Ana içeriğe atla

KURUMSAL ALGI YÖNETİMİ EĞİTİMİİnsanlar gün içinde türlü kararlar verirler ve bu kararların çoğunlukla en önemlileri iş hayatında verilen kararlardır. İş hayatı temel olarak ürün ve hizmetlerin belli bir kar karşılığında insanlara pazarlanması üzerine kuruludur. Ürün ve hizmetleri insanlar tarafından tercih edilmeyen firmaların uzun vadede ayakta kalmaları mümkün değildir.

Günümüzün dünyasında artık insanların kararlarını yönlendirme bir bilim hatta sanat halini almıştır ve tüketici kararlarının yönlendirilmesi konusunda bütünsel Algı Yönetimi uygulamaları tüm dünyada yükselen trenddir.

Algı yönetimi insanların beş duyusu üzerinden farklı psikolojik yüklemeler yapılarak önce algılarının ve algıların zihinleri üzerinde yaptığı etkiden sonra ortaya çıkan çeşitli duyguların istenilen amaca doğru odaklanarak insan kararlarının yönlendirilmesi şeklinde çalışan bir mekanizmadır. Algı yönetimini tek bir cümlede “ALGILAR KARARLARI-KARARLAR İNSANLARI YÖNETİR” şeklinde özetleyebiliriz.

 • Firmaların Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimi alarak kazanabilecekleri olası avantajlar şu şekildedir
 • Satışa sundukları ürün ve hizmetlerin çok daha fazla sayıda insan grupları tarafından tercih edilerek satışlarının büyük bir hızda ve oranda artması.
 • Markalarının tüketiciler üzerindeki etkisinin gözlenebilir ölçüde artması ve bu sayede Satış Pazarlama operasyonlarının çok daha az çaba ve masraf harcanarak çok daha karlı sonuçlar vermesi. Doğru psikolojik anahtarlar kullanılmış bir marka imajı tüketicilerin satın alma kararlarını ekstra çaba harcamaya gerek kalmadan firmanın ürün ve hizmetlerine çekecektir.
 • Firmanın yapabileceği çeşitli hataların ve bu hatalar sonucunda çıkabilecek krizlerin insanlar üzerindeki negatif etkisinin Algı Yönetimi araçlarıyla etkisiz hale getirilerek bu krizlerden firmanın çok daha güçlenerek çıkması.
 • Algı Yönetimi eğitimi almış yöneticilerin çalışanlarını çok daha etkin yönlendirmeleri ve performanslarını arttırmaları. Firma çalışanlarında çeşitli sebeplerle gözlemlenen huzursuzluk ve memnuniyetsizliklerin olumlu Algı Oluşturma teknikleriyle ortadan kaldırılmasının kolaylaşması
 • Firmanın tüm reklam ve tanıtım kampanyalarının Algı Yönetimi prensiplerine göre düzenlenmesiyle etkinliklerinin yüksek ölçüde artması. Çok daha küçük bütçeli reklam kampanyalarıyla çok daha büyük sonuçların alınması
 • Firmanın anlaşma, müzakere, ihale ve iş görüşmesi gibi önemli operasyonlarına gidecek ekiplerin aldıkları Algı Yönetimi eğitimi sayesinde ikna becerilerinin artması ve rakiplerine göre avantaj sağlamaları.
 • Firma çalışanlarının kendi sektörlerine göre hazırlanmış eğitim sayesinde o sektörün yapısına özel Algı Yönetimi tekniklerini kendilerinin geliştirebilme becerisini edinmeleri.

Şu an Türkiye’de sadece Algı Yönetimi Uzmanı Aydın Serdar Kuru tarafından verilen ve kendisi tarafından bu konudaki bilimsel çalışmalar yıllarca incelenerek ülkemizin kültürel yapısına uygun, kolay ve hızlı öğrenilebilir bir eğitim haline dönüştürülen “Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimi” sayesinde artık firmalar daha önce olmadığı kadar etkin bir araca sahip olma fırsatına sahiptirler.
Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimin içeriği ve temel özellikleri şunlardır.
Bir gün süren eğitim, yoğun ama aynı zamanda öğrenimi kolaylaştırıp,katılımcıları sıkmayacak şekilde dizayn edilmiştir. Eğitim kapsamında bilimsel kaynaklar taranarak oluşturulmuş Algı Yönetimi Teknikleri özün özü şeklinde 9 psikolojik anahtara indirgenmiş ve bunların katılımcılar tarafından hızlı bir şekilde öğrenilerek hayata geçirilmesi esas alınmıştır.
Her Kurumsal Algı Yönetimi eğitimi, o eğitimi alacak firmanın ve eğitime katılacak birimlerin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanır ve her firma tamamen kendine özel bir eğitim sürecinden geçer.

