Ana içeriğe atla

KURUMSAL ALGI YÖNETİMİ EĞİTİMİİnsanlar gün içinde türlü kararlar verirler ve bu kararların çoğunlukla en önemlileri iş hayatında verilen kararlardır. İş hayatı temel olarak ürün ve hizmetlerin belli bir kar karşılığında insanlara pazarlanması üzerine kuruludur. Ürün ve hizmetleri insanlar tarafından tercih edilmeyen firmaların uzun vadede ayakta kalmaları mümkün değildir.

Günümüzün dünyasında artık insanların kararlarını yönlendirme bir bilim hatta sanat halini almıştır ve tüketici kararlarının yönlendirilmesi konusunda bütünsel Algı Yönetimi uygulamaları tüm dünyada yükselen trenddir.

Algı yönetimi insanların beş duyusu üzerinden farklı psikolojik yüklemeler yapılarak önce algılarının ve algıların zihinleri üzerinde yaptığı etkiden sonra ortaya çıkan çeşitli duyguların istenilen amaca doğru odaklanarak insan kararlarının yönlendirilmesi şeklinde çalışan bir mekanizmadır. Algı yönetimini tek bir cümlede “ALGILAR KARARLARI-KARARLAR İNSANLARI YÖNETİR” şeklinde özetleyebiliriz.

 • Firmaların Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimi alarak kazanabilecekleri olası avantajlar şu şekildedir
 • Satışa sundukları ürün ve hizmetlerin çok daha fazla sayıda insan grupları tarafından tercih edilerek satışlarının büyük bir hızda ve oranda artması.
 • Markalarının tüketiciler üzerindeki etkisinin gözlenebilir ölçüde artması ve bu sayede Satış Pazarlama operasyonlarının çok daha az çaba ve masraf harcanarak çok daha karlı sonuçlar vermesi. Doğru psikolojik anahtarlar kullanılmış bir marka imajı tüketicilerin satın alma kararlarını ekstra çaba harcamaya gerek kalmadan firmanın ürün ve hizmetlerine çekecektir.
 • Firmanın yapabileceği çeşitli hataların ve bu hatalar sonucunda çıkabilecek krizlerin insanlar üzerindeki negatif etkisinin Algı Yönetimi araçlarıyla etkisiz hale getirilerek bu krizlerden firmanın çok daha güçlenerek çıkması.
 • Algı Yönetimi eğitimi almış yöneticilerin çalışanlarını çok daha etkin yönlendirmeleri ve performanslarını arttırmaları. Firma çalışanlarında çeşitli sebeplerle gözlemlenen huzursuzluk ve memnuniyetsizliklerin olumlu Algı Oluşturma teknikleriyle ortadan kaldırılmasının kolaylaşması
 • Firmanın tüm reklam ve tanıtım kampanyalarının Algı Yönetimi prensiplerine göre düzenlenmesiyle etkinliklerinin yüksek ölçüde artması. Çok daha küçük bütçeli reklam kampanyalarıyla çok daha büyük sonuçların alınması
 • Firmanın anlaşma, müzakere, ihale ve iş görüşmesi gibi önemli operasyonlarına gidecek ekiplerin aldıkları Algı Yönetimi eğitimi sayesinde ikna becerilerinin artması ve rakiplerine göre avantaj sağlamaları.
 • Firma çalışanlarının kendi sektörlerine göre hazırlanmış eğitim sayesinde o sektörün yapısına özel Algı Yönetimi tekniklerini kendilerinin geliştirebilme becerisini edinmeleri.

Şu an Türkiye’de sadece Algı Yönetimi Uzmanı Aydın Serdar Kuru tarafından verilen ve kendisi tarafından bu konudaki bilimsel çalışmalar yıllarca incelenerek ülkemizin kültürel yapısına uygun, kolay ve hızlı öğrenilebilir bir eğitim haline dönüştürülen “Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimi” sayesinde artık firmalar daha önce olmadığı kadar etkin bir araca sahip olma fırsatına sahiptirler.
Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimin içeriği ve temel özellikleri şunlardır.
Bir gün süren eğitim, yoğun ama aynı zamanda öğrenimi kolaylaştırıp,katılımcıları sıkmayacak şekilde dizayn edilmiştir. Eğitim kapsamında bilimsel kaynaklar taranarak oluşturulmuş Algı Yönetimi Teknikleri özün özü şeklinde 9 psikolojik anahtara indirgenmiş ve bunların katılımcılar tarafından hızlı bir şekilde öğrenilerek hayata geçirilmesi esas alınmıştır.
Her Kurumsal Algı Yönetimi eğitimi, o eğitimi alacak firmanın ve eğitime katılacak birimlerin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanır ve her firma tamamen kendine özel bir eğitim sürecinden geçer.

Eğitim Yapısı

 • Algı Yönetimi konusunda genel bilgi verilmesi
 • Duyguların kararlara etki etme mekanizmalarının anlatılması
 • Zihin çalışma prensipleri ve yönlendirme metotlarının gösterilmesi
 • 9 Psikolojik Anahtarın firmaya yönelik hazırlanmış özel görsel örneklerle öğretilmesi
 • Dünyadan ve Türkiye’den seçilmiş başarılı Algı Yönetimi örneklerinin sunulması
 • Katılımcıların 9 Psikolojik Anahtarı doğru anladıklarının kontrolünün interaktif çalışmalarla yapılması
 • Soru cevap kısmı
 • Başarılı Algı Yönetimi örnekleri video sunumu.

