Ana içeriğe atla

ALLAH NEREDE ?Başını örtüp camiye giriyorsun.

Dini sohbetlerde edepli davranıyorsun.

Kabede büyük bir saygı içinde hareket etmeye çalışıyorsun.

Kuran okunduğu zaman kafanı öne eğip saygıyla dinliyorsun.

Ezan duyduğun zaman müziğin sesini kısıyorsun.

Neden ?

Allaha saygısızlık olmasın diye mi ?

Allah sadece Camide,Dini sohbetlerde,Kabede,Kuran ve Ezan okunduğu zaman mı seni görüyor ?

O zaman gel sana Allahın olduğu bir kaç yer daha söyleyeyim.

Torpil yaptırıp kendin veya yakının için menfaat sağlıyorsun ve tanıdıklarınla diğer insanların önüne geçiyorsun ya,

Allah orada.

Karını veya çocuğunu dövdüğün zaman Allah orada.

Kocana yalan söylediğin zaman da Allah orada.

İnsanların arkasından bilip bilmeden konuştuğun ve çekiştirdiğin zamanda Allah orada.

Bir liralık malı yüz liraya satıp insanları kazıkladığın dükkanında da Allah var.

Siyaset veya çıkar uğruna insanları planlayarak kandırdığın durumlarda da Allah yanıbaşında.

Hatta ve hatta genzinden iğrenç sesler çıkararak yere koca bir balgamlı tükürük attığın zamanda Allah sana şahdamarından daha yakın.

Kısacası sevgili dostum bir daha kafana o takkeyi geçirirken o takkenin kafanda olmadığı yerleri de düşünürsen kazançlı çıkarsın derim.

"Şüphesiz, yerde ve gökte Allah'a hiçbir şey gizli kalmaz."
(Al-i İmran Suresi, 5. ayet)

Sevgilerimle
Aydın Serdar Kuru

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

DUYGUSAL BEYİN YIKAMA

FETÖ örgütü elebaşı Gülenin vaazlarını ilk ciddi analizim iki binli yılların başıdır. O dönemlerde hitabet yoluyla insanları ikna etmenin psikolojik temellerini araştırıyordum ve esas ilgi alanımı nutuklarıyla dünyayı ateşe veren Adolf Hitler ve Amerikan televizyonlarında canlı yayınlarda verdiği vaazları esnasında binlerce insanı toplu histeriye sokabilen ve sahneye çağırdığı seyircileri birkaç kelimesiyle bayıltıp sonra da ya içlerinden şeytanı çıkardığını ya da hastalıklarını iyi ettiğini iddia eden Evangelist rahip Benny Hinn oluşturuyordu.

Araştırmalarım esnasında mailleştiğim ve Amerika’da bir üniversitede sosyal psikoloji üzerine araştırmalar yapan eğitmen bir dostum bana Türkiye’de yaşadığım halde neden Gülenin vaazlarını incelemediğimi sordu. Tabi kendisine verecek mantıklı bir cevap bulamayınca oturdum Gülenin o dönemlerde Samanyolu televizyonunda sabaha karşı yayınlanan vaazlarını dikkatle incelemeye başladım.

Gördüklerim çok ilginçti ve ilk tepkim Gülenin “eğitilmiş” bir bey…
Konuştuğunuz kişinin yüzü ve gövdesi size dönük olsa bile ayak uçları başka yöne bakıyorsa konuşmayı bitirmenizin zamanı gelmiş demektir