Ana içeriğe atla

2017 SENESİNDE HAYATINIZDA YENİ BİR DÖNEM AÇIN.


Her yılbaşı kendimizi tanımamız ve hedeflerimiz konusunda somut adımlar atmamız için önemli bir fırsattır.

Yeni adımlar demek yeni beceriler edinmek demektir ve bunun en etkin yolu eğitimdir.

Benim de eğitmeni olduğum ve kız kardeşim Ayça Kuru tarafından kurulan AYÇA KURU AKADEMİ İstanbul merkezli olarak tüm Türkiye'de açıldığı günden bu yana yüzlerce insanımızın hayatlarını değiştirmelerine yardımcı oldu.

Her sene hedefsiz ve amaçsız şekilde kişisel zindanlarında hapis hayatı yaşayan bir çok insanın kapımızdan içeri girdikten bir süre sonra bambaşka hayatlara yelken açtıklarına şahit oluyoruz.

Reklamlar ve tanıtımlar ben dahil artık hepimizi rahatsız ediyor biliyorum ama kaliteli işleri sizlerin dikkatine sunmanın da başka bir yolu yok.

Ayça Kuru Akademi olarak elimizden gelen en iyi şekilde size en faydalı olabilecek birbirinden ilginç ve fark yaratan eğitimleri dizayn edip hizmetinize sunduk. Bundan sonra ne yapacağınız tamamen sizin özgür iradenize bağlı.

Şu linkten sitemize girip bir incelemenizi rica ederim.

http://www.aycakuru.com.tr/

Dikkatinizi çeken bir eğitim veya hizmetimiz olursa her türlü sorunuz için bizimle temasa geçmekten çekinmeyin.

Unutmayın eylem çok önemlidir.Hedef ve hayallerinize ulaşmanın yolu onları her yerde düşünüp konuşmaktan değil ciddi ve somut eyleme geçmekten geçer.

Umarım hayatınızda açacağınız yeni dönemde sizinle buluşmak üzere.

Sevgilerimle

Aydın Serdar Kuru
www.serdarkuru.com
https://www.facebook.com/algiyonetimi/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

DUYGUSAL BEYİN YIKAMA

FETÖ örgütü elebaşı Gülenin vaazlarını ilk ciddi analizim iki binli yılların başıdır. O dönemlerde hitabet yoluyla insanları ikna etmenin psikolojik temellerini araştırıyordum ve esas ilgi alanımı nutuklarıyla dünyayı ateşe veren Adolf Hitler ve Amerikan televizyonlarında canlı yayınlarda verdiği vaazları esnasında binlerce insanı toplu histeriye sokabilen ve sahneye çağırdığı seyircileri birkaç kelimesiyle bayıltıp sonra da ya içlerinden şeytanı çıkardığını ya da hastalıklarını iyi ettiğini iddia eden Evangelist rahip Benny Hinn oluşturuyordu.

Araştırmalarım esnasında mailleştiğim ve Amerika’da bir üniversitede sosyal psikoloji üzerine araştırmalar yapan eğitmen bir dostum bana Türkiye’de yaşadığım halde neden Gülenin vaazlarını incelemediğimi sordu. Tabi kendisine verecek mantıklı bir cevap bulamayınca oturdum Gülenin o dönemlerde Samanyolu televizyonunda sabaha karşı yayınlanan vaazlarını dikkatle incelemeye başladım.

Gördüklerim çok ilginçti ve ilk tepkim Gülenin “eğitilmiş” bir bey…

BİLGE SAVAŞÇININ NASİHATLERİ.

Bilge savaşçı bir akşam öğrencilerini bembeyaz mermerden yapılma okulunun geniş sütunlu giriş kapısı önünde toplayarak konuşmaya başladı.
"Bu akşam sizinle kendi yaşamımda öğrendiğim birtakım gerçekleri paylaşmak istiyorum ki üzerlerinde düşünebilesiniz.
İnsanların vicdanına güvenerek iş yapmayın çünkü birçok insanın vicdanı sandığınız şey üzerlerindeki toplum baskısından başka bir şey değildir. Eğer yakalanmayacaklarını ve ayıplanmayacaklarını bilirlerse size her kötülüğü yapabilirler.
Sizi korkutmaya çalışan bildiğiniz düşmanlardan korkmayın çünkü görebildiğiniz düşmanı yenebilirsiniz. Korkmanız gereken, varlıklarının farkında olmadığınız görünmez düşmanlardır.
Her masalın bir kötü canavarı bir de kahramanı bulunur. Eğer masallarda değil gerçek dünyada yaşamak istiyorsanız orada kötü canavarların ve kahramanların var olmadığını bilin.
Kara kalabalıklardan korkun. Çünkü kalabalığa karışan insanlar kendi karakterlerini kaybederek hipnotize olmuş bir şekilde tüm benliklerini o k…