Ana içeriğe atla

MUSTAFA KOÇUN VEFATI

Mustafa Koç vefat etti. Allah rahmet eylesin. Kendisini tanımazdım çoğu insan gibi gazete televizyon haberlerinden veya okuduğum bazı kitaplarda isminin geçmesinden bilirdim. Bu sebeple hakkında iyi veya kötü bir görüşüm yok çünkü biliyorum ki bir insanı şahsen tanımadığınız müddetçe medya üzerinden gerçek bir fikir edinmeniz mümkün değildir. O kişi hakkında ki söylenip yazılanlar ya lehinde ya da aleyhinde propagandadır. Yalnız bundan sonra olacaklar konusunda iyi bir kaç tahminim var.

1) Öncelikle herkes sosyal medyadan ve medya üzerinden açıklama yarışına girecek kendisini daha önce bir kez bile görmüş veya şirketleriyle bir kaç defa iş yapmış insanlar Mustafa bey çok iyi dostumdu havasında olacaklar.

2) Hemen siyasi kamplaşma başlayacak bir kısmı çok iyi adamdı bizim ideolojimizdendi derken diğerleri iyi bir adam değildi çünkü bizim görüşümüze karşıydı laflarına başlayacak.

3) Cenazesi eğer halka açık yapılırsa oradan resim çektirme sosyal medyada paylaşma yarışı başlar. Buradaki fikir bak ben ne önemli insanım Koç ailesinin cenazesindeyim olacaktır. (Zaten samimi olanlar böyle üzücü bir durumda resim çektirip sosyal medyada paylaşmaz)

4) Daha cenaze kaldırılmadan komplo teorileri başlayacaktır. Acaba öldürüldü mü laflarından tutun "en son yaptığı iş,söylediği söz şuydu buydu vefat etmesinin zamanlaması çok manidar" cinsinden acaip komplo teorileri dolduracak her yanı. Tabi Koç grubu sıkıntıya girer mi ve hisse senetleri ne olur diye konuşup yazacakları da unutmayalım. Çok kişi prim yapacak bu işlerden. Bir kaç gün sonra televizyonları ve gazeteleri iyi takip edin bakın herkes nasıl ahkamlar kesecek.

5) Belli bir süre boyunca da de özellikle sosyal medyada bakınız ülkenin en zengin adamı bile şak diye vefat etti dünya işleri boştur mesajları verilecek ama daha sonra bir kaç ay geçmeden o mesajları verenlerin deliler gibi eğlenen veya birileriyle ufacık şeyler için didişen hallerini göreceğiz.

6) Bu vefat en fazla bir ay konuşulacak sonra Mustafa Koç tamamen unutulacak aynı bu ülkede vefat eden bir çok ünlü insanın daha sonra isimlerinin bile anılmaması gibi. (Mehmet Ali Birand kimdi hatırlayan var mı acaba şu aralar). Çünkü bizim ülkemizde önde gelen kişiler hakkında adam gibi biyografiler veya belgeseller hazırlanmaz ve bu insanlar vefat edip artık güç dengesinde yer almadıkları anda unutulup giderler.

Mustafa Koç'a tekrar Allah rahmet eylesin ve ailesine Allah sabırlar versin. Zor ülkede zor işler bunlar.

Sevgilerimle

www.serdarkuru.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KENDİNE GÜVENSİZLİKTEN KURTULMAK İÇİN 10 TAVSİYE.

Sevgili Dostum,

Objektivizm isimli felsefi akımının kurucusu ve saygı duyduğum yazarlardan bir tanesi olan Ayn Rand hanımefendi şunu söyler : 

“Kendine değer vermeyen insan, hiçbir şeye ve hiç kimseye değer veremez”

Bu, kendine güvensizliğin insanların ve toplumların hayatlarını ne kadar zorlaştıran bir düşünce bozukluğu olduğunu açıklayan çok doğru bir sözdür.

Gerek koçluk ve eğitim çalışmalarımda, gerek günlük yaşamımda insanların kendilerini boğan kocaman güvensizlik mengeneleri içinde yaşamaya çabaladıkları mutsuz ve karamsar hayatlarına sık sık şahit olmaktayım

Bu sebeple kendine güvensizlik üreten düşünce ve algı bozuklukları, üzerinde en çok çalıştığım konulardan bir tanesi olmakta.

Eğer sende kendine güvensizlik cehennemi içinde yaşayan ve bu sebeple hayatın birçok renginden kendini mahrum eden insanlardan biriysen, öncelikle bunu dürüstçe kabullenmen gerekiyor.

Şunu iyi bil ki bu sorunu seninle birlikte yaşayan milyonlarca insan var ve bu insanların büyük çoğunluğu dışardan göründük…

MUTLU OLMAK İÇİN VAZGEÇMEN GEREKEN 15 ŞEY.

Sevgili Dostum,
Roma İmparatorlarından aynı zamanda Stoacı bir filozof da olan Marcus Aurelius yüzlerce yıl önce "Hayatınızdaki mutluluk düşüncelerinizin kalitesine bağlıdır" tespitinde bulunmuştur. 
Mutlu olmak için neler yapman gerektiği konusunda bir çok kitap ve yazı bulabilirsin ancak ben bu yazıda mutlu olmak için yapmaman ve vazgeçmen gereken şeyler üzerinde durmak istiyorum.
Bu yazıyı dikkatlice okur ve burada vazgeçmeni istediğim şeylerden en azından bir kaç tanesini hayatından çıkarmayı becerebilirsen yaşam hakkındaki olumsuz algın değişerek daha olumlu ve mutlu bir yaşamın kapısını arayabilirsin. 
Bunları yapamam dersen en azından bir kaç kere üst üste okumanı istiyorum. Buna da üşenirim diyorsan en azından bu yazıyı arkadaşlarına paylaş çünkü bu basit hareketinin bile kimin hayatını değiştireceğini  bilemezsin. Bunu da yapamam diyorsan sana söylenecek pek bir şey yok.
Hadi başlayalım bakalım yapmaman ve hayatından çıkarman gereken şeylere.
1) Her zaman haklı olm…

BAŞARISIZ BİR İNSAN OLMANIN DOKUZ YOLU

Sevgili Dostum,

Yıllardır seni daha başarılı bir insan yapmak için uğraşıp duruyorum. İşimi gücümü bırakıp sana güzel güzel yazılar yazıyorum ama okumuyorsun ve "hocam çok uzun yazıyorsunuz" diye bana mesajlar atıyorsun.

Tamam kardeşim diyorum ve sana kısacık kısacık resimli paragraflar yazıyorum bu sefer de "ee hani burada bir şey yazmıyor bana ne yapacağım tam anlatmamışsın" diye bana kızıyorsun. Bu sefer sana ulaşabilmek için minnacık minnacık uyandırıcı tweetler atıyorum onları da laf sokmalı ve esprikli söz değil diye beğenmiyor ve benim yerine trolleri takip ediyorsun.

Bu iş yazıyla olmuyor, gel bak sana eğitim düzenledik ve sadece bir akşam yemeği parasına bir günde sana otuz kitaplık bilgi vereceğim, üstelik benimle tanışıp istediğin soruyu da sorabilirsin diyorum "size şimdi para mı vereceğiz,hep paragözsünüz zaten" diyorsun (sanki cebindeki telefonla ayağındaki ayakkabıyı sana bedava verdiler de biz paragöz olduk).

Hele öyle sana "bak,ben …