Ana içeriğe atla

KİŞİSEL GELİŞİM

Bak arkadaşım Kişisel Gelişim boş hayaller ve temeli olmayan plansız hedefler demek değildir. Sana birileri hiç çalışmadan,planlamadan ve acı çekmeden "hayatta her istediğin olur yeter ki iste" diyorlarsa koca bir kuyruklu yalanı sana pazarlıyorlar haberin olsun

Bak güzel arkadaşım gerçeklerden kaçarak ve doğrulardan korkarak kabuğunun içindeki pişmiş fıstık gibi başarıya ulaşamazsın. Başarı için doğrularınla yüzleşmelisin. Benim eğitimlerimde asla ham hayaller ve "yaparsın sen" türü gazlamaları bulamayacaksın

Şimdi sana bedavadan bir kaç "doğru" veriyorum kıymetini bil.

Canım kardeşim gençlik ve üniversite yıllarını kantinde batak, telefonda top patlatma oyunu ve romantik mekanlarda aşk peşinde geçirmişsen ve ne doğru dürüst derslerine ne de iş tecrübesi kazanmaya vakit ayırmamışsan kusura bakma ama seni uzun süreli bir işsizlik bekliyor. Çünkü kimse senin güzel yüzüne bakarak sana iş vermeyecek. Birilerinin ceplerinden çıkartıp sana para vermesi için senin de onlara verecek bir değerin olmalı.

Değerli arkadaşım hadi diyelim bir şekilde işe girdin. Orada da arı gibi çalışıp o yaptığın işin her inceliğini öğrenmek yerine işten nasıl kaçarım hesabı yaparsan, vaktini patronunu çekiştirmeye ve sürekli "akıl" sandığın uyanıklığını kullanarak ay başındaki maaşını ceplemeye harcarsan.Özür dilerim ama olabileceğin tek şey ya kovulmak ya da kimsenin umurunda bile olmayan bir işi yapmaya devam etmek olacaktır.

Kitap okumayı "boş iş" kendine yatırım yapıp kaliteli eğitimler almayı "salaklık" olarak nitelendirip "acaba bu hafta sonu hangi bara gitsek" veya "nerelerden alışveriş yapsak" türü bir hayat sürdürürsen dünyanın tüm "melek kartları" ve "pozitif düşüncesi" bir araya gelse bile hiç bir şey olamayacaksın.

Kısacası ben usta avcıyım ve ormana çıkıp aslan avlarım diyorsan bu işe hazır olmalısın yoksa olacağın tek şek şey "aslan yemi" olmaktır.

Kızma...dikkatli düşün..ve artık gereğini yap..

Ciddi başarı hedeflerin varsa gel görüşelim ya da ben seni rahatsız etmeyeyim dizini izlemeye devam et..

Sevgiler

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİ.

Sevgili dostlar,

Amerika’da 1970’ler sonrasında ülkemizde de son yirmi yıldır gözlemlemeye başladığım ilginç bir kişisel gelişim hizmeti insanlara sunulmakta. Bu büyük hizmetin ismine “Bilinçaltı Temizliği” diyorlar.
Google hazretlerinde böyle bir arama yaptığınız zaman hepsi de birbirinden “uzman” arkadaşların bilinçaltınızı temizleyip pırıl pırıl ve mis gibi yapacaklarını iddia eden reklamlarını, sitelerini hatta televizyon programlarını görebilirsiniz (reyting reyting)
Bu hepsi de birbirinden değerli “bilinçaltı temizlik uzmanlarının” farklı farklı sanatları var. Kimi Hindistan gezisinde yüz dolar verip katıldığı ve orada sokaktaki dilencilerin bile yaptığı bir takım meditasyon tavsiyelerinde bulunuyor, kimi hipnoz ve telkinle bilinçaltınızı Domestosla temizlenmiş gibi yaparım diyor, kimisi de ciddi şekilde eski transistörlü radyolardan bozulmuşa benzeyen uydurma makinelere sizi kablolarla bağlayarak bu işi çözdüklerini iddia ediyorlar.

İşin bence gerçeğini (bak bence dedim) söylemem g…

KENDİNE GÜVENSİZLİKTEN KURTULMAK İÇİN 10 TAVSİYE.

Sevgili Dostum,

Objektivizm isimli felsefi akımının kurucusu ve saygı duyduğum yazarlardan bir tanesi olan Ayn Rand hanımefendi şunu söyler : 

“Kendine değer vermeyen insan, hiçbir şeye ve hiç kimseye değer veremez”

Bu, kendine güvensizliğin insanların ve toplumların hayatlarını ne kadar zorlaştıran bir düşünce bozukluğu olduğunu açıklayan çok doğru bir sözdür.

Gerek koçluk ve eğitim çalışmalarımda, gerek günlük yaşamımda insanların kendilerini boğan kocaman güvensizlik mengeneleri içinde yaşamaya çabaladıkları mutsuz ve karamsar hayatlarına sık sık şahit olmaktayım

Bu sebeple kendine güvensizlik üreten düşünce ve algı bozuklukları, üzerinde en çok çalıştığım konulardan bir tanesi olmakta.

Eğer sende kendine güvensizlik cehennemi içinde yaşayan ve bu sebeple hayatın birçok renginden kendini mahrum eden insanlardan biriysen, öncelikle bunu dürüstçe kabullenmen gerekiyor.

Şunu iyi bil ki bu sorunu seninle birlikte yaşayan milyonlarca insan var ve bu insanların büyük çoğunluğu dışardan göründük…