Ana içeriğe atla

ARAMIZDAKİ ŞEYTANLAR VE ZİHİN TETİKÇİLERİ.ARAMIZDAKİ ŞEYTANLAR VE ZİHİN TETİKÇİLERİ.

Sevgili dostum,

İnandığın ve kesinlikle doğru olduğunu düşündüğün pek çok şey aslında zamanında etkisi altında kaldığın güçlü psikolojik koşullandırmalardan başka bir şey değil.

Bugün insanlığın büyük bir kısmı "demokratik toplumlarda" üstelik "özgürce" yaşadığını zannetse de alışkanlık ve fikirleri bilinçli olarak, sistematik bir şekilde doğduklarından itibaren şekillendirilmiştir.

Şekillendirici mekanizmalar "görünmez" ve "fark edilmez" olduğu için de bu mekanizmayı yürütenler bir tür "görünmez iktidar" gücü kazanmışlardır.

Şu anda sahibi olduğun fikirler,dünyaya bakışın, zihinsel yapın,beğenilerin ve tüketim tercihlerin kim olduğunu bile bilmediğin başka insanlar tarafından üretilip sana kabul ettirilmektedir.

Tüm nimetlerin bir avuç insanın elinde toplandığı, dünyanın geri kalanındaki insanların değişik oranlarda süründükleri bir "hayatın" başka türlü devam ettirilebilmesinin zaten başka yolu da yoktur.

İnsanlar bugünkü düzende kılıç ve zincirlerle değil zihinlerine vurulan prangalarla kontrol edilmektedirler.

Aslında insan zihni çok güçlüdür ve kullanıldıkça da aynen bir kas gibi daha da gelişir.

Bu sebeple insanların çok küçük yaşlardan itibaren zihinlerini doğru kullanamaz hale gelmeleri ve "soru sormamaları"  sistemin devamı için önemlidir.

Bu amaçla eğitim sistemleri "soru sormayı unutturma" üzerine kurulur.

Zorunlu eğitim süreci bittikten sonra da insanların zihinlerini tembelleştirmek ve sürekli güçsüz halde tutmak için türlü "eğlence" ve "boş vakit geçirme" imkanları önlerine sunulur.

Kukla olma halinden kurtulmanın ilk adımı zihninin ne kadar kolay yönlendirilebileceğini anlamandır.

Bu konuda kullanılan teknikler konusunda ne kadar duyarsız olursan ve aklını kullanmayı ne kadar unutursan o oranda kolay yönlendirilirsin.

Bu arada bu tür hamleleri yapanlar karşına korkunç halleriyle çıkmazlar.

Seni en kolay yönlendirenler genelde kuzu postu giyerler.

Kurban ve zavallı rolü oynarlar.

Senin acımanı kazanmaya ve vicdanının üstünden zihnine ulaşmayı amaçlarlar.

Ne kadar çok duygusallaşırsan o kadar kolay yönlendirilirsin.

Özellikle başkalarının acı ve sıkıntılarıyla kolay empati kurabilen. Çabuk duygusallaşan "iyi yürekli" insanları hedeflerler. Şunu anlayın "iyi" olmanız "aklınızı kullanamıyor" olmanız anlamına gelmez.

Koyun postu giymiş şeytanlar senin tüm kutsal duygularını hedefler.

Acıma duygun, vicdanın , dini ve milli hislerin, aşk , ailen ve çocukların. Kısacası güçlü her tür duygu ve inancın zihnine açılan kapılardır.

Teknoloji çağının bilgi bombardımanı işlerini daha da kolaylaştırmıştır.

Büyük çapta bilgiye ulaşabilme imkanına sahip insanlar üzerilerine yağan bilgi sağanağından dolayı aşırı yüklenmişler ve her gün dikkatlerini neye vereceklerini, neye kızıp neye sevineceklerini şaşırmışlardır.

İnsan beyni aşırı yüklendiği zaman dışarıdan gelen etkilere açık olur ve kolay  yönlendirilir.

Bir hafta içinde depremler,salgın hastalıklar ve savaş haberleriyle ne yapacağını şaşıran sürekli korku ve öfke duyguları içinde gidip gelen birini yönlendirmek için artık fazla çaba gerekmez.

Eskiden baskıcı krallıkların ve zorba diktatörlüklerin en büyük derdi sürekli isyan edebilecek insanları korkutmak ve kendi muhaliflerini devre dışı bırakabilmekti.

Yeni dünya sisteminde milyonlarca insan "özgür" ve "mutlu" olduklarına inandırılarak kontrolü altında bulundukları sisteme "kendi istekleriyle" bağlanmakta ve içinde yaşadıkları durumu bir an bile sorgulamamaktadırlar.

Şeytan tabii ki yalancıdır. Ancak gücü yalanları doğrularla karıştırmasından gelir.

Dindar olduğunu zannederken "dinsiz" ,
özgür olduğunu sanırken "köle" ve
 mutlu olduğunu zannederken "uyuşmuş" olabilirsin.

Kainatın en muhteşem varlığı "insan" potansiyelinin farkına bile varamadan sadece yiyip,içen ve çiftleşen bir et parçasına döndürülmüştür. Dünya üzerindeki milyonlarca lafta insan gerçekten "insan" olmanın anlamını bile bilemeden doğuyorlar,zaman geçiriyorlar ve ölüyorlar.

