Ana içeriğe atla

ARAMIZDAKİ ŞEYTANLAR VE ZİHİN TETİKÇİLERİ.ARAMIZDAKİ ŞEYTANLAR VE ZİHİN TETİKÇİLERİ.

Sevgili dostum,

İnandığın ve kesinlikle doğru olduğunu düşündüğün pek çok şey aslında zamanında etkisi altında kaldığın güçlü psikolojik koşullandırmalardan başka bir şey değil.

Bugün insanlığın büyük bir kısmı "demokratik toplumlarda" üstelik "özgürce" yaşadığını zannetse de alışkanlık ve fikirleri bilinçli olarak, sistematik bir şekilde doğduklarından itibaren şekillendirilmiştir.

Şekillendirici mekanizmalar "görünmez" ve "fark edilmez" olduğu için de bu mekanizmayı yürütenler bir tür "görünmez iktidar" gücü kazanmışlardır.

Şu anda sahibi olduğun fikirler,dünyaya bakışın, zihinsel yapın,beğenilerin ve tüketim tercihlerin kim olduğunu bile bilmediğin başka insanlar tarafından üretilip sana kabul ettirilmektedir.

Tüm nimetlerin bir avuç insanın elinde toplandığı, dünyanın geri kalanındaki insanların değişik oranlarda süründükleri bir "hayatın" başka türlü devam ettirilebilmesinin zaten başka yolu da yoktur.

İnsanlar bugünkü düzende kılıç ve zincirlerle değil zihinlerine vurulan prangalarla kontrol edilmektedirler.

Aslında insan zihni çok güçlüdür ve kullanıldıkça da aynen bir kas gibi daha da gelişir.

Bu sebeple insanların çok küçük yaşlardan itibaren zihinlerini doğru kullanamaz hale gelmeleri ve "soru sormamaları"  sistemin devamı için önemlidir.

Bu amaçla eğitim sistemleri "soru sormayı unutturma" üzerine kurulur.

Zorunlu eğitim süreci bittikten sonra da insanların zihinlerini tembelleştirmek ve sürekli güçsüz halde tutmak için türlü "eğlence" ve "boş vakit geçirme" imkanları önlerine sunulur.

Kukla olma halinden kurtulmanın ilk adımı zihninin ne kadar kolay yönlendirilebileceğini anlamandır.

Bu konuda kullanılan teknikler konusunda ne kadar duyarsız olursan ve aklını kullanmayı ne kadar unutursan o oranda kolay yönlendirilirsin.

Bu arada bu tür hamleleri yapanlar karşına korkunç halleriyle çıkmazlar.

Seni en kolay yönlendirenler genelde kuzu postu giyerler.

Kurban ve zavallı rolü oynarlar.

Senin acımanı kazanmaya ve vicdanının üstünden zihnine ulaşmayı amaçlarlar.

Ne kadar çok duygusallaşırsan o kadar kolay yönlendirilirsin.

Özellikle başkalarının acı ve sıkıntılarıyla kolay empati kurabilen. Çabuk duygusallaşan "iyi yürekli" insanları hedeflerler. Şunu anlayın "iyi" olmanız "aklınızı kullanamıyor" olmanız anlamına gelmez.

Koyun postu giymiş şeytanlar senin tüm kutsal duygularını hedefler.

Acıma duygun, vicdanın , dini ve milli hislerin, aşk , ailen ve çocukların. Kısacası güçlü her tür duygu ve inancın zihnine açılan kapılardır.

Teknoloji çağının bilgi bombardımanı işlerini daha da kolaylaştırmıştır.

Büyük çapta bilgiye ulaşabilme imkanına sahip insanlar üzerilerine yağan bilgi sağanağından dolayı aşırı yüklenmişler ve her gün dikkatlerini neye vereceklerini, neye kızıp neye sevineceklerini şaşırmışlardır.

İnsan beyni aşırı yüklendiği zaman dışarıdan gelen etkilere açık olur ve kolay  yönlendirilir.

Bir hafta içinde depremler,salgın hastalıklar ve savaş haberleriyle ne yapacağını şaşıran sürekli korku ve öfke duyguları içinde gidip gelen birini yönlendirmek için artık fazla çaba gerekmez.

Eskiden baskıcı krallıkların ve zorba diktatörlüklerin en büyük derdi sürekli isyan edebilecek insanları korkutmak ve kendi muhaliflerini devre dışı bırakabilmekti.

Yeni dünya sisteminde milyonlarca insan "özgür" ve "mutlu" olduklarına inandırılarak kontrolü altında bulundukları sisteme "kendi istekleriyle" bağlanmakta ve içinde yaşadıkları durumu bir an bile sorgulamamaktadırlar.

Şeytan tabii ki yalancıdır. Ancak gücü yalanları doğrularla karıştırmasından gelir.

Dindar olduğunu zannederken "dinsiz" ,
özgür olduğunu sanırken "köle" ve
 mutlu olduğunu zannederken "uyuşmuş" olabilirsin.

Kainatın en muhteşem varlığı "insan" potansiyelinin farkına bile varamadan sadece yiyip,içen ve çiftleşen bir et parçasına döndürülmüştür. Dünya üzerindeki milyonlarca lafta insan gerçekten "insan" olmanın anlamını bile bilemeden doğuyorlar,zaman geçiriyorlar ve ölüyorlar.

