Ana içeriğe atla

KURUMSAL ALGI YÖNETİMİ EĞİTİMİİnsanlar gün içinde türlü kararlar verirler ve bu kararların çoğunlukla en önemlileri iş hayatında verilen kararlardır. İş hayatı temel olarak ürün ve hizmetlerin belli bir kar karşılığında insanlara pazarlanması üzerine kuruludur. Ürün ve hizmetleri insanlar tarafından tercih edilmeyen firmaların uzun vadede ayakta kalmaları mümkün değildir.

Günümüzün dünyasında artık insanların kararlarını yönlendirme bir bilim hatta sanat halini almıştır ve tüketici kararlarının yönlendirilmesi konusunda bütünsel Algı Yönetimi uygulamaları tüm dünyada yükselen trenddir.

Algı yönetimi insanların beş duyusu üzerinden farklı psikolojik yüklemeler yapılarak önce algılarının ve algıların zihinleri üzerinde yaptığı etkiden sonra ortaya çıkan çeşitli duyguların istenilen amaca doğru odaklanarak insan kararlarının yönlendirilmesi şeklinde çalışan bir mekanizmadır. Algı yönetimini tek bir cümlede “ALGILAR KARARLARI-KARARLAR İNSANLARI YÖNETİR” şeklinde özetleyebiliriz.

 • Firmaların Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimi alarak kazanabilecekleri olası avantajlar şu şekildedir
 • Satışa sundukları ürün ve hizmetlerin çok daha fazla sayıda insan grupları tarafından tercih edilerek satışlarının büyük bir hızda ve oranda artması.
 • Markalarının tüketiciler üzerindeki etkisinin gözlenebilir ölçüde artması ve bu sayede Satış Pazarlama operasyonlarının çok daha az çaba ve masraf harcanarak çok daha karlı sonuçlar vermesi. Doğru psikolojik anahtarlar kullanılmış bir marka imajı tüketicilerin satın alma kararlarını ekstra çaba harcamaya gerek kalmadan firmanın ürün ve hizmetlerine çekecektir.
 • Firmanın yapabileceği çeşitli hataların ve bu hatalar sonucunda çıkabilecek krizlerin insanlar üzerindeki negatif etkisinin Algı Yönetimi araçlarıyla etkisiz hale getirilerek bu krizlerden firmanın çok daha güçlenerek çıkması.
 • Algı Yönetimi eğitimi almış yöneticilerin çalışanlarını çok daha etkin yönlendirmeleri ve performanslarını arttırmaları. Firma çalışanlarında çeşitli sebeplerle gözlemlenen huzursuzluk ve memnuniyetsizliklerin olumlu Algı Oluşturma teknikleriyle ortadan kaldırılmasının kolaylaşması
 • Firmanın tüm reklam ve tanıtım kampanyalarının Algı Yönetimi prensiplerine göre düzenlenmesiyle etkinliklerinin yüksek ölçüde artması. Çok daha küçük bütçeli reklam kampanyalarıyla çok daha büyük sonuçların alınması
 • Firmanın anlaşma, müzakere, ihale ve iş görüşmesi gibi önemli operasyonlarına gidecek ekiplerin aldıkları Algı Yönetimi eğitimi sayesinde ikna becerilerinin artması ve rakiplerine göre avantaj sağlamaları.
 • Firma çalışanlarının kendi sektörlerine göre hazırlanmış eğitim sayesinde o sektörün yapısına özel Algı Yönetimi tekniklerini kendilerinin geliştirebilme becerisini edinmeleri.

Şu an Türkiye’de sadece Algı Yönetimi Uzmanı Aydın Serdar Kuru tarafından verilen ve kendisi tarafından bu konudaki bilimsel çalışmalar yıllarca incelenerek ülkemizin kültürel yapısına uygun, kolay ve hızlı öğrenilebilir bir eğitim haline dönüştürülen “Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimi” sayesinde artık firmalar daha önce olmadığı kadar etkin bir araca sahip olma fırsatına sahiptirler.
Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimin içeriği ve temel özellikleri şunlardır.
Bir gün süren eğitim, yoğun ama aynı zamanda öğrenimi kolaylaştırıp,katılımcıları sıkmayacak şekilde dizayn edilmiştir. Eğitim kapsamında bilimsel kaynaklar taranarak oluşturulmuş Algı Yönetimi Teknikleri özün özü şeklinde 9 psikolojik anahtara indirgenmiş ve bunların katılımcılar tarafından hızlı bir şekilde öğrenilerek hayata geçirilmesi esas alınmıştır.
Her Kurumsal Algı Yönetimi eğitimi, o eğitimi alacak firmanın ve eğitime katılacak birimlerin ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanır ve her firma tamamen kendine özel bir eğitim sürecinden geçer.