Eğitim sonrasında tüm katılımcılara özel hazırlanmış ve Türkiye’de bu alanda verilen tek “Algı Yönetimi Sertifikası” verilecektir.

Bir firma için yapılabilecek en karlı ve akıllıca eğitim yatırımı olan “Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimi” hakkında geniş bilgi almak ve yıllık eğitim programımız içinde yerinizi ayırtmak için lütfen temasa geçiniz.

İSTANBUL
Ayça Kuru Akademi
Telefon : 0554 280 44 84İZMİR

İZMİR
İzmir Gelişim Akademisi
Telefon: +90 232 422 59 44

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ Sevgili dostum, Bugün üzerinde uygulanıyor olabilecek yada gelecekte karşı karşıya kalabileceğin bazı psikolojik baskı tekniklerinden örnekler vermek istiyorum. Her zaman dediğim gibi seni ancak bilmediğin yumruklar devirebilir ama geldiğini gördüğün her tür saldırıya karşı önlem alabilirsin. 1 ) Öncelikle üzerinde psikolojik olarak baskı kurmaya çalışan insanlardan acıma falan bekleme. Yaptıklarında da bir mantık filan arama. Neden benim üzerime geliyorlar gibi saçma sorular seni sadece daha zayıflatır. Bu tür şeytanlar başka insanların acılarından beslenir. Sen ne kadar acı ve sıkıntı çekersen o oranda zevk alırlar. Öncelikle böyle bir saldırıyı mantığınla çözmek için zaman kaybetme. Zaten sen baskı görmen için bir sebep aradıkça kendi kendini de suçlamaya başlarsın, bu da tam saldırgan manyağın istediği şeydir. Çünkü kendini suçladıkça acın daha da artar ve acın arttıkça o pisliklere daha fazla zevk verirsin. 2) Sana saldıranlar genelde sosyop

BAZI ERKEKLER GÜÇLÜ KADINLARDAN NEDEN HOŞLANIR ?

BAZI ERKEKLER GÜÇLÜ KADINLARDAN NEDEN HOŞLANIR ? Selamlar dostlar, Tabi şimdi bu durumun altında da gene psikolojik sebepler var. Ailenizin algı yönetimi uzmanı olarak bu konuyu irdeleyelim efendim. Olgunluk ve Bağımsızlık: Güçlü kadınlar genellikle kendi ayakları üzerinde durabilen, bağımsız ve olgun bireyler olarak görülürler. Bu tür bir olgunluk ve bağımsızlık, birçok erkeği etkileyebilir, çünkü bu, bir ilişkide karşılıklı saygı ve eşitlik anlamına gelir. Geleneksel kadın rolünde çocuksuluk ve erkeğe bağımlı olma yüklendiği için bir çok erkek bu rolden rahatsızlık duyabilir. Güçlü kadın erkeğin bu ihtiyacını görebilir. Dengeli İlişkiler: Güçlü bir kadın, ilişkide dengeli bir ortaklık kurma eğilimindedir. Bu, ilişkinin her iki tarafının da eşit sorumluluk taşıdığı, bir tarafın diğerine bağımlı olmadığı bir ilişki anlamına gelir. Bazı insanlar kendi avantajlarına bile olsa dengesiz denklemlerden rahatsız olurlar bu sebeple böyle bir erkek gerçekten dengeli bir ilişki kurabileceği kadı

KARANLIK TARAFINI YÖNETMEK : CARL JUNG'DAN BAŞARI İÇİN 5 ADIM

KARANLIK TARAFINI YÖNETMEK : CARL JUNG'DAN BAŞARI İÇİN 5 ADIM  Sevgili dostlar, Bugün size psikoloji allamesi ve ulema-i-ekber Carl Jung hazretlerinin gölge kavramından bahsedeceğim. Ailenizin algı yönetimi uzmanı olarak amacım içinizdeki kötü çocuğu ve "senden adam olmaz" dedikleri zaman bahsedilen "adam olmayacak" kısmınızı nasıl güzel işlere ve başarının kırmızı halılı ve altın varaklı yollarına yöneltirsiniz konusundan bahsedeceğim. Carl Jung efendi bakalım neleri tavsiye etmiş. Adım 1 : GÖLGEN İLE YÜZLEŞ Carl Jung hazretlerinin "gölge" kavramı, kişinin bilinç dışında bıraktığı ve kabul etmekte acayip zorlandığı kişilik özelliklerini ifade eder. Örneğin, belki de eleştirel veya yargılayıcı bir yanınız var ve bu genellikle stresli durumlarda belirginleşiyor. Yani stresli durumlarda başlıyorsunuz millete laf sokmaya, arkasından eleştirmeye veya kendiniz dışında herkesi aptal ilan etmeye. Ama normal zamanlarda pamuk gibi ponçik gibisiniz. İşte bu seni