Ana içeriğe atla

Avantgarde Collection Algı Yönetimi eğitimi

Türkiye'nin önde gelen lüks otel zincirlerinden Avantgarde Collection üst düzey yöneticilerine yönelik verdiğim "Algı Yönetimi" eğitimi benim için oldukça keyifli ve eğitici oldu.

Öncelikle Avantgarde Collection üst düzey yöneticileri başta yönetim kurulu başkan yardımcısı İsmet Ömer Öztanık bey olmak üzere Algı Yönetimi kavramlarına hiç yabancı değiller ve özellikle bazı uygulamalarını çok yaratıcı buldum.

Dikkatimi çeken diğer bir husus müşteri segmentasyonu konusunda son derece titizler ve hitap ettikleri müşteri kitlesini çok iyi tespit ederek tüm operasyonlarını belli bir strateji doğrultusunda çok iyi odaklamışlar.

Kısacası Türk özel sektörü ama esas olarak otelcilik sektörü kapsamında benimde çok şey öğrendiğim ve eğitimlerim için büyük katkı sağlayan harika bir çalışma oldu.

Beni ve kızkardeşimi büyük bir ilgi ve ihtimamla ağırlayan başta yönetim ekibi tüm Avantgarde Collection mensuplarına teşekkür ederim. Kendilerine eğitim vermek büyük bir zevkti.

www.serdarkuru.com

www.aycakuru.com.tr

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

DUYGUSAL BEYİN YIKAMA

FETÖ örgütü elebaşı Gülenin vaazlarını ilk ciddi analizim iki binli yılların başıdır. O dönemlerde hitabet yoluyla insanları ikna etmenin psikolojik temellerini araştırıyordum ve esas ilgi alanımı nutuklarıyla dünyayı ateşe veren Adolf Hitler ve Amerikan televizyonlarında canlı yayınlarda verdiği vaazları esnasında binlerce insanı toplu histeriye sokabilen ve sahneye çağırdığı seyircileri birkaç kelimesiyle bayıltıp sonra da ya içlerinden şeytanı çıkardığını ya da hastalıklarını iyi ettiğini iddia eden Evangelist rahip Benny Hinn oluşturuyordu.

Araştırmalarım esnasında mailleştiğim ve Amerika’da bir üniversitede sosyal psikoloji üzerine araştırmalar yapan eğitmen bir dostum bana Türkiye’de yaşadığım halde neden Gülenin vaazlarını incelemediğimi sordu. Tabi kendisine verecek mantıklı bir cevap bulamayınca oturdum Gülenin o dönemlerde Samanyolu televizyonunda sabaha karşı yayınlanan vaazlarını dikkatle incelemeye başladım.

Gördüklerim çok ilginçti ve ilk tepkim Gülenin “eğitilmiş” bir bey…
Konuştuğunuz kişinin yüzü ve gövdesi size dönük olsa bile ayak uçları başka yöne bakıyorsa konuşmayı bitirmenizin zamanı gelmiş demektir