Ana içeriğe atla

İZMİRLİLERE KENDİLERİ İÇİN YILIN EN ÖNEMLİ TEKLİFİ.Değerli İzmirli kardeşim,

Bu yazı tamamen sana özel. Eğer İzmirde oturuyorsan veya çok yakınlardaysan yazıyı tamamen üstüne alınabilirsin.

Sevgili dostum, 2017 senesine birkaç günümüz kaldı ve yeni bir yıl geliyor. Aynen 2016 senesinde ve önceki tüm yılbaşılarında olduğu gibi bu yılbaşı da gelecek ve geçecek.

Eğer önceki yılbaşlarını doğru bir tutum ve düşünceyle geçirmiş,her sene bir öncekinden daha fazla gelişim göstermişsen harikasın ve aynen devam et.

Ancak her senen bir öncekiyle aynı hatta daha beteri sürekli bir geri gidiş halindeysen problemin var demektir.

İşte bu problemin çözümü olarak benim de eğitmeni olduğum İzmir Gelişim Akademisi İzmir’in göbeğinde seni bekliyor.

Yani aman çok uzakmış şimdi oralara nasıl gidilir diye bir sorunun yok.

Peki ne yapıyorsunuz dersen. Her sene insanların hayatlarına dokunuyor ve onların gelişimlerine ve hayatlarında fark yaratmalarına yardımcı oluyoruz.

Hayatlarını istedikleri yaşam doğrultusunda dönüştürme hedefiyle adım atan bir çok insanın arasına 2017 senesinde sen de katılabilirsin.

Bak, şu anda bu paylaşım önüne düştüyse bu ister inan, ister inanma kesinlikle bir tesadüf değil çünkü hayatta tesadüflere pek yer yoktur.

Şu anda önünde bir fırsat var. Bazı insan vardır fırsatın kokusunu kilometrelerce öteden alır, bazısı ise o fırsat tepesine düşse farkına varmaz. Sen hangi gruba giriyorsun iyi düşün.

Şimdi yapacağın şey çok basit.

Aşağıda verdiğim linke tıkla. Sitemizi şöyle bir alıcı gözle incele.

http://www.izmirgelisimakademisi.com/

Orada hepsi de birbirinden ilginç ve hayatına büyük katkı sağlayacak bir çok eğitim göreceksin.Aralarında tüm Türkiye’de sadece iki eğitim kurumunda bulabileceğin ve bizzat benim tarafımdan verilen Algı Yönetimi eğitimi de vardır.

Önceki katılımcılardan aldığım geri bildirimlere dayanarak bu eğitim sonrası kendine ve dünyaya bakışının tamamen değişeceğini söyleyebilirim.

Buraya kadar dediklerimi yaptıysan harika çünkü hayat eylemi ödüllendirir o siteye girip bakman bile bir eylemdir. Şimdi bir eylem için daha kendini zorlamanı istiyorum.

Biliyorum çok yoğunsun, ülkenin ve piyasanın durumu moralini bozuyor, eğitimin ve bilginin çok da etkili olacağına inanmıyorsun, öğrenilmiş çaresizliklerin içinden sürekli “bırak,boş işler bunlar” diye sana bağırıyor. Bunları biliyorum çünkü zamanında bende aynı süreçlerden geçtim.

Tüm bunlara rağmen bir nefes al ve sitenin iletişim kısmına girerek İzmir Gelişim Akademisine ister mail yoluyla ister telefon yoluyla ulaş ve bir randevu al.

Hatta bak üşenirsin diye gözünün önüne koyuyorum.


1441 Sokak No:2 Çetindağ Apt.
Kat:2 Daire:10 Alsancak / İZMİR
Telefon: +90 232 422 59 44
Email: info@izmirgelisimakademisi.com

Randevunu aldıktan sonra ofisimizi ziyaret et çayımızı kahvemizi alalım ve hayatından konuşalım, hedeflerinden konuşalım, kariyerinden ve işinden konuşalım.

Mutlaka sana yardımcı olacak bir hizmetimiz vardır. En kötüsü güzel bir kahve içmiş olursun.

İşte 2017 senesinin en iyi teklifini şu an sana yaptım canım kardeşim. Artık karar senin.

İzmir Gelişim Akademisinde çok kullandığımız bir söz vardır. Gandi’nin bir sözüdür.
“Dünyanın değişmesini istiyorsan önce kendini değiştir” der Gandi.

Yani dünyadan, ülkenden ve en önemlisi hayatından şikayetçiysen bunun çözümü önce kendini değiştirmenden geçiyor. Lütfen şunun farkına var. Hiçbir zaman nefret ettiğin bir hayatı yaşamak zorunda değilsin.

