Ana içeriğe atla

İncirlik üssünün Internet Sitesindeki 1 Dolar


İncirlikteki Amerikan üssüyle alakalı tartışmalar bugün yeniden gündeme gelince bir sitelerine girip bakayım dedim.

Oldukça sade bir siteleri var.

Sitenin resimler kısmında "Ask Mehmet" (Mehmete sor) diye bir albüm oluşturmuşlar ve Türkiye ile alakalı bir takım resimlerde koymuşlar.

Oraya bakarken ilginç bir resim gördüm. Sizin de bakmanız için linkini veriyorum.

http://www.incirlik.af.mil/News/Photos?igphoto=2000942246

Neme lazım şimdi paylaştıktan sonra kaldırırlar yalancı çıkarız diye ekran görüntüsünü de aldım ve ekte paylaşıyorum.

Bana ilginç gelen nokta şudur.

Bu resim anladığım kadarıyla düğünlerde kullanılan sahte dolarlarla Amerikan askerlerini kazıklamasınlar diye konmuş ve örnek bir sahte 1 dolar gösteriliyor.

Buraya kadar problem yok..

Ancak Amerika gibi Algı Yönetimini çok iyi bilen bir devletin ordusu şu anda Amerika ve Türkiye FETÖ yüzünden papaz olmuşken,üstelik İncirlik üssünün durumu tartışılırken neden bu

"1 DOLAR" resmini sitesinde tutar.

Örnek verecek başka para birimi bulamadılar mı insan merak ediyor.

Acaba gerçekten çapsızlık yüzünden mi bu resim hala İncirlik Üssünün resmi sitesinde durur,biz mi çok alınganlaştık,yoksa başka bir mesaj mı var ortada ?

Ne dersiniz ?

Aydın Serdar Kuru
www.serdarkuru.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

DUYGUSAL BEYİN YIKAMA

FETÖ örgütü elebaşı Gülenin vaazlarını ilk ciddi analizim iki binli yılların başıdır. O dönemlerde hitabet yoluyla insanları ikna etmenin psikolojik temellerini araştırıyordum ve esas ilgi alanımı nutuklarıyla dünyayı ateşe veren Adolf Hitler ve Amerikan televizyonlarında canlı yayınlarda verdiği vaazları esnasında binlerce insanı toplu histeriye sokabilen ve sahneye çağırdığı seyircileri birkaç kelimesiyle bayıltıp sonra da ya içlerinden şeytanı çıkardığını ya da hastalıklarını iyi ettiğini iddia eden Evangelist rahip Benny Hinn oluşturuyordu.

Araştırmalarım esnasında mailleştiğim ve Amerika’da bir üniversitede sosyal psikoloji üzerine araştırmalar yapan eğitmen bir dostum bana Türkiye’de yaşadığım halde neden Gülenin vaazlarını incelemediğimi sordu. Tabi kendisine verecek mantıklı bir cevap bulamayınca oturdum Gülenin o dönemlerde Samanyolu televizyonunda sabaha karşı yayınlanan vaazlarını dikkatle incelemeye başladım.

Gördüklerim çok ilginçti ve ilk tepkim Gülenin “eğitilmiş” bir bey…
Konuştuğunuz kişinin yüzü ve gövdesi size dönük olsa bile ayak uçları başka yöne bakıyorsa konuşmayı bitirmenizin zamanı gelmiş demektir