vurulan prangalarla kontrol edilmektedirler.

Aslında insan zihni çok güçlüdür ve kullanıldıkça da aynen bir kas gibi daha da gelişir.

Bu sebeple insanların çok küçük yaşlardan itibaren zihinlerini doğru kullanamaz hale gelmeleri ve "soru sormamaları"  sistemin devamı için önemlidir.

Bu amaçla eğitim sistemleri "soru sormayı unutturma" üzerine kurulur.

Zorunlu eğitim süreci bittikten sonra da insanların zihinlerini tembelleştirmek ve sürekli güçsüz halde tutmak için türlü "eğlence" ve "boş vakit geçirme" imkanları önlerine sunulur.

Kukla olma halinden kurtulmanın ilk adımı zihninin ne kadar kolay yönlendirilebileceğini anlamandır.

Bu konuda kullanılan teknikler konusunda ne kadar duyarsız olursan ve aklını kullanmayı ne kadar unutursan o oranda kolay yönlendirilirsin.

Bu arada bu tür hamleleri yapanlar karşına korkunç halleriyle çıkmazlar.

Seni en kolay yönlendirenler genelde kuzu postu giyerler.

Kurban ve zavallı rolü oynarlar.

Senin acımanı kazanmaya ve vicdanının üstünden zihnine ulaşmayı amaçlarlar.

Ne kadar çok duygusallaşırsan o kadar kolay yönlendirilirsin.

Özellikle başkalarının acı ve sıkıntılarıyla kolay empati kurabilen. Çabuk duygusallaşan "iyi yürekli" insanları hedeflerler. Şunu anlayın "iyi" olmanız "aklınızı kullanamıyor" olmanız anlamına gelmez.

Koyun postu giymiş şeytanlar senin tüm kutsal duygularını hedefler.

Acıma duygun, vicdanın , dini ve milli hislerin, aşk , ailen ve çocukların. Kısacası güçlü her tür duygu ve inancın zihnine açılan kapılardır.

Teknoloji çağının bilgi bombardımanı işlerini daha da kolaylaştırmıştır.

Büyük çapta bilgiye ulaşabilme imkanına sahip insanlar üzerilerine yağan bilgi sağanağından dolayı aşırı yüklenmişler ve her gün dikkatlerini neye vereceklerini, neye kızıp neye sevineceklerini şaşırmışlardır.

İnsan beyni aşırı yüklendiği zaman dışarıdan gelen etkilere açık olur ve kolay  yönlendirilir.

Bir hafta içinde depremler,salgın hastalıklar ve savaş haberleriyle ne yapacağını şaşıran sürekli korku ve öfke duyguları içinde gidip gelen birini yönlendirmek için artık fazla çaba gerekmez.

Eskiden baskıcı krallıkların ve zorba diktatörlüklerin en büyük derdi sürekli isyan edebilecek insanları korkutmak ve kendi muhaliflerini devre dışı bırakabilmekti.

Yeni dünya sisteminde milyonlarca insan "özgür" ve "mutlu" olduklarına inandırılarak kontrolü altında bulundukları sisteme "kendi istekleriyle" bağlanmakta ve içinde yaşadıkları durumu bir an bile sorgulamamaktadırlar.

Şeytan tabii ki yalancıdır. Ancak gücü yalanları doğrularla karıştırmasından gelir.

Dindar olduğunu zannederken "dinsiz" ,
özgür olduğunu sanırken "köle" ve
 mutlu olduğunu zannederken "uyuşmuş" olabilirsin.

Kainatın en muhteşem varlığı "insan" potansiyelinin farkına bile varamadan sadece yiyip,içen ve çiftleşen bir et parçasına döndürülmüştür. Dünya üzerindeki milyonlarca lafta insan gerçekten "insan" olmanın anlamını bile bilemeden doğuyorlar,zaman geçiriyorlar ve ölüyorlar.

Peki ne yapabilirsin.

İlk yapman gereken "fark etmeye" başlaman.

İkinci yapman gereken bilgilenmek.

Seni yönlendirmek için kullandıkları tekniklerin neler olduğunu ve bunlardan kurtulmak için ne yapman gerektiğini bilirsen özgürleşebilmek için bir fırsatın olabilir. Kullanmayı unuttuğun aklını ve sormayı bıraktığın soruları da sorabilirsen farklı bir yaşama yelken açabilirsin.

