Ana içeriğe atla

KİŞİSEL GELİŞİM

Bak arkadaşım Kişisel Gelişim boş hayaller ve temeli olmayan plansız hedefler demek değildir. Sana birileri hiç çalışmadan,planlamadan ve acı çekmeden "hayatta her istediğin olur yeter ki iste" diyorlarsa koca bir kuyruklu yalanı sana pazarlıyorlar haberin olsun

Bak güzel arkadaşım gerçeklerden kaçarak ve doğrulardan korkarak kabuğunun içindeki pişmiş fıstık gibi başarıya ulaşamazsın. Başarı için doğrularınla yüzleşmelisin. Benim eğitimlerimde asla ham hayaller ve "yaparsın sen" türü gazlamaları bulamayacaksın

Şimdi sana bedavadan bir kaç "doğru" veriyorum kıymetini bil.

Canım kardeşim gençlik ve üniversite yıllarını kantinde batak, telefonda top patlatma oyunu ve romantik mekanlarda aşk peşinde geçirmişsen ve ne doğru dürüst derslerine ne de iş tecrübesi kazanmaya vakit ayırmamışsan kusura bakma ama seni uzun süreli bir işsizlik bekliyor. Çünkü kimse senin güzel yüzüne bakarak sana iş vermeyecek. Birilerinin ceplerinden çıkartıp sana para vermesi için senin de onlara verecek bir değerin olmalı.

Değerli arkadaşım hadi diyelim bir şekilde işe girdin. Orada da arı gibi çalışıp o yaptığın işin her inceliğini öğrenmek yerine işten nasıl kaçarım hesabı yaparsan, vaktini patronunu çekiştirmeye ve sürekli "akıl" sandığın uyanıklığını kullanarak ay başındaki maaşını ceplemeye harcarsan.Özür dilerim ama olabileceğin tek şey ya kovulmak ya da kimsenin umurunda bile olmayan bir işi yapmaya devam etmek olacaktır.

Kitap okumayı "boş iş" kendine yatırım yapıp kaliteli eğitimler almayı "salaklık" olarak nitelendirip "acaba bu hafta sonu hangi bara gitsek" veya "nerelerden alışveriş yapsak" türü bir hayat sürdürürsen dünyanın tüm "melek kartları" ve "pozitif düşüncesi" bir araya gelse bile hiç bir şey olamayacaksın.

Kısacası ben usta avcıyım ve ormana çıkıp aslan avlarım diyorsan bu işe hazır olmalısın yoksa olacağın tek şek şey "aslan yemi" olmaktır.

Kızma...dikkatli düşün..ve artık gereğini yap..

Ciddi başarı hedeflerin varsa gel görüşelim ya da ben seni rahatsız etmeyeyim dizini izlemeye devam et..

Sevgiler

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

DUYGUSAL BEYİN YIKAMA

FETÖ örgütü elebaşı Gülenin vaazlarını ilk ciddi analizim iki binli yılların başıdır. O dönemlerde hitabet yoluyla insanları ikna etmenin psikolojik temellerini araştırıyordum ve esas ilgi alanımı nutuklarıyla dünyayı ateşe veren Adolf Hitler ve Amerikan televizyonlarında canlı yayınlarda verdiği vaazları esnasında binlerce insanı toplu histeriye sokabilen ve sahneye çağırdığı seyircileri birkaç kelimesiyle bayıltıp sonra da ya içlerinden şeytanı çıkardığını ya da hastalıklarını iyi ettiğini iddia eden Evangelist rahip Benny Hinn oluşturuyordu.

Araştırmalarım esnasında mailleştiğim ve Amerika’da bir üniversitede sosyal psikoloji üzerine araştırmalar yapan eğitmen bir dostum bana Türkiye’de yaşadığım halde neden Gülenin vaazlarını incelemediğimi sordu. Tabi kendisine verecek mantıklı bir cevap bulamayınca oturdum Gülenin o dönemlerde Samanyolu televizyonunda sabaha karşı yayınlanan vaazlarını dikkatle incelemeye başladım.

Gördüklerim çok ilginçti ve ilk tepkim Gülenin “eğitilmiş” bir bey…
Konuştuğunuz kişinin yüzü ve gövdesi size dönük olsa bile ayak uçları başka yöne bakıyorsa konuşmayı bitirmenizin zamanı gelmiş demektir