Ana içeriğe atla

BİLİNÇALTI ETKİLEMEGördüğünüz kare Snoopy isimli sevilen bir Amerikan çizgi roman ve çizgi film karakterinin çocuklara yönelik bir çalışmasından.

İlk bakışta neşeyle yemek yiyerek eğlenen bir grup çocuk görüyoruz. Ancak dikkatli bakarsanız masanın başında BEYAZ bir erkek çocuk ve masanın bir yanında yan yana oturmuş üç BEYAZ çocuk ve çizgi romana ismini veren Snoopy isimli BEYAZ bir köpek görüyorsunuz.

Onların hemen karşısında ayrı ve tek başında oturtulmuş SİYAH bir çocuk görüyoruz. Gene ayrı oturmuş masanın öte yanındaki çocuğun sırtı dönük ve sadece saçı göründüğü için o da SİYAHİ bir etki yaratıyor. Tüm çocuklar normal sandalyelere oturmuşken SİYAH çocuğun açılır kapanır geçici bir şezlonga oturtulduğuna ve böylece o masaya sonradan dahil edildiğine dair algıya da dikkatinizi çekerim. SİYAH çocuğun ellerinin masanın hemen önünde birbirine bitişik ve tam bir korku durumunda olduğunu da belirtelim.

Tek bir karede bile dikkat ederseniz birden fazla Bilinçaltı konumlandırma bulunuyor.Tüm Çizgi Filmi analize kalsam herhalde ansiklopedi yazmam gerekir.

Sonuçta insanlarda gördüğünüz ırkçılık,saldırganlık ve ayrımcılık gibi bazı özellikler bazen kendi seçimleri olmayabilir ve beyinlerine çok küçük ve hiç şüphelenmedikleri dönemlerde yerleştirilmiş olabilir.

Sevgilerimle
Aydın Serdar Kuru

www.serdarkuru.com
https://www.facebook.com/algiyonetimi/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZARA İŞİNİN ALTINDAKİ FARE YENİĞİ

Önce haberimize bir bakalım.

http://www.hurriyet.com.tr/unlu-markanin-elbisesinden-fare-cikti-40280304

Efendim habere göre Amerikada ünlü bir markadan kendine elbise alan Amerikalı hanım kızımız kendini bir kaşıntı alınca elbiseyi kontrol etmiş ve şok geçirip bayılmış çünkü efendim elbisenin astarından minik ve ölü bir fareciğin pençeleri gözüküyormuş.Tabi hemen kıyameti koparmış ve ünlü firmayı dava etmiş. Firmada panik olmuş ve durumu inceleyeceklerini söylemiş.

Dikkat ederseniz haberde firma kimdir,nedir hiçbir bilgi yok.Haberdeki resimdeki marka kısmı da itinayla kapatılmış.

Şimdi işin daha bir detayı için size aynı olayı anlatan yabancı bir haber link'i veriyorum

http://gothamist.com/2016/11/14/zara_rat_dress_lawsuit.php

Bu verdiğim linkteki haber olayı daha da açıklığa kavuşturuyor ve bahsedilen firmanın hanımların ülkemizde de çok sevdiği Zaranın Amerika bayisi olduğunu anlıyoruz.

Şimdi benim takıldığım esas nokta firma değil, paylaştığım resimden de görebileceğiniz gibi söz konus…

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİ.

Sevgili dostlar,

Amerika’da 1970’ler sonrasında ülkemizde de son yirmi yıldır gözlemlemeye başladığım ilginç bir kişisel gelişim hizmeti insanlara sunulmakta. Bu büyük hizmetin ismine “Bilinçaltı Temizliği” diyorlar.
Google hazretlerinde böyle bir arama yaptığınız zaman hepsi de birbirinden “uzman” arkadaşların bilinçaltınızı temizleyip pırıl pırıl ve mis gibi yapacaklarını iddia eden reklamlarını, sitelerini hatta televizyon programlarını görebilirsiniz (reyting reyting)
Bu hepsi de birbirinden değerli “bilinçaltı temizlik uzmanlarının” farklı farklı sanatları var. Kimi Hindistan gezisinde yüz dolar verip katıldığı ve orada sokaktaki dilencilerin bile yaptığı bir takım meditasyon tavsiyelerinde bulunuyor, kimi hipnoz ve telkinle bilinçaltınızı Domestosla temizlenmiş gibi yaparım diyor, kimisi de ciddi şekilde eski transistörlü radyolardan bozulmuşa benzeyen uydurma makinelere sizi kablolarla bağlayarak bu işi çözdüklerini iddia ediyorlar.

İşin bence gerçeğini (bak bence dedim) söylemem g…