Ana içeriğe atla

Haçlı Satrancı


2009 senesinde İtalyanın Floransa şehrinde deri ürünleri satan bir mağazada çektiğim bu resim aslında bugün yaşadığımız bir çok olayı anlatır niteliktedir.

Resimde gördüğünüz satranç tahtasının piyonları Haçlı Savaşlarından ilham alınarak tasarlanmıştır. Gördüğünüz gibi normalde siyah satranç taşlarının (Siyah kara kötü algısı) olduğu bölümde Haçlıları püskürten Selahaddin Eyyübi ve askerleri resmedilmiştir

Onların karşısındaki beyaz taşlarsa Haçlı askerleri ama herhangi bir Haçlı askeri değil beyaz üniforma üzerindeki kırmızı haçlarıyla Tapınak Şövalyeleri (ki dünya tarihinde çevirdikleri fesatlar ve Müslüman düşmanlıklarıyla ünlüdürler) bulunmaktadır.

Kısacası sevgili dostlar bu satranç takımının vermek istediği algı iyilik ve güzelliğin temsilcisi (beyaz) tapınak şövalyeleri kötülüğün temsilcisi (siyah) Müslümanlara karşıdır.

Haçlı seferlerinin üstünden yüz yıllar geçse bile bu imgeler Batının bilinç altında canlılığını korumaktadır ve sıradan bir mağazanın içinde bile karşınıza çıkabilmektedirler.

Bu satranç takımını bir metafor olarak düşünürsek aynı savaş bugün dünya arenası denen satranç tahtasında oynanmaya devam etmektedir ve taraflar esas olarak aynıdır.Bugün ülkemiz üzerinde oynanan oyunların temel sebebi Müslüman oyuncuların giderek güçlenmesini ve özellikle Türkiye'nin oyundaki diğer Müslüman oyuncuların "ŞAHI" pozisyonuna gelmesini önlemektir.

15 Temmuz darbe girişimi Müslümanların tarafında olduğu sanılan satranç taşlarından birinin aslında Tapınak Şövalyelerinin tarafında olduğunun anlaşılması ve ŞAH'ı içerden devirmeye niyetlenmesiydi.

Hayatta hiç bir detay rastgele değildir. Her konuyu ciddiyetle ele alıp düşünmemiz lazımdır çünkü ancak düşünürsek varız.

Sevgilerimle

www.serdarkuru.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

BİLGE SAVAŞÇININ NASİHATLERİ.

Bilge savaşçı bir akşam öğrencilerini bembeyaz mermerden yapılma okulunun geniş sütunlu giriş kapısı önünde toplayarak konuşmaya başladı.
"Bu akşam sizinle kendi yaşamımda öğrendiğim birtakım gerçekleri paylaşmak istiyorum ki üzerlerinde düşünebilesiniz.
İnsanların vicdanına güvenerek iş yapmayın çünkü birçok insanın vicdanı sandığınız şey üzerlerindeki toplum baskısından başka bir şey değildir. Eğer yakalanmayacaklarını ve ayıplanmayacaklarını bilirlerse size her kötülüğü yapabilirler.
Sizi korkutmaya çalışan bildiğiniz düşmanlardan korkmayın çünkü görebildiğiniz düşmanı yenebilirsiniz. Korkmanız gereken, varlıklarının farkında olmadığınız görünmez düşmanlardır.
Her masalın bir kötü canavarı bir de kahramanı bulunur. Eğer masallarda değil gerçek dünyada yaşamak istiyorsanız orada kötü canavarların ve kahramanların var olmadığını bilin.
Kara kalabalıklardan korkun. Çünkü kalabalığa karışan insanlar kendi karakterlerini kaybederek hipnotize olmuş bir şekilde tüm benliklerini o k…

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

DUYGUSAL BEYİN YIKAMA

FETÖ örgütü elebaşı Gülenin vaazlarını ilk ciddi analizim iki binli yılların başıdır. O dönemlerde hitabet yoluyla insanları ikna etmenin psikolojik temellerini araştırıyordum ve esas ilgi alanımı nutuklarıyla dünyayı ateşe veren Adolf Hitler ve Amerikan televizyonlarında canlı yayınlarda verdiği vaazları esnasında binlerce insanı toplu histeriye sokabilen ve sahneye çağırdığı seyircileri birkaç kelimesiyle bayıltıp sonra da ya içlerinden şeytanı çıkardığını ya da hastalıklarını iyi ettiğini iddia eden Evangelist rahip Benny Hinn oluşturuyordu.

Araştırmalarım esnasında mailleştiğim ve Amerika’da bir üniversitede sosyal psikoloji üzerine araştırmalar yapan eğitmen bir dostum bana Türkiye’de yaşadığım halde neden Gülenin vaazlarını incelemediğimi sordu. Tabi kendisine verecek mantıklı bir cevap bulamayınca oturdum Gülenin o dönemlerde Samanyolu televizyonunda sabaha karşı yayınlanan vaazlarını dikkatle incelemeye başladım.

Gördüklerim çok ilginçti ve ilk tepkim Gülenin “eğitilmiş” bir bey…