Peki ne yapabilirsin.

İlk yapman gereken "fark etmeye" başlaman.

İkinci yapman gereken bilgilenmek.

Seni yönlendirmek için kullandıkları tekniklerin neler olduğunu ve bunlardan kurtulmak için ne yapman gerektiğini bilirsen özgürleşebilmek için bir fırsatın olabilir. Kullanmayı unuttuğun aklını ve sormayı bıraktığın soruları da sorabilirsen farklı bir yaşama yelken açabilirsin.

Karar senin.

Sevgilerimle
Aydın Serdar Kuru

Zihin Tetikçileri , Algı Yönetimi ve Gerçekler Kitabımı Sipariş İçin
https://www.kitapyurdu.com/kitap/zihin-tetikcileri-amp-algi-yonetimi-ve-gercekler/525397.html


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ Sevgili dostum, Bugün üzerinde uygulanıyor olabilecek yada gelecekte karşı karşıya kalabileceğin bazı psikolojik baskı tekniklerinden örnekler vermek istiyorum. Her zaman dediğim gibi seni ancak bilmediğin yumruklar devirebilir ama geldiğini gördüğün her tür saldırıya karşı önlem alabilirsin. 1 ) Öncelikle üzerinde psikolojik olarak baskı kurmaya çalışan insanlardan acıma falan bekleme. Yaptıklarında da bir mantık filan arama. Neden benim üzerime geliyorlar gibi saçma sorular seni sadece daha zayıflatır. Bu tür şeytanlar başka insanların acılarından beslenir. Sen ne kadar acı ve sıkıntı çekersen o oranda zevk alırlar. Öncelikle böyle bir saldırıyı mantığınla çözmek için zaman kaybetme. Zaten sen baskı görmen için bir sebep aradıkça kendi kendini de suçlamaya başlarsın, bu da tam saldırgan manyağın istediği şeydir. Çünkü kendini suçladıkça acın daha da artar ve acın arttıkça o pisliklere daha fazla zevk verirsin. 2) Sana saldıranlar genelde sosyop

BAZI ERKEKLER GÜÇLÜ KADINLARDAN NEDEN HOŞLANIR ?

BAZI ERKEKLER GÜÇLÜ KADINLARDAN NEDEN HOŞLANIR ? Selamlar dostlar, Tabi şimdi bu durumun altında da gene psikolojik sebepler var. Ailenizin algı yönetimi uzmanı olarak bu konuyu irdeleyelim efendim. Olgunluk ve Bağımsızlık: Güçlü kadınlar genellikle kendi ayakları üzerinde durabilen, bağımsız ve olgun bireyler olarak görülürler. Bu tür bir olgunluk ve bağımsızlık, birçok erkeği etkileyebilir, çünkü bu, bir ilişkide karşılıklı saygı ve eşitlik anlamına gelir. Geleneksel kadın rolünde çocuksuluk ve erkeğe bağımlı olma yüklendiği için bir çok erkek bu rolden rahatsızlık duyabilir. Güçlü kadın erkeğin bu ihtiyacını görebilir. Dengeli İlişkiler: Güçlü bir kadın, ilişkide dengeli bir ortaklık kurma eğilimindedir. Bu, ilişkinin her iki tarafının da eşit sorumluluk taşıdığı, bir tarafın diğerine bağımlı olmadığı bir ilişki anlamına gelir. Bazı insanlar kendi avantajlarına bile olsa dengesiz denklemlerden rahatsız olurlar bu sebeple böyle bir erkek gerçekten dengeli bir ilişki kurabileceği kadı

KARANLIK TARAFINI YÖNETMEK : CARL JUNG'DAN BAŞARI İÇİN 5 ADIM

KARANLIK TARAFINI YÖNETMEK : CARL JUNG'DAN BAŞARI İÇİN 5 ADIM  Sevgili dostlar, Bugün size psikoloji allamesi ve ulema-i-ekber Carl Jung hazretlerinin gölge kavramından bahsedeceğim. Ailenizin algı yönetimi uzmanı olarak amacım içinizdeki kötü çocuğu ve "senden adam olmaz" dedikleri zaman bahsedilen "adam olmayacak" kısmınızı nasıl güzel işlere ve başarının kırmızı halılı ve altın varaklı yollarına yöneltirsiniz konusundan bahsedeceğim. Carl Jung efendi bakalım neleri tavsiye etmiş. Adım 1 : GÖLGEN İLE YÜZLEŞ Carl Jung hazretlerinin "gölge" kavramı, kişinin bilinç dışında bıraktığı ve kabul etmekte acayip zorlandığı kişilik özelliklerini ifade eder. Örneğin, belki de eleştirel veya yargılayıcı bir yanınız var ve bu genellikle stresli durumlarda belirginleşiyor. Yani stresli durumlarda başlıyorsunuz millete laf sokmaya, arkasından eleştirmeye veya kendiniz dışında herkesi aptal ilan etmeye. Ama normal zamanlarda pamuk gibi ponçik gibisiniz. İşte bu seni