Ana içeriğe atla

ZALİM VE NANKÖR İNSAN.Zalim ve Nankör insanlar yoldan çıktı ve zulmetti.

Allah Hz. Musa’yı gönderdi.

Hz. Musa insanlara sadece Allah'a inanın, aklınızı kullanın, dürüst olun, elinizdekileri paylaşın ve kötülük yapmayın dedi.

Onlara Tevrat’ı getirdi.

İnsanlar ona inanmadı, ayak diretti, başlarından ayrılır ayrılmaz altından bir put yapıp ona taptı.

Hz.Musa’nın vefatından sonra hahamlar ortaya çıktı ve biz daha iyi biliriz dediler.

Kendi uydurduklarını Tevrat’ın içine kattılar ve halkı sömürdüler.

Zalim ve Nankör insanlar yoldan çıktı ve zulmetti.

Geride az sayıda gerçek inanan kaldı.

Allah Hz. İsa’yı gönderdi.

Hz. İsa insanlara sadece Allaha inanın, aklınızı kullanın, dürüst olun, elinizdekileri paylaşın ve kötülük yapmayın dedi.

Onlara İncili getirdi.

İnsanlar ona inanmadı, ayak diretti ve öldürmeye çalıştı.

Hz. İsa’nın vefatından sonra rahipler ortaya çıktı ve biz daha iyi biliriz dediler.

Kendi uydurduklarını İncilin içine kattılar ve halkı sömürdüler.

Cahil ve Zalim insanlar yoldan çıktı ve zulmetti.

Geride çok az gerçek inanan kaldı.

Allah Hz. Muhammed’i gönderdi.

Hz. Muhammed insanlara sadece Allaha inanın, aklınızı kullanın, dürüst olun, elinizdekileri paylaşın ve kötülük yapmayın dedi.

İnsanlar ona inanmadı, ayak diretti, etrafındakilerin büyük kısmı rol yaptı, çoğu sadece çıkarı veya korkusu için “teslim oldum” dedi.

Hz. Muhammed’in vefatından sonra hocalar, şeyhler, imamlar ortaya çıkarak biz daha iyi biliriz dediler.

Kendi uydurduklarını Kuranın içine katamadılar ama peygamberin ağzından hadisler uydurdular ve din budur dediler.

Mal ve taht için birbirlerini öldürdüler.

İlk dört halifenin üçünü öldürdüler (bir tanesini de zehirledikleri şüphesi vardır)

Peygamberin torunlarını öldürdüler.

Yüzlerce mezhep, tarikat ve cemaate bölündüler, her biri diğerinden nefret etti.

Allah’ın sadece bana iman edecekseniz emrine rağmen,

Onlar sultanlarına, şeyhlerine, imamlarına ve paraya iman ettiler.

Zalim ve Nankör insanlar yoldan çıktı ve zulmetti.

Geride çok az gerçek inanan kaldı.

İşte benim dünyada gördüğüm budur.

Şimdi ister kabul et ve kendini düzelt

İster kabul etme, öfkelen ve aynı yolda devam et.

Karar senin.

“O, istediğiniz şeylerin hepsinden size verdi. Eğer Allah’ın nimetlerini saymaya kalkışsanız sayamazsınız. Şüphesiz insan çok zalimdir, çok nankördür.” 
(İbrahim Suresi,14.ayet)

Sevgilerimle
Aydın Serdar Kuru


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

DUYGUSAL BEYİN YIKAMA

FETÖ örgütü elebaşı Gülenin vaazlarını ilk ciddi analizim iki binli yılların başıdır. O dönemlerde hitabet yoluyla insanları ikna etmenin psikolojik temellerini araştırıyordum ve esas ilgi alanımı nutuklarıyla dünyayı ateşe veren Adolf Hitler ve Amerikan televizyonlarında canlı yayınlarda verdiği vaazları esnasında binlerce insanı toplu histeriye sokabilen ve sahneye çağırdığı seyircileri birkaç kelimesiyle bayıltıp sonra da ya içlerinden şeytanı çıkardığını ya da hastalıklarını iyi ettiğini iddia eden Evangelist rahip Benny Hinn oluşturuyordu.

Araştırmalarım esnasında mailleştiğim ve Amerika’da bir üniversitede sosyal psikoloji üzerine araştırmalar yapan eğitmen bir dostum bana Türkiye’de yaşadığım halde neden Gülenin vaazlarını incelemediğimi sordu. Tabi kendisine verecek mantıklı bir cevap bulamayınca oturdum Gülenin o dönemlerde Samanyolu televizyonunda sabaha karşı yayınlanan vaazlarını dikkatle incelemeye başladım.

Gördüklerim çok ilginçti ve ilk tepkim Gülenin “eğitilmiş” bir bey…

BİLGE SAVAŞÇININ NASİHATLERİ.

Bilge savaşçı bir akşam öğrencilerini bembeyaz mermerden yapılma okulunun geniş sütunlu giriş kapısı önünde toplayarak konuşmaya başladı.
"Bu akşam sizinle kendi yaşamımda öğrendiğim birtakım gerçekleri paylaşmak istiyorum ki üzerlerinde düşünebilesiniz.
İnsanların vicdanına güvenerek iş yapmayın çünkü birçok insanın vicdanı sandığınız şey üzerlerindeki toplum baskısından başka bir şey değildir. Eğer yakalanmayacaklarını ve ayıplanmayacaklarını bilirlerse size her kötülüğü yapabilirler.
Sizi korkutmaya çalışan bildiğiniz düşmanlardan korkmayın çünkü görebildiğiniz düşmanı yenebilirsiniz. Korkmanız gereken, varlıklarının farkında olmadığınız görünmez düşmanlardır.
Her masalın bir kötü canavarı bir de kahramanı bulunur. Eğer masallarda değil gerçek dünyada yaşamak istiyorsanız orada kötü canavarların ve kahramanların var olmadığını bilin.
Kara kalabalıklardan korkun. Çünkü kalabalığa karışan insanlar kendi karakterlerini kaybederek hipnotize olmuş bir şekilde tüm benliklerini o k…