Eyleme geç ve artık hareketlen. İşte önünde fırsat.
2017 senesinde ya eyleme geçip hedeflerin ve hayallerin doğrultusunda bir adım atacaksın yada her yılbaşı olduğu gibi eğlenip,sevinip sonra eski rutin hayatına geri döneceksin. Karar her zaman olduğu gibi senin ve bir insan gerçekten isterse aşamayacağı hiçbir engel yoktur.

Not: (Biz İzmirli değiliz ne yapacağız şimdi diyenlere de cevabım sizede senenin teklifini kısa bir zaman içinde yapacağım.)

Sevgilerimle
Aydın Serdar Kuru
www.serdarkuru.com
https://www.facebook.com/algiyonetimi/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KENDİNE GÜVENSİZLİKTEN KURTULMAK İÇİN 10 TAVSİYE.

Sevgili Dostum,

Objektivizm isimli felsefi akımının kurucusu ve saygı duyduğum yazarlardan bir tanesi olan Ayn Rand hanımefendi şunu söyler : 

“Kendine değer vermeyen insan, hiçbir şeye ve hiç kimseye değer veremez”

Bu, kendine güvensizliğin insanların ve toplumların hayatlarını ne kadar zorlaştıran bir düşünce bozukluğu olduğunu açıklayan çok doğru bir sözdür.

Gerek koçluk ve eğitim çalışmalarımda, gerek günlük yaşamımda insanların kendilerini boğan kocaman güvensizlik mengeneleri içinde yaşamaya çabaladıkları mutsuz ve karamsar hayatlarına sık sık şahit olmaktayım

Bu sebeple kendine güvensizlik üreten düşünce ve algı bozuklukları, üzerinde en çok çalıştığım konulardan bir tanesi olmakta.

Eğer sende kendine güvensizlik cehennemi içinde yaşayan ve bu sebeple hayatın birçok renginden kendini mahrum eden insanlardan biriysen, öncelikle bunu dürüstçe kabullenmen gerekiyor.

Şunu iyi bil ki bu sorunu seninle birlikte yaşayan milyonlarca insan var ve bu insanların büyük çoğunluğu dışardan göründük…

MUTLU OLMAK İÇİN VAZGEÇMEN GEREKEN 15 ŞEY.

Sevgili Dostum,
Roma İmparatorlarından aynı zamanda Stoacı bir filozof da olan Marcus Aurelius yüzlerce yıl önce "Hayatınızdaki mutluluk düşüncelerinizin kalitesine bağlıdır" tespitinde bulunmuştur. 
Mutlu olmak için neler yapman gerektiği konusunda bir çok kitap ve yazı bulabilirsin ancak ben bu yazıda mutlu olmak için yapmaman ve vazgeçmen gereken şeyler üzerinde durmak istiyorum.
Bu yazıyı dikkatlice okur ve burada vazgeçmeni istediğim şeylerden en azından bir kaç tanesini hayatından çıkarmayı becerebilirsen yaşam hakkındaki olumsuz algın değişerek daha olumlu ve mutlu bir yaşamın kapısını arayabilirsin. 
Bunları yapamam dersen en azından bir kaç kere üst üste okumanı istiyorum. Buna da üşenirim diyorsan en azından bu yazıyı arkadaşlarına paylaş çünkü bu basit hareketinin bile kimin hayatını değiştireceğini  bilemezsin. Bunu da yapamam diyorsan sana söylenecek pek bir şey yok.
Hadi başlayalım bakalım yapmaman ve hayatından çıkarman gereken şeylere.
1) Her zaman haklı olm…

BAŞARISIZ BİR İNSAN OLMANIN DOKUZ YOLU

Sevgili Dostum,

Yıllardır seni daha başarılı bir insan yapmak için uğraşıp duruyorum. İşimi gücümü bırakıp sana güzel güzel yazılar yazıyorum ama okumuyorsun ve "hocam çok uzun yazıyorsunuz" diye bana mesajlar atıyorsun.

Tamam kardeşim diyorum ve sana kısacık kısacık resimli paragraflar yazıyorum bu sefer de "ee hani burada bir şey yazmıyor bana ne yapacağım tam anlatmamışsın" diye bana kızıyorsun. Bu sefer sana ulaşabilmek için minnacık minnacık uyandırıcı tweetler atıyorum onları da laf sokmalı ve esprikli söz değil diye beğenmiyor ve benim yerine trolleri takip ediyorsun.

Bu iş yazıyla olmuyor, gel bak sana eğitim düzenledik ve sadece bir akşam yemeği parasına bir günde sana otuz kitaplık bilgi vereceğim, üstelik benimle tanışıp istediğin soruyu da sorabilirsin diyorum "size şimdi para mı vereceğiz,hep paragözsünüz zaten" diyorsun (sanki cebindeki telefonla ayağındaki ayakkabıyı sana bedava verdiler de biz paragöz olduk).

Hele öyle sana "bak,ben …