Eğitim Yapısı

 • Algı Yönetimi konusunda genel bilgi verilmesi
 • Duyguların kararlara etki etme mekanizmalarının anlatılması
 • Zihin çalışma prensipleri ve yönlendirme metotlarının gösterilmesi
 • 9 Psikolojik Anahtarın firmaya yönelik hazırlanmış özel görsel örneklerle öğretilmesi
 • Dünyadan ve Türkiye’den seçilmiş başarılı Algı Yönetimi örneklerinin sunulması
 • Katılımcıların 9 Psikolojik Anahtarı doğru anladıklarının kontrolünün interaktif çalışmalarla yapılması
 • Soru cevap kısmı
 • Başarılı Algı Yönetimi örnekleri video sunumu.

Eğitim sonrasında tüm katılımcılara özel hazırlanmış ve Türkiye’de bu alanda verilen tek “Algı Yönetimi Sertifikası” verilecektir.

Bir firma için yapılabilecek en karlı ve akıllıca eğitim yatırımı olan “Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimi” hakkında geniş bilgi almak ve yıllık eğitim programımız içinde yerinizi ayırtmak için lütfen temasa geçiniz.

İSTANBUL
Ayça Kuru Akademi
Telefon : 0554 280 44 84İZMİR

İZMİR
İzmir Gelişim Akademisi
Telefon: +90 232 422 59 44

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ Sevgili dostum, Bugün üzerinde uygulanıyor olabilecek yada gelecekte karşı karşıya kalabileceğin bazı psikolojik baskı tekniklerinden örnekler vermek istiyorum. Her zaman dediğim gibi seni ancak bilmediğin yumruklar devirebilir ama geldiğini gördüğün her tür saldırıya karşı önlem alabilirsin. 1 ) Öncelikle üzerinde psikolojik olarak baskı kurmaya çalışan insanlardan acıma falan bekleme. Yaptıklarında da bir mantık filan arama. Neden benim üzerime geliyorlar gibi saçma sorular seni sadece daha zayıflatır. Bu tür şeytanlar başka insanların acılarından beslenir. Sen ne kadar acı ve sıkıntı çekersen o oranda zevk alırlar. Öncelikle böyle bir saldırıyı mantığınla çözmek için zaman kaybetme. Zaten sen baskı görmen için bir sebep aradıkça kendi kendini de suçlamaya başlarsın, bu da tam saldırgan manyağın istediği şeydir. Çünkü kendini suçladıkça acın daha da artar ve acın arttıkça o pisliklere daha fazla zevk verirsin. 2) Sana saldıranlar genelde sosyop

İŞ YERİNDE SENİ EZMEK İÇİN KULLANILAN 5 MANİPÜLASYON TEKNİĞİ.

İŞ YERİNDE SENİ EZMEK İÇİN KULLANILAN 5 MANİPÜLASYON TEKNİĞİ. Sevgili dostum işyerinde ve hayatta kötü niyetli psikopatların seni kurban durumuna düşürmek için kullandığı yöntemlerden bir kaçını seninle paylaşmak istiyorum. Bunlara karşı dikkatli olmanı öneririm. 1) Pohpohlayarak gardını düşürtme : Yeni başladığın bir işte daha seni tanımadan "sen gördüğüm en akıllı insansın" veya "gerçekten bu işe çok yakıştın" türü pohpohlama senin güvenini kazanma ve yanına sokulmak için kullanılır. Bu sebeple daha kimseyi tanımadığın ve tek bir doğru dürüst muhabbet etmediğin bir ortamda biri gelir seni hemen övmeye ve pohpohlama başlarsa dikkat et. Psikopatın biri vuruş yapabilmek için mesafeyi kapatıyor olabilir. 2) Gerçeklik algınını değiştirme : Psikopat burada senin doğru olduğuna emin olduğun her şeyin yanlış olduğunu söylemeye ve kendine güvenini kırmaya başlar. " Sen okulda öyle öğrenmiş olabilirsin ama işler buralarda böyle yapılmaz" vey

KİBİRLİ İNSANLARLA BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI.

  KİBİRLİ İNSANLARLA BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI. Sevgili dostlar, Bugünkü yazımda bazı zamanlar hayatı etrafına çekilmez hale getiren kibirli insanlarla başa çıkmanın bilimsel ve psikolojik yollarını ince ince anlatacağım. Eğer hayatınızı paçavraya çeviren kibirli insanlarla muhatapsanız ve onlardan yakanızı bir türlü kurtaramıyorsanız toplanın etrafıma anlatmaya başlıyorum. Ufak ara notu : Bu yazıyı en beğenmeyecek kişiler bilin bakalım kimler olacak ? Tavsiye Yol 1 : İlk tavsiyem kibirli bir insana acıyıp onu düzeltme görevini üstlenmeyin. Kibrin altında o kişinin geçmişinden gelen ciddi travmalar ve özgüvensizlikler vardır. Kendini sürekli değerli ve önemli hissetmek istediği için yumurta kabuğundan ince egosunu korumak amacıyla havadan geçen sineğe bile kibir basmaya çalışır. Bu kendini iyi hissedebildiği tek yoldur. Bu tür kişileri nasihat veya uyarıyla yola getirmeniz imkansızdır çünkü her türlü nasihat ve uyarıyı hakaret olarak algılayacaktır. Kavga etmeniz de çözüm değildir çünkü &q