Ana içeriğe atla

KURUMSAL ALGI YÖNETİMİ EĞİTİMİİnsanlar gün içinde türlü kararlar verirler ve bu kararların çoğunlukla en önemlileri iş hayatında verilen kararlardır. İş hayatı temel olarak ürün ve hizmetlerin belli bir kar karşılığında insanlara pazarlanması üzerine kuruludur. Ürün ve hizmetleri insanlar tarafından tercih edilmeyen firmaların uzun vadede ayakta kalmaları mümkün değildir.

Günümüzün dünyasında artık insanların kararlarını yönlendirme bir bilim hatta sanat halini almıştır ve tüketici kararlarının yönlendirilmesi konusunda bütünsel Algı Yönetimi uygulamaları tüm dünyada yükselen trenddir.

Algı yönetimi insanların beş duyusu üzerinden farklı psikolojik yüklemeler yapılarak önce algılarının ve algıların zihinleri üzerinde yaptığı etkiden sonra ortaya çıkan çeşitli duyguların istenilen amaca doğru odaklanarak insan kararlarının yönlendirilmesi şeklinde çalışan bir mekanizmadır. Algı yönetimini tek bir cümlede “ALGILAR KARARLARI-KARARLAR İNSANLARI YÖNETİR” şeklinde özetleyebiliriz.

 • Firmaların Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimi alarak kazanabilecekleri olası avantajlar şu şekildedir
 • Satışa sundukları ürün ve hizmetlerin çok daha fazla sayıda insan grupları tarafından tercih edilerek satışlarının büyük bir hızda ve oranda artması.
 • Markalarının tüketiciler üzerindeki etkisinin gözlenebilir ölçüde artması ve bu sayede Satış Pazarlama operasyonlarının çok daha az çaba ve masraf harcanarak çok daha karlı sonuçlar vermesi. Doğru psikolojik anahtarlar kullanılmış bir marka imajı tüketicilerin satın alma kararlarını ekstra çaba harcamaya gerek kalmadan firmanın ürün ve hizmetlerine çekecektir.
 • Firmanın yapabileceği çeşitli hataların ve bu hatalar sonucunda çıkabilecek krizlerin insanlar üzerindeki negatif etkisinin Algı Yönetimi araçlarıyla etkisiz hale getirilerek bu krizlerden firmanın çok daha güçlenerek çıkması.
 • Algı Yönetimi eğitimi almış yöneticilerin çalışanlarını çok daha etkin yönlendirmeleri ve performanslarını arttırmaları. Firma çalışanlarında çeşitli sebeplerle gözlemlenen huzursuzluk ve memnuniyetsizliklerin olumlu Algı Oluşturma teknikleriyle ortadan kaldırılmasının kolaylaşması
 • Firmanın tüm reklam ve tanıtım kampanyalarının Algı Yönetimi prensiplerine göre düzenlenmesiyle etkinliklerinin yüksek ölçüde artması. Çok daha küçük bütçeli reklam kampanyalarıyla çok daha büyük sonuçların alınması
 • Firmanın anlaşma, müzakere, ihale ve iş görüşmesi gibi önemli operasyonlarına gidecek ekiplerin aldıkları Algı Yönetimi eğitimi sayesinde ikna becerilerinin artması ve rakiplerine göre avantaj sağlamaları.
 • Firma çalışanlarının kendi sektörlerine göre hazırlanmış eğitim sayesinde o sektörün yapısına özel Algı Yönetimi tekniklerini kendilerinin geliştirebilme becerisini edinmeleri.

Şu an Türkiye’de sadece Algı Yönetimi Uzmanı Aydın Serdar Kuru tarafından verilen ve kendisi tarafından bu konudaki bilimsel çalışmalar yıllarca incelenerek ülkemizin kültürel yapısına uygun, kolay ve hızlı öğrenilebilir bir eğitim haline dönüştürülen “Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimi” sayesinde artık firmalar daha önce olmadığı kadar etkin bir araca sahip olma fırsatına sahiptirler.
Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimin içeriği ve temel özellikleri şunlardır.
Bir gün süren eğitim, yoğun ama aynı zamanda öğrenimi kolaylaştırıp,katılımcıları sıkmayacak şekilde dizayn edilmiştir. Eğitim kapsamında bilimsel kaynaklar taranarak oluşturulmuş Algı Yönetimi Teknikleri özün özü şeklinde 9 psikolojik anahtara indirgenmiş ve bunların katılımcılar tarafından hızlı bir şekilde öğrenilerek hayata geçirilmesi esas alınmıştır.
Her Kurumsal Algı Yönetimi eğitimi, o eğitimi alacak firmanın ve eğitime katılacak birimlerin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanır ve her firma tamamen kendine özel bir eğitim sürecinden geçer.

Eğitim Yapısı

 • Algı Yönetimi konusunda genel bilgi verilmesi
 • Duyguların kararlara etki etme mekanizmalarının anlatılması
 • Zihin çalışma prensipleri ve yönlendirme metotlarının gösterilmesi
 • 9 Psikolojik Anahtarın firmaya yönelik hazırlanmış özel görsel örneklerle öğretilmesi
 • Dünyadan ve Türkiye’den seçilmiş başarılı Algı Yönetimi örneklerinin sunulması
 • Katılımcıların 9 Psikolojik Anahtarı doğru anladıklarının kontrolünün interaktif çalışmalarla yapılması
 • Soru cevap kısmı
 • Başarılı Algı Yönetimi örnekleri video sunumu.