Peki ne yapabilirsin.

İlk yapman gereken "fark etmeye" başlaman.

İkinci yapman gereken bilgilenmek.

Seni yönlendirmek için kullandıkları tekniklerin neler olduğunu ve bunlardan kurtulmak için ne yapman gerektiğini bilirsen özgürleşebilmek için bir fırsatın olabilir. Kullanmayı unuttuğun aklını ve sormayı bıraktığın soruları da sorabilirsen farklı bir yaşama yelken açabilirsin.

Karar senin.

Sevgilerimle
Aydın Serdar Kuru

Zihin Tetikçileri , Algı Yönetimi ve Gerçekler Kitabımı Sipariş İçin
https://www.kitapyurdu.com/kitap/zihin-tetikcileri-amp-algi-yonetimi-ve-gercekler/525397.html


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

GECELERİ YAPTIKLARIN HAYATINA ŞEKİL VERİR.

GECELERİ YAPTIKLARIN HAYATINA ŞEKİL VERİR.


Sevgili dostlar,

Hepimizin gün içinde türlü türlü işleri ve uğraşları vardır.

Kimimiz okullarda dirsek çürütür, kimimiz işlerinde ter akıtır.
Kimimiz evinde yorucu ev işlerinde,kimimiz bir şantiyede tozun toprağın içinde debelenir.
Kısacası çoğumuzun günü tamamen kendine ait değildir.

Ancak gecelerimiz öyle değil.

Gün içinde ne yaparsak yapalım, güneş batıp ayın beyaz ışıkları kendini gösterdiği ve eller ayaklar sokaklardan çekildiği zaman evimizin rahat ortamına çekiliriz .

(Bu nimetin kıymetini bil çünkü asker koğuşlarında,hastane odalarında,cezaevi ranzalarında ve sokakta geceye merhaba diyenlerde vardır)

Giysilerini çıkarıp,duşunu alıp,güzel bir yemek yedikten sonra artık gecenin belli bir saatinde uyku çağırana kadar tamamen sana ait bir zamanın var. Tabi her şeyde olduğu gibi bunun kıymetini bilirsen.

İşte başarılı insanla, başarısız insanı ayıran saatler tam da bu saatlerdir.

Bu sana verilmiş özel saatleri ne kadar değerini bilerek ku…

KANDIRMAK İÇİN KULLANILAN 5 PSİKOLOJİK NUMARA (2)

KANDIRMAK İÇİN KULLANILAN 5 PSİKOLOJİK NUMARA (2)

Sevgili Dostlar,

Bundan önceki yazımda size kandırmak yani insanları manipüle etmek için kullanılan 5 Psikolojik numaradan bahsetmiş ve sonraki yazımda 5 tane daha anlatacağımı söylemiştim.

İşte şimdi şimdi sözümü tutuyorum. Sahtekarları ifşa etmeye devam edelim.

1) Kişiye Özel Kelimeleri Taklit Etme.

Şimdi her birimiz konuşurken veya yazarken kendimize has kelimeler kullanırız. Kullandığımız bu kelimeler de bizim iç dünyamız ve inanç sistemimiz hakkında ip uçları verir. Kullandığımız bu özel kelimeler karşımızdaki tarafından kullanıldığı zaman da durup dururken ona sempati beslemeye başlarız.

Örneğin siz "maşallah" kelimesini çok seviyorsunuz diyelim. Bir araba almaya gittiniz ve size gösterilen arabayı beğendiğiniz zaman "maşallah çok güzel arabaymış" dediniz. İşte burada boyanmış hurdayı size satmak isteyen satıcı "Maşallah sizde arabadan gerçekten anlıyorsunuz" dediği anda sırf sizinle aynı kelimeyi k…

ALGI YÖNETİMİ VE AKILDA KALICILIK.

Sevgili dostlar,

Algı Yönetimini diğer reklam ve propaganda faaliyetlerinden ayıran en önemli unsur hatırlanabilme oranıdır.

Son derece yüksek bütçeli ve başarılı bir reklam bile hazırlasanız eğer bu reklam gösterildikten sonra kimse tarafından hatırlanmıyorsa tüm çabanız boşa gitmiş demektir.

Her gün mesaja boğulan insanların zihinleri, gün içinde maruz kaldıkları bu mesajları etkili bir şekilde siler.

Gün içinde karşı karşıya kaldığımız yüzlerce reklam ve propaganda mesajını beyinlerimiz filtre edemese çoğumuz bir kaç gün içinde ciddi psikolojik sorunlar yaşamaya başlardık.

Ancak ironik bir şekilde bu beyinsel filtreler reklam ve propaganda için büyük miktarlarda bütçeler harcayan şirket ve kurumların yaşadığı sıkıntıların temel kaynaklarından biridir.

Bir firmanız var ve satışlarınızı arttırmak için büyük bir reklam kampanyası başlattınız diyelim.
Her şeyi doğru yaptınız.
Kaliteli bir ajansla anlaştınız ve olması gereken reklam mesajlarınızı ciddi paralar karşılığında hazırlattını…