Ana içeriğe atla

İslamda Kölelik Algı Yönetimi


Algı Yönetiminde kullanılan tekniklerden birisi anlam kaydırmadır. 

Buna göre herhangi bir resim veya videonun anlamı arka plan hikayesi değiştirilerek kaydırılır.

Mesela bu paylaştığım resim Afganistan'da kurulan köle pazarında satılan küçük yaştaki bir kızın yaşadığı utanç ve onu almak için hevesle ellerini kaldırmış erkekler olarak sosyal medyaya pompalandı.Alt metin olarak "bakın görün işte İslam nasıl kötü bir din" propagandası yapılıyordu.

Fakat işin aslı tabii ki bambaşkaydı. 2011 senesinde NATO uçakları bir Afgan köyünü orada teröristler barınıyor diye vurmuş ve bir eve düşen bomba o evde kendi halinde oturan koca bir aileyi havaya uçurmuştu. Dört Afgan vatandaşı o saldırıda paramparça olarak vefat etti.

Ertesi gün bu adaletsiz durumu protesto etmek isteyen binlerce Afgan o köyün bağlı olduğu Talikan şehrinin merkezinde durumu protesto etmek için toplandılar bu seferde üzerlerine polis tarafından ateş açıldı ve on bir kişi orada can verdi.

İşte bu fotoğraf aslında o gösteride çekilmiştir ve köle olduğu yalanı söylenen küçük kız NATO saldırısında hayatını kaybeden ailenin geride kalan üyesidir ve etrafındaki kalabalık da kızı onurlandırmak için onu yüksek bir yere çıkaran Afgan göstericilerdir.

Şimdi toparlayalım. NATO uçakları bir köyü vurur ve suçsuz bir Afgan ailesi evlerinde havaya uçar,halk bunu protesto etmek isterken üzerlerine ateş açılır ve insanlar ölür.Tüm bu rezalet içinde bu işin sorumlusu olan güçler gider orada ailesine ağlayan kızcağızın resmini alır "Müslümanlar küçük kızları köle olarak satıyor" diye sosyal medya üzerinden tüm dünyaya servis yaparlar.

İşte karşımızdaki üst aklın dünyada farklı yerlerde yaptığı algı operasyonları bu kadar acımasızdır. Bu operasyonları önlemenin en iyi yolu da karşı Algı Yönetimidir.Tabi bunu yapmasını bilenler tarafından.

Olayın gerçeğini anlatan kaynağı Amerikanın en büyük haber kanallarından NBC sitesinden veriyorum.

http://photoblog.nbcnews.com/_news/2011/05/18/6667056-11-die-as-afghan-rally-over-nato-raid-turns-violent

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ZARA İŞİNİN ALTINDAKİ FARE YENİĞİ

Önce haberimize bir bakalım.

http://www.hurriyet.com.tr/unlu-markanin-elbisesinden-fare-cikti-40280304

Efendim habere göre Amerikada ünlü bir markadan kendine elbise alan Amerikalı hanım kızımız kendini bir kaşıntı alınca elbiseyi kontrol etmiş ve şok geçirip bayılmış çünkü efendim elbisenin astarından minik ve ölü bir fareciğin pençeleri gözüküyormuş.Tabi hemen kıyameti koparmış ve ünlü firmayı dava etmiş. Firmada panik olmuş ve durumu inceleyeceklerini söylemiş.

Dikkat ederseniz haberde firma kimdir,nedir hiçbir bilgi yok.Haberdeki resimdeki marka kısmı da itinayla kapatılmış.

Şimdi işin daha bir detayı için size aynı olayı anlatan yabancı bir haber link'i veriyorum

http://gothamist.com/2016/11/14/zara_rat_dress_lawsuit.php

Bu verdiğim linkteki haber olayı daha da açıklığa kavuşturuyor ve bahsedilen firmanın hanımların ülkemizde de çok sevdiği Zaranın Amerika bayisi olduğunu anlıyoruz.

Şimdi benim takıldığım esas nokta firma değil, paylaştığım resimden de görebileceğiniz gibi söz konus…

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİ.

Sevgili dostlar,

Amerika’da 1970’ler sonrasında ülkemizde de son yirmi yıldır gözlemlemeye başladığım ilginç bir kişisel gelişim hizmeti insanlara sunulmakta. Bu büyük hizmetin ismine “Bilinçaltı Temizliği” diyorlar.
Google hazretlerinde böyle bir arama yaptığınız zaman hepsi de birbirinden “uzman” arkadaşların bilinçaltınızı temizleyip pırıl pırıl ve mis gibi yapacaklarını iddia eden reklamlarını, sitelerini hatta televizyon programlarını görebilirsiniz (reyting reyting)
Bu hepsi de birbirinden değerli “bilinçaltı temizlik uzmanlarının” farklı farklı sanatları var. Kimi Hindistan gezisinde yüz dolar verip katıldığı ve orada sokaktaki dilencilerin bile yaptığı bir takım meditasyon tavsiyelerinde bulunuyor, kimi hipnoz ve telkinle bilinçaltınızı Domestosla temizlenmiş gibi yaparım diyor, kimisi de ciddi şekilde eski transistörlü radyolardan bozulmuşa benzeyen uydurma makinelere sizi kablolarla bağlayarak bu işi çözdüklerini iddia ediyorlar.

İşin bence gerçeğini (bak bence dedim) söylemem g…