Eğitim sonrasında tüm katılımcılara özel hazırlanmış ve Türkiye’de bu alanda verilen tek “Algı Yönetimi Sertifikası” verilecektir.

Bir firma için yapılabilecek en karlı ve akıllıca eğitim yatırımı olan “Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimi” hakkında geniş bilgi almak ve yıllık eğitim programımız içinde yerinizi ayırtmak için lütfen temasa geçiniz.

İSTANBUL
Ayça Kuru Akademi
Telefon : 0554 280 44 84İZMİR

İZMİR
İzmir Gelişim Akademisi
Telefon: +90 232 422 59 44

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KENDİNE GÜVENSİZLİKTEN KURTULMAK İÇİN 10 TAVSİYE.

Sevgili Dostum,

Objektivizm isimli felsefi akımının kurucusu ve saygı duyduğum yazarlardan bir tanesi olan Ayn Rand hanımefendi şunu söyler : 

“Kendine değer vermeyen insan, hiçbir şeye ve hiç kimseye değer veremez”

Bu, kendine güvensizliğin insanların ve toplumların hayatlarını ne kadar zorlaştıran bir düşünce bozukluğu olduğunu açıklayan çok doğru bir sözdür.

Gerek koçluk ve eğitim çalışmalarımda, gerek günlük yaşamımda insanların kendilerini boğan kocaman güvensizlik mengeneleri içinde yaşamaya çabaladıkları mutsuz ve karamsar hayatlarına sık sık şahit olmaktayım

Bu sebeple kendine güvensizlik üreten düşünce ve algı bozuklukları, üzerinde en çok çalıştığım konulardan bir tanesi olmakta.

Eğer sende kendine güvensizlik cehennemi içinde yaşayan ve bu sebeple hayatın birçok renginden kendini mahrum eden insanlardan biriysen, öncelikle bunu dürüstçe kabullenmen gerekiyor.

Şunu iyi bil ki bu sorunu seninle birlikte yaşayan milyonlarca insan var ve bu insanların büyük çoğunluğu dışardan göründük…

MUTLU OLMAK İÇİN VAZGEÇMEN GEREKEN 15 ŞEY.

Sevgili Dostum,
Roma İmparatorlarından aynı zamanda Stoacı bir filozof da olan Marcus Aurelius yüzlerce yıl önce "Hayatınızdaki mutluluk düşüncelerinizin kalitesine bağlıdır" tespitinde bulunmuştur. 
Mutlu olmak için neler yapman gerektiği konusunda bir çok kitap ve yazı bulabilirsin ancak ben bu yazıda mutlu olmak için yapmaman ve vazgeçmen gereken şeyler üzerinde durmak istiyorum.
Bu yazıyı dikkatlice okur ve burada vazgeçmeni istediğim şeylerden en azından bir kaç tanesini hayatından çıkarmayı becerebilirsen yaşam hakkındaki olumsuz algın değişerek daha olumlu ve mutlu bir yaşamın kapısını arayabilirsin. 
Bunları yapamam dersen en azından bir kaç kere üst üste okumanı istiyorum. Buna da üşenirim diyorsan en azından bu yazıyı arkadaşlarına paylaş çünkü bu basit hareketinin bile kimin hayatını değiştireceğini  bilemezsin. Bunu da yapamam diyorsan sana söylenecek pek bir şey yok.
Hadi başlayalım bakalım yapmaman ve hayatından çıkarman gereken şeylere.
1) Her zaman haklı olm…

BAŞARISIZ BİR İNSAN OLMANIN DOKUZ YOLU

Sevgili Dostum,

Yıllardır seni daha başarılı bir insan yapmak için uğraşıp duruyorum. İşimi gücümü bırakıp sana güzel güzel yazılar yazıyorum ama okumuyorsun ve "hocam çok uzun yazıyorsunuz" diye bana mesajlar atıyorsun.

Tamam kardeşim diyorum ve sana kısacık kısacık resimli paragraflar yazıyorum bu sefer de "ee hani burada bir şey yazmıyor bana ne yapacağım tam anlatmamışsın" diye bana kızıyorsun. Bu sefer sana ulaşabilmek için minnacık minnacık uyandırıcı tweetler atıyorum onları da laf sokmalı ve esprikli söz değil diye beğenmiyor ve benim yerine trolleri takip ediyorsun.

Bu iş yazıyla olmuyor, gel bak sana eğitim düzenledik ve sadece bir akşam yemeği parasına bir günde sana otuz kitaplık bilgi vereceğim, üstelik benimle tanışıp istediğin soruyu da sorabilirsin diyorum "size şimdi para mı vereceğiz,hep paragözsünüz zaten" diyorsun (sanki cebindeki telefonla ayağındaki ayakkabıyı sana bedava verdiler de biz paragöz olduk).

Hele öyle sana "bak,ben …