Ana içeriğe atla

2017 SENESİNDE HAYATINIZDA YENİ BİR DÖNEM AÇIN.


Her yılbaşı kendimizi tanımamız ve hedeflerimiz konusunda somut adımlar atmamız için önemli bir fırsattır.

Yeni adımlar demek yeni beceriler edinmek demektir ve bunun en etkin yolu eğitimdir.

Benim de eğitmeni olduğum ve kız kardeşim Ayça Kuru tarafından kurulan AYÇA KURU AKADEMİ İstanbul merkezli olarak tüm Türkiye'de açıldığı günden bu yana yüzlerce insanımızın hayatlarını değiştirmelerine yardımcı oldu.

Her sene hedefsiz ve amaçsız şekilde kişisel zindanlarında hapis hayatı yaşayan bir çok insanın kapımızdan içeri girdikten bir süre sonra bambaşka hayatlara yelken açtıklarına şahit oluyoruz.

Reklamlar ve tanıtımlar ben dahil artık hepimizi rahatsız ediyor biliyorum ama kaliteli işleri sizlerin dikkatine sunmanın da başka bir yolu yok.

Ayça Kuru Akademi olarak elimizden gelen en iyi şekilde size en faydalı olabilecek birbirinden ilginç ve fark yaratan eğitimleri dizayn edip hizmetinize sunduk. Bundan sonra ne yapacağınız tamamen sizin özgür iradenize bağlı.

Şu linkten sitemize girip bir incelemenizi rica ederim.

http://www.aycakuru.com.tr/

Dikkatinizi çeken bir eğitim veya hizmetimiz olursa her türlü sorunuz için bizimle temasa geçmekten çekinmeyin.

Unutmayın eylem çok önemlidir.Hedef ve hayallerinize ulaşmanın yolu onları her yerde düşünüp konuşmaktan değil ciddi ve somut eyleme geçmekten geçer.

Umarım hayatınızda açacağınız yeni dönemde sizinle buluşmak üzere.

Sevgilerimle

Aydın Serdar Kuru
www.serdarkuru.com
https://www.facebook.com/algiyonetimi/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİ.

Sevgili dostlar,

Amerika’da 1970’ler sonrasında ülkemizde de son yirmi yıldır gözlemlemeye başladığım ilginç bir kişisel gelişim hizmeti insanlara sunulmakta. Bu büyük hizmetin ismine “Bilinçaltı Temizliği” diyorlar.
Google hazretlerinde böyle bir arama yaptığınız zaman hepsi de birbirinden “uzman” arkadaşların bilinçaltınızı temizleyip pırıl pırıl ve mis gibi yapacaklarını iddia eden reklamlarını, sitelerini hatta televizyon programlarını görebilirsiniz (reyting reyting)
Bu hepsi de birbirinden değerli “bilinçaltı temizlik uzmanlarının” farklı farklı sanatları var. Kimi Hindistan gezisinde yüz dolar verip katıldığı ve orada sokaktaki dilencilerin bile yaptığı bir takım meditasyon tavsiyelerinde bulunuyor, kimi hipnoz ve telkinle bilinçaltınızı Domestosla temizlenmiş gibi yaparım diyor, kimisi de ciddi şekilde eski transistörlü radyolardan bozulmuşa benzeyen uydurma makinelere sizi kablolarla bağlayarak bu işi çözdüklerini iddia ediyorlar.

İşin bence gerçeğini (bak bence dedim) söylemem g…

KENDİNE GÜVENSİZLİKTEN KURTULMAK İÇİN 10 TAVSİYE.

Sevgili Dostum,

Objektivizm isimli felsefi akımının kurucusu ve saygı duyduğum yazarlardan bir tanesi olan Ayn Rand hanımefendi şunu söyler : 

“Kendine değer vermeyen insan, hiçbir şeye ve hiç kimseye değer veremez”

Bu, kendine güvensizliğin insanların ve toplumların hayatlarını ne kadar zorlaştıran bir düşünce bozukluğu olduğunu açıklayan çok doğru bir sözdür.

Gerek koçluk ve eğitim çalışmalarımda, gerek günlük yaşamımda insanların kendilerini boğan kocaman güvensizlik mengeneleri içinde yaşamaya çabaladıkları mutsuz ve karamsar hayatlarına sık sık şahit olmaktayım

Bu sebeple kendine güvensizlik üreten düşünce ve algı bozuklukları, üzerinde en çok çalıştığım konulardan bir tanesi olmakta.

Eğer sende kendine güvensizlik cehennemi içinde yaşayan ve bu sebeple hayatın birçok renginden kendini mahrum eden insanlardan biriysen, öncelikle bunu dürüstçe kabullenmen gerekiyor.

Şunu iyi bil ki bu sorunu seninle birlikte yaşayan milyonlarca insan var ve bu insanların büyük çoğunluğu dışardan göründük…