Ana içeriğe atla

ALMAN KARA PROPAGANDASININ ARKA PLANI
Sevgili dostlar,

Almanyanın Spiegel dergisi üzerinden Cumhurbaşkanımıza ve oradan tüm ülkemize doğrulttuğu Algı Yönetimi ve Kara propaganda saldırısı üzerine analiz yazımı yayınlayalı daha bir gün olmadan yeni saldırının dumanı ortaya çıktı. Bu sefer ki saldırı iş ve ticaret üzerine yayın yapan Handelsblatt Gazetesi yani ismi üzerinde "Ticari Gazete" üzerinden yayınlanmış.

Önce ilgili haberi ve algı yönetimi saldırısının bulunduğu propaganda resmini görebileceğiniz linki paylaşıyorum.
http://www.sabah.com.tr/gundem/2016/09/17/alman-dergisinden-alcak-kapak

Gelelim analizimize

1. Efendim gördüğünüz gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yıkıntılarla dolu bir heykel kaidesi üzerinde kibirli ve kendine güvenli bir şekilde ufka bakarken bir elinde Türk bayrağını ama diğer elinde de kocaman bir Şövalye kılıcını (ki bir Osmanlı Kılıcı yerine şövalye kılıcı tercih etmeleri son derece manidar) yere dayamış bir şekilde duruyor. Önünde de Almanya lideri Merkele benzetilmiş bir kadın dizlerinin üstünde çökmüş ona tapıyor. Resmin altına da "Bir diktatörün doğuşu 2016" cümlesini eklemeyi unutmamışlar. Burada saldırı tabi ikili psikolojiye sahip hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanı bir diktatör imajıyla lanse edip Türkiye üzerine "demokrasi getirecek" her türlü müdahalenin kapısını aralarken hemde kendi liderleri Merkeli aşağılayarak kışkırtmaya çalışıyorlar. Aslında böyle ekonomi gazete ve dergileri pek açıktan etliye sütlüye karışmazlar ama demek Almanyadaki çıkar odaklarının canı 15 Temmuz sonrasındaki temizlikten öyle bir yanmış ki ellerindeki beyaz eldivenleri bir köşeye atıverdiler.

2. Peki oylarımızla seçilen ve onun seçildiği demokrasiyi korumak için uzaktan kumandalı hain tankların üzerine tüm milletçe gittiğimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanı bir diktatör olarak gösteren bu Handelsblatt denen paçavra acaba ne kadar demokrasi kelimesini ağzına almaya layıktır bir bakalım isterseniz.

3. Handelsblatt gazetesi Holtzbrinck Yayıncılık denen bir firma tarafından çıkarılmaktadır ve sahibi Dieter von Holtzbrinck adında bir para babasıdır. İsimdeki von kelimesinden de asil bir aile mensubu olduğunu anlayabilirsiniz. Holtzbrinck Yayıncılık ahtapot gibi kollara sahip ve tüm dünyada Amerikan Macmillan dahil bir çok yayıncılık şirketinin de sahibi dev bir ejderhadır. Evrim teorisinin ve dünyada bir Yaratıcı Allahın olmadığını papağan gibi tekrarlayan Nature Publishingden tutun tüm dünyada İslama olan büyük saldırısıyla isim yapan Salman Rüşdü'nün Şeytan Ayetleri kitabına kadar birbirinden dikenli din ve İslam karşıtı yayına da ev sahipliği yapmıştır.

4. Firmanın esas kurucusu ve esas büyük para babası bugünkü patron Dieter efendinin babası George von Holtzbrincktir. Kitap ve yayıncılık işine 1930'lu yılların Almanyasında kapıdan kapıya kitap pazarlayarak başlamıştır. Hitlerin iktidara gelmesinden iki sene önce Nazi Partisi Gençlik Kollarına katılmış ve 1933 senesinde Nazi Partisi üyesi olmuştur. Savaşın sonuna ve Hitlerin kendisini vurmasına kadar da sadakatini korumuştur. O dönemde Nazi Partisi tarafından onaylanan dört propaganda dergisinin basımını yapmaktaydı. 1943 senesi itibarıylada hem kendisi Alman Ordusunda görev yapmış hem de Alman askerlerinin okuması için kitaplar bastırmıştı. Bu dönemde Alman devletinden aldığı paralar ve edindiği baskı makine ve hammadeleri ona savaş sonrasında büyük avantaj sağlamıştır. Üstüne üstlük bir çoğu Yahudiler tarafından işletilen dev yayıncılık firmaları Naziler tarafından yok edilince George dedemiz rekabetsiz bir şekilde semirmiş de semirmiştir. Geniş bilgi için buyrunuz :http://www.irishtimes.com/opinion/empire-of-publishing-built-on-barbarism-1.164668

