Ana içeriğe atla

İZMİRLİLERE KENDİLERİ İÇİN YILIN EN ÖNEMLİ TEKLİFİ.Değerli İzmirli kardeşim,

Bu yazı tamamen sana özel. Eğer İzmirde oturuyorsan veya çok yakınlardaysan yazıyı tamamen üstüne alınabilirsin.

Sevgili dostum, 2017 senesine birkaç günümüz kaldı ve yeni bir yıl geliyor. Aynen 2016 senesinde ve önceki tüm yılbaşılarında olduğu gibi bu yılbaşı da gelecek ve geçecek.

Eğer önceki yılbaşlarını doğru bir tutum ve düşünceyle geçirmiş,her sene bir öncekinden daha fazla gelişim göstermişsen harikasın ve aynen devam et.

Ancak her senen bir öncekiyle aynı hatta daha beteri sürekli bir geri gidiş halindeysen problemin var demektir.

İşte bu problemin çözümü olarak benim de eğitmeni olduğum İzmir Gelişim Akademisi İzmir’in göbeğinde seni bekliyor.

Yani aman çok uzakmış şimdi oralara nasıl gidilir diye bir sorunun yok.

Peki ne yapıyorsunuz dersen. Her sene insanların hayatlarına dokunuyor ve onların gelişimlerine ve hayatlarında fark yaratmalarına yardımcı oluyoruz.

Hayatlarını istedikleri yaşam doğrultusunda dönüştürme hedefiyle adım atan bir çok insanın arasına 2017 senesinde sen de katılabilirsin.

Bak, şu anda bu paylaşım önüne düştüyse bu ister inan, ister inanma kesinlikle bir tesadüf değil çünkü hayatta tesadüflere pek yer yoktur.

Şu anda önünde bir fırsat var. Bazı insan vardır fırsatın kokusunu kilometrelerce öteden alır, bazısı ise o fırsat tepesine düşse farkına varmaz. Sen hangi gruba giriyorsun iyi düşün.

Şimdi yapacağın şey çok basit.

Aşağıda verdiğim linke tıkla. Sitemizi şöyle bir alıcı gözle incele.

http://www.izmirgelisimakademisi.com/

Orada hepsi de birbirinden ilginç ve hayatına büyük katkı sağlayacak bir çok eğitim göreceksin.Aralarında tüm Türkiye’de sadece iki eğitim kurumunda bulabileceğin ve bizzat benim tarafımdan verilen Algı Yönetimi eğitimi de vardır.

Önceki katılımcılardan aldığım geri bildirimlere dayanarak bu eğitim sonrası kendine ve dünyaya bakışının tamamen değişeceğini söyleyebilirim.

Buraya kadar dediklerimi yaptıysan harika çünkü hayat eylemi ödüllendirir o siteye girip bakman bile bir eylemdir. Şimdi bir eylem için daha kendini zorlamanı istiyorum.

Biliyorum çok yoğunsun, ülkenin ve piyasanın durumu moralini bozuyor, eğitimin ve bilginin çok da etkili olacağına inanmıyorsun, öğrenilmiş çaresizliklerin içinden sürekli “bırak,boş işler bunlar” diye sana bağırıyor. Bunları biliyorum çünkü zamanında bende aynı süreçlerden geçtim.

Tüm bunlara rağmen bir nefes al ve sitenin iletişim kısmına girerek İzmir Gelişim Akademisine ister mail yoluyla ister telefon yoluyla ulaş ve bir randevu al.

Hatta bak üşenirsin diye gözünün önüne koyuyorum.


1441 Sokak No:2 Çetindağ Apt.
Kat:2 Daire:10 Alsancak / İZMİR
Telefon: +90 232 422 59 44
Email: info@izmirgelisimakademisi.com

Randevunu aldıktan sonra ofisimizi ziyaret et çayımızı kahvemizi alalım ve hayatından konuşalım, hedeflerinden konuşalım, kariyerinden ve işinden konuşalım.

Mutlaka sana yardımcı olacak bir hizmetimiz vardır. En kötüsü güzel bir kahve içmiş olursun.