Karar senin.

Sevgilerimle
Aydın Serdar Kuru

Zihin Tetikçileri , Algı Yönetimi ve Gerçekler Kitabımı Sipariş İçin
https://www.kitapyurdu.com/kitap/zihin-tetikcileri-amp-algi-yonetimi-ve-gercekler/525397.html


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ Sevgili dostum, Bugün üzerinde uygulanıyor olabilecek yada gelecekte karşı karşıya kalabileceğin bazı psikolojik baskı tekniklerinden örnekler vermek istiyorum. Her zaman dediğim gibi seni ancak bilmediğin yumruklar devirebilir ama geldiğini gördüğün her tür saldırıya karşı önlem alabilirsin. 1 ) Öncelikle üzerinde psikolojik olarak baskı kurmaya çalışan insanlardan acıma falan bekleme. Yaptıklarında da bir mantık filan arama. Neden benim üzerime geliyorlar gibi saçma sorular seni sadece daha zayıflatır. Bu tür şeytanlar başka insanların acılarından beslenir. Sen ne kadar acı ve sıkıntı çekersen o oranda zevk alırlar. Öncelikle böyle bir saldırıyı mantığınla çözmek için zaman kaybetme. Zaten sen baskı görmen için bir sebep aradıkça kendi kendini de suçlamaya başlarsın, bu da tam saldırgan manyağın istediği şeydir. Çünkü kendini suçladıkça acın daha da artar ve acın arttıkça o pisliklere daha fazla zevk verirsin. 2) Sana saldıranlar genelde sosyop

İŞ YERİNDE SENİ EZMEK İÇİN KULLANILAN 5 MANİPÜLASYON TEKNİĞİ.

İŞ YERİNDE SENİ EZMEK İÇİN KULLANILAN 5 MANİPÜLASYON TEKNİĞİ. Sevgili dostum işyerinde ve hayatta kötü niyetli psikopatların seni kurban durumuna düşürmek için kullandığı yöntemlerden bir kaçını seninle paylaşmak istiyorum. Bunlara karşı dikkatli olmanı öneririm. 1) Pohpohlayarak gardını düşürtme : Yeni başladığın bir işte daha seni tanımadan "sen gördüğüm en akıllı insansın" veya "gerçekten bu işe çok yakıştın" türü pohpohlama senin güvenini kazanma ve yanına sokulmak için kullanılır. Bu sebeple daha kimseyi tanımadığın ve tek bir doğru dürüst muhabbet etmediğin bir ortamda biri gelir seni hemen övmeye ve pohpohlama başlarsa dikkat et. Psikopatın biri vuruş yapabilmek için mesafeyi kapatıyor olabilir. 2) Gerçeklik algınını değiştirme : Psikopat burada senin doğru olduğuna emin olduğun her şeyin yanlış olduğunu söylemeye ve kendine güvenini kırmaya başlar. " Sen okulda öyle öğrenmiş olabilirsin ama işler buralarda böyle yapılmaz" vey

KİBİRLİ İNSANLARLA BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI.

  KİBİRLİ İNSANLARLA BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI. Sevgili dostlar, Bugünkü yazımda bazı zamanlar hayatı etrafına çekilmez hale getiren kibirli insanlarla başa çıkmanın bilimsel ve psikolojik yollarını ince ince anlatacağım. Eğer hayatınızı paçavraya çeviren kibirli insanlarla muhatapsanız ve onlardan yakanızı bir türlü kurtaramıyorsanız toplanın etrafıma anlatmaya başlıyorum. Ufak ara notu : Bu yazıyı en beğenmeyecek kişiler bilin bakalım kimler olacak ? Tavsiye Yol 1 : İlk tavsiyem kibirli bir insana acıyıp onu düzeltme görevini üstlenmeyin. Kibrin altında o kişinin geçmişinden gelen ciddi travmalar ve özgüvensizlikler vardır. Kendini sürekli değerli ve önemli hissetmek istediği için yumurta kabuğundan ince egosunu korumak amacıyla havadan geçen sineğe bile kibir basmaya çalışır. Bu kendini iyi hissedebildiği tek yoldur. Bu tür kişileri nasihat veya uyarıyla yola getirmeniz imkansızdır çünkü her türlü nasihat ve uyarıyı hakaret olarak algılayacaktır. Kavga etmeniz de çözüm değildir çünkü &q