5. Tabi savaştan sonra George von Holtzbrinck efendi hemen araya kaynamış ve Nazi geçmişini bir güzel gargaraya getirmiştir. Bir anda en büyük Yahudi dostu olmuştur hatta o kadar olmuştur ki Kudüsün belediye başkanı Teddy Kollek cenazesinde kendisine övgüler düzmüştü. Tabi Yahudiler Holtzbrinck efendinin yediği naneleri biliyordu ama büyük ihtimal kendisinden bu işin karşılığını misli misli almışlardır. Mesela bahsettiğim Kudüs belediye başkanı Tedy Kollekin kurduğu Kudüs Vakfı yani Jerusalem Foundation'ın Almanya şubesinde Holtzbrinck efendinin kızı Monika Schoeller-von Holtzbrinck arzı endam etmektedir. Demek babasının yediği nanelerin bedelini bu aile halen İsraile ödemektedir. İnanmayanlar için buyrun delil. http://www.jerusalemfoundation.org/about-us/leadership-worldwide/germany.aspx Sayfadaki listede aşağı taraflarda Monika hanımın ismini bulabilirsiniz

6. Cumhurbaşkanımızı diktatörlükle suçlayan bu acaip gazetenin yayıncısı Holtzbrinck ailesinin ilginç ilişkileri bunlarla sınırlı değil tabi. Mesela bu Holtzbrinck Yayıncılık Amerikanın büyüklerinden Macmillan yayıncılığında sahibidir. Bu firmanın başına da John Turner Sargent, Jr. isimli bir adamcağızı koymuşlar. Bu adamı buraya koymaları tabi tesadüf değil çünkü John amcamızda oldukça bağlantılı bir arkadaştır. Önce kendisi hakkında bilgi için şuraya bakın https://en.wikipedia.org/wiki/John_Turner_Sargent

7. Verdiğim bilgi sayfasında da görebileceğiniz gibi John Turner amcamızın anne tarafından büyükbabası Frank Nelson Doubleday'dir. Bu Doubleday Amerikanın en büyük yayıncılık firmalarından birisinin kurucusudur.Bu Doubleday yayıncılıkta 1986 senesinde başka bir Alman devi Bertelsmann firmasına satıldı. Büyükbaba Frank Nelson Doubleday hakkında bilgi içinhttps://en.wikipedia.org/wiki/Frank_Nelson_Doubleday

8. Holtzbrinck yayıncılığın Amerikada sahibi bulunduğu Macmillanın CEO'su Turner Sargentin büyükbabası Frank Nelson Doubleday öyle sıradan bir yayıncı değil. Amerikada ne kadar güçlü şahsiyet varsa hepsinin dostu ve kankası. Hatta Amerikan petrol baronu John D. Rockefeller'in kendim yazdım dediği ve bir çok pisliğini akladığı biyografisininde gizli yazarı olduğu söylenir. Ancak bu büyükbaba Doubleday'in Türkiyeyi ilgilendiren çok ilginç bir bağlantısı daha vardır.

9. Biliyorsunuz Osmanlı İmparatorluğunun Birinci Dünya savaşında yenilmesinde ve Müslüman Coğrafyanın elden çıkarak bugünkü Ortadoğu denen kan batağının oluşmasında İngiliz İstihbaratının ve onun meşhur ajanı İngiliz T.E Lawrence yani kısaca Arabistanlı Lawrance'in çıkardığı büyük fitnelerin rolü müthiştir. Bu Lawrance denen ajanın çıkardığı fitnelerin acısı bugün hala Suriyede ve Irakta çekilmektedir ve kışkırttığı Arap kabileler bir çok Osmanlı askerinin kanına girmiştir. İşte büyük baba Doubleday bu Lawrance denen ajanın en büyük hayranı ve destekçilerindendi ve anılarının büyük paralarla Amerikada pazarlanmasında rol oynamıştı. Şimdi size pek bilinmeyen bu ilişkinin görüntülerini veriyorum.

1935 senesinde İngiltereye hayranı olduğu ajan Lawrance'ı ziyarete giden büyük baba Doubleday ve ailesi hep beraber pikniğe gitmişler ve üstelik bir de bunu filme çekmişler. Bu piknikte başka fitnelerde konuşulmuşmudur bilemeyiz zaten ajan Lawrance aynı sene içinde "garip" bir motorsiklet kazasına kurban gitti. Bazıları bunun Türk istihbaratının gecikmiş bir borç ödemesi olduğunu da söylerler ama neyse konumuz bu değil. İşte video hem büyükbaba Doubleday hem de Lawrence ailece nasıl neşeli neşeli piknik yapıyorlar görün. https://www.youtube.com/watch?v=OwH3h1fAa78

Toparlarsam bizlerin oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanmız Recep Tayyip Erdoğanı diktatör yaftasıyla suçlayan ve Türkiye Cumhuriyetinide "demokrasi getirilmesi gereken" Saddam Hüseyin Irağı gibi bir devlet gibi lanse etmek isteyen Alman propagandasının araçlarından biri olan Handelsblatt gazetesi ve onun sahibi Holtzbrinck yayıncılığın altında ne gibi acaip ve çürümüş ilişkilerin olduğuna biraz ışık tutmaya çalıştım.