Eğitim Yapısı

 • Algı Yönetimi konusunda genel bilgi verilmesi
 • Duyguların kararlara etki etme mekanizmalarının anlatılması
 • Zihin çalışma prensipleri ve yönlendirme metotlarının gösterilmesi
 • 9 Psikolojik Anahtarın firmaya yönelik hazırlanmış özel görsel örneklerle öğretilmesi
 • Dünyadan ve Türkiye’den seçilmiş başarılı Algı Yönetimi örneklerinin sunulması
 • Katılımcıların 9 Psikolojik Anahtarı doğru anladıklarının kontrolünün interaktif çalışmalarla yapılması
 • Soru cevap kısmı
 • Başarılı Algı Yönetimi örnekleri video sunumu.

Eğitim sonrasında tüm katılımcılara özel hazırlanmış ve Türkiye’de bu alanda verilen tek “Algı Yönetimi Sertifikası” verilecektir.

Bir firma için yapılabilecek en karlı ve akıllıca eğitim yatırımı olan “Kurumsal Algı Yönetimi Eğitimi” hakkında geniş bilgi almak ve yıllık eğitim programımız içinde yerinizi ayırtmak için lütfen temasa geçiniz.

İSTANBUL
Ayça Kuru Akademi
Telefon : 0554 280 44 84İZMİR

İZMİR
İzmir Gelişim Akademisi
Telefon: +90 232 422 59 44

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

BİLGE SAVAŞÇININ NASİHATLERİ.

Bilge savaşçı bir akşam öğrencilerini bembeyaz mermerden yapılma okulunun geniş sütunlu giriş kapısı önünde toplayarak konuşmaya başladı.
"Bu akşam sizinle kendi yaşamımda öğrendiğim birtakım gerçekleri paylaşmak istiyorum ki üzerlerinde düşünebilesiniz.
İnsanların vicdanına güvenerek iş yapmayın çünkü birçok insanın vicdanı sandığınız şey üzerlerindeki toplum baskısından başka bir şey değildir. Eğer yakalanmayacaklarını ve ayıplanmayacaklarını bilirlerse size her kötülüğü yapabilirler.
Sizi korkutmaya çalışan bildiğiniz düşmanlardan korkmayın çünkü görebildiğiniz düşmanı yenebilirsiniz. Korkmanız gereken, varlıklarının farkında olmadığınız görünmez düşmanlardır.
Her masalın bir kötü canavarı bir de kahramanı bulunur. Eğer masallarda değil gerçek dünyada yaşamak istiyorsanız orada kötü canavarların ve kahramanların var olmadığını bilin.
Kara kalabalıklardan korkun. Çünkü kalabalığa karışan insanlar kendi karakterlerini kaybederek hipnotize olmuş bir şekilde tüm benliklerini o k…

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

DUYGUSAL BEYİN YIKAMA

FETÖ örgütü elebaşı Gülenin vaazlarını ilk ciddi analizim iki binli yılların başıdır. O dönemlerde hitabet yoluyla insanları ikna etmenin psikolojik temellerini araştırıyordum ve esas ilgi alanımı nutuklarıyla dünyayı ateşe veren Adolf Hitler ve Amerikan televizyonlarında canlı yayınlarda verdiği vaazları esnasında binlerce insanı toplu histeriye sokabilen ve sahneye çağırdığı seyircileri birkaç kelimesiyle bayıltıp sonra da ya içlerinden şeytanı çıkardığını ya da hastalıklarını iyi ettiğini iddia eden Evangelist rahip Benny Hinn oluşturuyordu.

Araştırmalarım esnasında mailleştiğim ve Amerika’da bir üniversitede sosyal psikoloji üzerine araştırmalar yapan eğitmen bir dostum bana Türkiye’de yaşadığım halde neden Gülenin vaazlarını incelemediğimi sordu. Tabi kendisine verecek mantıklı bir cevap bulamayınca oturdum Gülenin o dönemlerde Samanyolu televizyonunda sabaha karşı yayınlanan vaazlarını dikkatle incelemeye başladım.

Gördüklerim çok ilginçti ve ilk tepkim Gülenin “eğitilmiş” bir bey…