Ana içeriğe atla

ANKSİYETEYE İYİ GELEN 4 YÖNTEM

 


ANKSİYETEYE İYİ GELEN 4 YÖNTEM

Sevgili dostlar 

Anksiyete ve kaygı bozukluğunun grip gibi yaygınlaştığı cennet ülkemde siz değerli kardeşlerime iyi gelebileceğini düşündüğüm bir kaç tavsiye vermek isterim. Tabi öncelikle ne psikoloğum ne terapist kendi halinde bir Algı Yönetimi Eğitmeni ve Uzmanıyım. Çok ciddi sorunlarınız varsa boş verin bu yazıdan medet ummayı gidin doğru dürüst bir hekime görünün diyerek başlayayım.

1) Bilimsel araştırmaların ezici çoğunluğu spor ve hareketin insanı sakinleştirdiğini ispat etmiştir. Bu sebeple spor yap, dans et, hopla zıpla , yoga yap , halı saha maçına çık , halının üstünde yuvarlan ama mutlaka hareket et kardeşim. Koltuğun üstünde düşüne düşüne sakinleşemezsin.

2) Gene yabancı ve frenk ilim insanları doğada yürüyüş yapıp gezinmenin de iyi geldiğini bulmuşlar. Yani eğer etrafında beton dikilmemiş yeşil bir yerler kaldıysa oralarda gez, toz piknik yap. Hatta Brisbane üniversitesinden Jessica Nguyen bacım yaptığı bir deneyde doğa resimlerinin bile işe yaradığını buldu. Yani ormanlık alan resmine bakman bile işe yarayabilir.

3) Sakinleştirici egzersizlerde işe yarar. Örneğin ellerini buz gibi soğuk suya tutmak hatta daha iyisi komple soğuk bir duş almak. Bedenini hafif hafif sallamak ve nefes alış verişine yoğunlaşmak gibi basit şeylerde acayip etkili olabilir.

4) 10 Aralık 2018 tarihli JMIR Mental Health Dergisinde yayınlanan makalede korkularınızı ve streslerinizi bir deftere yazarsanız sanki onları zihninizin dışına atmış gibi hissedip rahatlayacağınızı iddia ediliyor. Bence bir deneyin ne kaybedeceksin dostum.

Evet bir de bonus vereyim. 

Benim nacizane kanalımda bulunan şu videoda kanal cemaatime çok iyi gelmiş. Bir de onu izle derim.

https://youtu.be/EidxTRrpWKU

Kuş gibi hafif ve rahat günler dileklerimle

Sevgilerimle

Aydın Serdar KuruYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ

PSİKOLOJİK BASKI TEKNİKLERİ Sevgili dostum, Bugün üzerinde uygulanıyor olabilecek yada gelecekte karşı karşıya kalabileceğin bazı psikolojik baskı tekniklerinden örnekler vermek istiyorum. Her zaman dediğim gibi seni ancak bilmediğin yumruklar devirebilir ama geldiğini gördüğün her tür saldırıya karşı önlem alabilirsin. 1 ) Öncelikle üzerinde psikolojik olarak baskı kurmaya çalışan insanlardan acıma falan bekleme. Yaptıklarında da bir mantık filan arama. Neden benim üzerime geliyorlar gibi saçma sorular seni sadece daha zayıflatır. Bu tür şeytanlar başka insanların acılarından beslenir. Sen ne kadar acı ve sıkıntı çekersen o oranda zevk alırlar. Öncelikle böyle bir saldırıyı mantığınla çözmek için zaman kaybetme. Zaten sen baskı görmen için bir sebep aradıkça kendi kendini de suçlamaya başlarsın, bu da tam saldırgan manyağın istediği şeydir. Çünkü kendini suçladıkça acın daha da artar ve acın arttıkça o pisliklere daha fazla zevk verirsin. 2) Sana saldıranlar genelde sosyop

BAZI ERKEKLER GÜÇLÜ KADINLARDAN NEDEN HOŞLANIR ?

BAZI ERKEKLER GÜÇLÜ KADINLARDAN NEDEN HOŞLANIR ? Selamlar dostlar, Tabi şimdi bu durumun altında da gene psikolojik sebepler var. Ailenizin algı yönetimi uzmanı olarak bu konuyu irdeleyelim efendim. Olgunluk ve Bağımsızlık: Güçlü kadınlar genellikle kendi ayakları üzerinde durabilen, bağımsız ve olgun bireyler olarak görülürler. Bu tür bir olgunluk ve bağımsızlık, birçok erkeği etkileyebilir, çünkü bu, bir ilişkide karşılıklı saygı ve eşitlik anlamına gelir. Geleneksel kadın rolünde çocuksuluk ve erkeğe bağımlı olma yüklendiği için bir çok erkek bu rolden rahatsızlık duyabilir. Güçlü kadın erkeğin bu ihtiyacını görebilir. Dengeli İlişkiler: Güçlü bir kadın, ilişkide dengeli bir ortaklık kurma eğilimindedir. Bu, ilişkinin her iki tarafının da eşit sorumluluk taşıdığı, bir tarafın diğerine bağımlı olmadığı bir ilişki anlamına gelir. Bazı insanlar kendi avantajlarına bile olsa dengesiz denklemlerden rahatsız olurlar bu sebeple böyle bir erkek gerçekten dengeli bir ilişki kurabileceği kadı

KARANLIK TARAFINI YÖNETMEK : CARL JUNG'DAN BAŞARI İÇİN 5 ADIM

KARANLIK TARAFINI YÖNETMEK : CARL JUNG'DAN BAŞARI İÇİN 5 ADIM  Sevgili dostlar, Bugün size psikoloji allamesi ve ulema-i-ekber Carl Jung hazretlerinin gölge kavramından bahsedeceğim. Ailenizin algı yönetimi uzmanı olarak amacım içinizdeki kötü çocuğu ve "senden adam olmaz" dedikleri zaman bahsedilen "adam olmayacak" kısmınızı nasıl güzel işlere ve başarının kırmızı halılı ve altın varaklı yollarına yöneltirsiniz konusundan bahsedeceğim. Carl Jung efendi bakalım neleri tavsiye etmiş. Adım 1 : GÖLGEN İLE YÜZLEŞ Carl Jung hazretlerinin "gölge" kavramı, kişinin bilinç dışında bıraktığı ve kabul etmekte acayip zorlandığı kişilik özelliklerini ifade eder. Örneğin, belki de eleştirel veya yargılayıcı bir yanınız var ve bu genellikle stresli durumlarda belirginleşiyor. Yani stresli durumlarda başlıyorsunuz millete laf sokmaya, arkasından eleştirmeye veya kendiniz dışında herkesi aptal ilan etmeye. Ama normal zamanlarda pamuk gibi ponçik gibisiniz. İşte bu seni