Bu eski Nazi bozuntularının şimdi ülkemizi diktatörlükle suçlaması son derece komik. Hani bizde bir laf vardır "Dinime küfreden bari Müslüman olsa" diye. Cumhurbaşkanımızı diktatörlükle suçlayan Alman yayıncıları keşke bir dönüp önce kendi geçmişlerine bir baksalarda utansalar diyeceğim ama çıkar dünyası tabi yapacaklar bu saldırıları çünkü çıkarlarına dokunduk.

Neyse onlar yapsın bizde bu ülkenin aydınları olarak altlarını işte böyle deşiverir sakladıkları pislikleri ortaya döküveririz. Bu da bizim görevimiz artık.

Sevgilerimle
Aydın Serdar Kuru
www.serdarkuru.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KENDİNE GÜVENSİZLİKTEN KURTULMAK İÇİN 10 TAVSİYE.

Sevgili Dostum,

Objektivizm isimli felsefi akımının kurucusu ve saygı duyduğum yazarlardan bir tanesi olan Ayn Rand hanımefendi şunu söyler : 

“Kendine değer vermeyen insan, hiçbir şeye ve hiç kimseye değer veremez”

Bu, kendine güvensizliğin insanların ve toplumların hayatlarını ne kadar zorlaştıran bir düşünce bozukluğu olduğunu açıklayan çok doğru bir sözdür.

Gerek koçluk ve eğitim çalışmalarımda, gerek günlük yaşamımda insanların kendilerini boğan kocaman güvensizlik mengeneleri içinde yaşamaya çabaladıkları mutsuz ve karamsar hayatlarına sık sık şahit olmaktayım

Bu sebeple kendine güvensizlik üreten düşünce ve algı bozuklukları, üzerinde en çok çalıştığım konulardan bir tanesi olmakta.

Eğer sende kendine güvensizlik cehennemi içinde yaşayan ve bu sebeple hayatın birçok renginden kendini mahrum eden insanlardan biriysen, öncelikle bunu dürüstçe kabullenmen gerekiyor.

Şunu iyi bil ki bu sorunu seninle birlikte yaşayan milyonlarca insan var ve bu insanların büyük çoğunluğu dışardan göründük…

MUTLU OLMAK İÇİN VAZGEÇMEN GEREKEN 15 ŞEY.

Sevgili Dostum,
Roma İmparatorlarından aynı zamanda Stoacı bir filozof da olan Marcus Aurelius yüzlerce yıl önce "Hayatınızdaki mutluluk düşüncelerinizin kalitesine bağlıdır" tespitinde bulunmuştur. 
Mutlu olmak için neler yapman gerektiği konusunda bir çok kitap ve yazı bulabilirsin ancak ben bu yazıda mutlu olmak için yapmaman ve vazgeçmen gereken şeyler üzerinde durmak istiyorum.
Bu yazıyı dikkatlice okur ve burada vazgeçmeni istediğim şeylerden en azından bir kaç tanesini hayatından çıkarmayı becerebilirsen yaşam hakkındaki olumsuz algın değişerek daha olumlu ve mutlu bir yaşamın kapısını arayabilirsin. 
Bunları yapamam dersen en azından bir kaç kere üst üste okumanı istiyorum. Buna da üşenirim diyorsan en azından bu yazıyı arkadaşlarına paylaş çünkü bu basit hareketinin bile kimin hayatını değiştireceğini  bilemezsin. Bunu da yapamam diyorsan sana söylenecek pek bir şey yok.
Hadi başlayalım bakalım yapmaman ve hayatından çıkarman gereken şeylere.
1) Her zaman haklı olm…

BAŞARISIZ BİR İNSAN OLMANIN DOKUZ YOLU

Sevgili Dostum,

Yıllardır seni daha başarılı bir insan yapmak için uğraşıp duruyorum. İşimi gücümü bırakıp sana güzel güzel yazılar yazıyorum ama okumuyorsun ve "hocam çok uzun yazıyorsunuz" diye bana mesajlar atıyorsun.

Tamam kardeşim diyorum ve sana kısacık kısacık resimli paragraflar yazıyorum bu sefer de "ee hani burada bir şey yazmıyor bana ne yapacağım tam anlatmamışsın" diye bana kızıyorsun. Bu sefer sana ulaşabilmek için minnacık minnacık uyandırıcı tweetler atıyorum onları da laf sokmalı ve esprikli söz değil diye beğenmiyor ve benim yerine trolleri takip ediyorsun.

Bu iş yazıyla olmuyor, gel bak sana eğitim düzenledik ve sadece bir akşam yemeği parasına bir günde sana otuz kitaplık bilgi vereceğim, üstelik benimle tanışıp istediğin soruyu da sorabilirsin diyorum "size şimdi para mı vereceğiz,hep paragözsünüz zaten" diyorsun (sanki cebindeki telefonla ayağındaki ayakkabıyı sana bedava verdiler de biz paragöz olduk).

Hele öyle sana "bak,ben …