Ana içeriğe atla

2017 SENESİNDE ARTIK YENİ BİR HAYATA BAŞLAYIN.


Koçluk uygulamaları çerçevesinde gerçekleştirilen Kişilik ve Değerler Analizi çalışmaları sayesinde bir insanın kişiliğini oluşturan karakter özelliklerini ve hayata bakışını belirleyen baskın değerlerini bilimsel yöntemlerle tespit etmemiz mümkündür.

Kişilik ve Değerlerinin ne olduğunu tam olarak bilen bir insan iş ve özel hayatıyla ilgili kararları daha sağlıklı ve doğru şekilde alabilir. Daha da önemlisi kişiliğinin şifrelerini elinde tutmak bir insanın hangi ortamlarda daha mutlu ve başarılı,hangi ortamlarda daha mutsuz ve başarısız olabileceğini önceden doğru şekilde tahmin etmesine de yardımcı olacaktır. Bu analizler size hayatınızın her alanında kullanacağınız son derece faydalı bir anahtar verecektir.

Üniversite tercihi yapacak veya üniversite eğitimi sonrası kariyerinin hangi doğrultuda gideceğine karar verecek gençlerinde Kişilik ve Değerler Analizi çalışmalarıyla kendileri için en doğru kararı verebilme ihtimalleri artmaktadır. Bu kritik dönemlerde verilecek yanlış kararlar bir insanın tüm hayatını olumsuz şekilde etkileyeceği için bu tür analiz çalışmaları çok daha önem taşımaktadır.

Kişilik ve Değerler Analizi Destekli Profesyonel Koçluk Hizmeti alarak 2017 senesinde hem kendiniz hem de ailenizle yeni bir hayata başlamak için vakit kaybetmeden temasa geçerek ön kaydınızı yaptırın.Bu sene hayalini kurduğunuz değişimlerin başlayacağı sene olabilir.

Not:Sevgili dostlar,her sene yoğun çalışmalarım sebebiyle kısıtlı sayıda insana Koçluk ve Analiz çalışmaları hizmeti verebilmekteyim. 2017 senesi için bir an önce başvurunuzu yapmanızda fayda vardır çünkü kısıtlı kontenjan dolarsa çok istememe rağmen size yardımcı olamayabilirim.

Kendinizi tanıma ve başarı yolculuğunuzda umarım görüşmek üzere.

Sevgilerimle
Aydın Serdar Kuru
www.serdarkuru.com

BAŞVURULAR İÇİN

İSTANBUL
Ayça Kuru Akademi
E-Posta: ayca.kuru@hotmail.com
Telefon : 0554 280 44 84

İZMİR
İzmir Gelişim Akademisi
E-Posta : info@izmirgelisimakademisi.com
Telefon: +90 232 422 59 44  

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

DUYGUSAL BEYİN YIKAMA

FETÖ örgütü elebaşı Gülenin vaazlarını ilk ciddi analizim iki binli yılların başıdır. O dönemlerde hitabet yoluyla insanları ikna etmenin psikolojik temellerini araştırıyordum ve esas ilgi alanımı nutuklarıyla dünyayı ateşe veren Adolf Hitler ve Amerikan televizyonlarında canlı yayınlarda verdiği vaazları esnasında binlerce insanı toplu histeriye sokabilen ve sahneye çağırdığı seyircileri birkaç kelimesiyle bayıltıp sonra da ya içlerinden şeytanı çıkardığını ya da hastalıklarını iyi ettiğini iddia eden Evangelist rahip Benny Hinn oluşturuyordu.

Araştırmalarım esnasında mailleştiğim ve Amerika’da bir üniversitede sosyal psikoloji üzerine araştırmalar yapan eğitmen bir dostum bana Türkiye’de yaşadığım halde neden Gülenin vaazlarını incelemediğimi sordu. Tabi kendisine verecek mantıklı bir cevap bulamayınca oturdum Gülenin o dönemlerde Samanyolu televizyonunda sabaha karşı yayınlanan vaazlarını dikkatle incelemeye başladım.

Gördüklerim çok ilginçti ve ilk tepkim Gülenin “eğitilmiş” bir bey…

BİLGE SAVAŞÇININ NASİHATLERİ.

Bilge savaşçı bir akşam öğrencilerini bembeyaz mermerden yapılma okulunun geniş sütunlu giriş kapısı önünde toplayarak konuşmaya başladı.
"Bu akşam sizinle kendi yaşamımda öğrendiğim birtakım gerçekleri paylaşmak istiyorum ki üzerlerinde düşünebilesiniz.
İnsanların vicdanına güvenerek iş yapmayın çünkü birçok insanın vicdanı sandığınız şey üzerlerindeki toplum baskısından başka bir şey değildir. Eğer yakalanmayacaklarını ve ayıplanmayacaklarını bilirlerse size her kötülüğü yapabilirler.
Sizi korkutmaya çalışan bildiğiniz düşmanlardan korkmayın çünkü görebildiğiniz düşmanı yenebilirsiniz. Korkmanız gereken, varlıklarının farkında olmadığınız görünmez düşmanlardır.
Her masalın bir kötü canavarı bir de kahramanı bulunur. Eğer masallarda değil gerçek dünyada yaşamak istiyorsanız orada kötü canavarların ve kahramanların var olmadığını bilin.
Kara kalabalıklardan korkun. Çünkü kalabalığa karışan insanlar kendi karakterlerini kaybederek hipnotize olmuş bir şekilde tüm benliklerini o k…