İşte 2017 senesinin en iyi teklifini şu an sana yaptım canım kardeşim. Artık karar senin.

İzmir Gelişim Akademisinde çok kullandığımız bir söz vardır. Gandi’nin bir sözüdür.
“Dünyanın değişmesini istiyorsan önce kendini değiştir” der Gandi.

Yani dünyadan, ülkenden ve en önemlisi hayatından şikayetçiysen bunun çözümü önce kendini değiştirmenden geçiyor. Lütfen şunun farkına var. Hiçbir zaman nefret ettiğin bir hayatı yaşamak zorunda değilsin.

Eyleme geç ve artık hareketlen. İşte önünde fırsat.
2017 senesinde ya eyleme geçip hedeflerin ve hayallerin doğrultusunda bir adım atacaksın yada her yılbaşı olduğu gibi eğlenip,sevinip sonra eski rutin hayatına geri döneceksin. Karar her zaman olduğu gibi senin ve bir insan gerçekten isterse aşamayacağı hiçbir engel yoktur.

Not: (Biz İzmirli değiliz ne yapacağız şimdi diyenlere de cevabım sizede senenin teklifini kısa bir zaman içinde yapacağım.)

Sevgilerimle
Aydın Serdar Kuru
www.serdarkuru.com
https://www.facebook.com/algiyonetimi/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİ.

Sevgili dostlar,

Amerika’da 1970’ler sonrasında ülkemizde de son yirmi yıldır gözlemlemeye başladığım ilginç bir kişisel gelişim hizmeti insanlara sunulmakta. Bu büyük hizmetin ismine “Bilinçaltı Temizliği” diyorlar.
Google hazretlerinde böyle bir arama yaptığınız zaman hepsi de birbirinden “uzman” arkadaşların bilinçaltınızı temizleyip pırıl pırıl ve mis gibi yapacaklarını iddia eden reklamlarını, sitelerini hatta televizyon programlarını görebilirsiniz (reyting reyting)
Bu hepsi de birbirinden değerli “bilinçaltı temizlik uzmanlarının” farklı farklı sanatları var. Kimi Hindistan gezisinde yüz dolar verip katıldığı ve orada sokaktaki dilencilerin bile yaptığı bir takım meditasyon tavsiyelerinde bulunuyor, kimi hipnoz ve telkinle bilinçaltınızı Domestosla temizlenmiş gibi yaparım diyor, kimisi de ciddi şekilde eski transistörlü radyolardan bozulmuşa benzeyen uydurma makinelere sizi kablolarla bağlayarak bu işi çözdüklerini iddia ediyorlar.

İşin bence gerçeğini (bak bence dedim) söylemem g…

KENDİNE GÜVENSİZLİKTEN KURTULMAK İÇİN 10 TAVSİYE.

Sevgili Dostum,

Objektivizm isimli felsefi akımının kurucusu ve saygı duyduğum yazarlardan bir tanesi olan Ayn Rand hanımefendi şunu söyler : 

“Kendine değer vermeyen insan, hiçbir şeye ve hiç kimseye değer veremez”

Bu, kendine güvensizliğin insanların ve toplumların hayatlarını ne kadar zorlaştıran bir düşünce bozukluğu olduğunu açıklayan çok doğru bir sözdür.

Gerek koçluk ve eğitim çalışmalarımda, gerek günlük yaşamımda insanların kendilerini boğan kocaman güvensizlik mengeneleri içinde yaşamaya çabaladıkları mutsuz ve karamsar hayatlarına sık sık şahit olmaktayım

Bu sebeple kendine güvensizlik üreten düşünce ve algı bozuklukları, üzerinde en çok çalıştığım konulardan bir tanesi olmakta.

Eğer sende kendine güvensizlik cehennemi içinde yaşayan ve bu sebeple hayatın birçok renginden kendini mahrum eden insanlardan biriysen, öncelikle bunu dürüstçe kabullenmen gerekiyor.

Şunu iyi bil ki bu sorunu seninle birlikte yaşayan milyonlarca insan var ve bu insanların büyük çoğunluğu dışardan göründük…