Ana içeriğe atla

MUSTAFA KOÇUN VEFATI

Mustafa Koç vefat etti. Allah rahmet eylesin. Kendisini tanımazdım çoğu insan gibi gazete televizyon haberlerinden veya okuduğum bazı kitaplarda isminin geçmesinden bilirdim. Bu sebeple hakkında iyi veya kötü bir görüşüm yok çünkü biliyorum ki bir insanı şahsen tanımadığınız müddetçe medya üzerinden gerçek bir fikir edinmeniz mümkün değildir. O kişi hakkında ki söylenip yazılanlar ya lehinde ya da aleyhinde propagandadır. Yalnız bundan sonra olacaklar konusunda iyi bir kaç tahminim var.

1) Öncelikle herkes sosyal medyadan ve medya üzerinden açıklama yarışına girecek kendisini daha önce bir kez bile görmüş veya şirketleriyle bir kaç defa iş yapmış insanlar Mustafa bey çok iyi dostumdu havasında olacaklar.

2) Hemen siyasi kamplaşma başlayacak bir kısmı çok iyi adamdı bizim ideolojimizdendi derken diğerleri iyi bir adam değildi çünkü bizim görüşümüze karşıydı laflarına başlayacak.

3) Cenazesi eğer halka açık yapılırsa oradan resim çektirme sosyal medyada paylaşma yarışı başlar. Buradaki fikir bak ben ne önemli insanım Koç ailesinin cenazesindeyim olacaktır. (Zaten samimi olanlar böyle üzücü bir durumda resim çektirip sosyal medyada paylaşmaz)

4) Daha cenaze kaldırılmadan komplo teorileri başlayacaktır. Acaba öldürüldü mü laflarından tutun "en son yaptığı iş,söylediği söz şuydu buydu vefat etmesinin zamanlaması çok manidar" cinsinden acaip komplo teorileri dolduracak her yanı. Tabi Koç grubu sıkıntıya girer mi ve hisse senetleri ne olur diye konuşup yazacakları da unutmayalım. Çok kişi prim yapacak bu işlerden. Bir kaç gün sonra televizyonları ve gazeteleri iyi takip edin bakın herkes nasıl ahkamlar kesecek.

5) Belli bir süre boyunca da de özellikle sosyal medyada bakınız ülkenin en zengin adamı bile şak diye vefat etti dünya işleri boştur mesajları verilecek ama daha sonra bir kaç ay geçmeden o mesajları verenlerin deliler gibi eğlenen veya birileriyle ufacık şeyler için didişen hallerini göreceğiz.

6) Bu vefat en fazla bir ay konuşulacak sonra Mustafa Koç tamamen unutulacak aynı bu ülkede vefat eden bir çok ünlü insanın daha sonra isimlerinin bile anılmaması gibi. (Mehmet Ali Birand kimdi hatırlayan var mı acaba şu aralar). Çünkü bizim ülkemizde önde gelen kişiler hakkında adam gibi biyografiler veya belgeseller hazırlanmaz ve bu insanlar vefat edip artık güç dengesinde yer almadıkları anda unutulup giderler.

Mustafa Koç'a tekrar Allah rahmet eylesin ve ailesine Allah sabırlar versin. Zor ülkede zor işler bunlar.

Sevgilerimle

www.serdarkuru.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİ.

Sevgili dostlar,

Amerika’da 1970’ler sonrasında ülkemizde de son yirmi yıldır gözlemlemeye başladığım ilginç bir kişisel gelişim hizmeti insanlara sunulmakta. Bu büyük hizmetin ismine “Bilinçaltı Temizliği” diyorlar.
Google hazretlerinde böyle bir arama yaptığınız zaman hepsi de birbirinden “uzman” arkadaşların bilinçaltınızı temizleyip pırıl pırıl ve mis gibi yapacaklarını iddia eden reklamlarını, sitelerini hatta televizyon programlarını görebilirsiniz (reyting reyting)
Bu hepsi de birbirinden değerli “bilinçaltı temizlik uzmanlarının” farklı farklı sanatları var. Kimi Hindistan gezisinde yüz dolar verip katıldığı ve orada sokaktaki dilencilerin bile yaptığı bir takım meditasyon tavsiyelerinde bulunuyor, kimi hipnoz ve telkinle bilinçaltınızı Domestosla temizlenmiş gibi yaparım diyor, kimisi de ciddi şekilde eski transistörlü radyolardan bozulmuşa benzeyen uydurma makinelere sizi kablolarla bağlayarak bu işi çözdüklerini iddia ediyorlar.

İşin bence gerçeğini (bak bence dedim) söylemem g…

KENDİNE GÜVENSİZLİKTEN KURTULMAK İÇİN 10 TAVSİYE.

Sevgili Dostum,

Objektivizm isimli felsefi akımının kurucusu ve saygı duyduğum yazarlardan bir tanesi olan Ayn Rand hanımefendi şunu söyler : 

“Kendine değer vermeyen insan, hiçbir şeye ve hiç kimseye değer veremez”

Bu, kendine güvensizliğin insanların ve toplumların hayatlarını ne kadar zorlaştıran bir düşünce bozukluğu olduğunu açıklayan çok doğru bir sözdür.

Gerek koçluk ve eğitim çalışmalarımda, gerek günlük yaşamımda insanların kendilerini boğan kocaman güvensizlik mengeneleri içinde yaşamaya çabaladıkları mutsuz ve karamsar hayatlarına sık sık şahit olmaktayım

Bu sebeple kendine güvensizlik üreten düşünce ve algı bozuklukları, üzerinde en çok çalıştığım konulardan bir tanesi olmakta.

Eğer sende kendine güvensizlik cehennemi içinde yaşayan ve bu sebeple hayatın birçok renginden kendini mahrum eden insanlardan biriysen, öncelikle bunu dürüstçe kabullenmen gerekiyor.

Şunu iyi bil ki bu sorunu seninle birlikte yaşayan milyonlarca insan var ve bu insanların büyük çoğunluğu dışardan göründük…