Ana içeriğe atla

Afrika hepimizin bildiği ancak gidip bizzat orada yaşama tecrübesini çok azımızın yaşayabildiği koskoca bir kıta. Her ne kadar Afrika güncel gündemimizin dışında kalsa ve Afrika dediğimiz zaman çoğumuzun aklına Televizyonda izlediğimiz belgeseller veya ateş etrafında dans eden yerlileri gösteren filmler gelse de işin gerçeği Afrika sessiz sedasız büyüyen koca bir dev.

Yapılan hesaplara göre önümüzdeki on yıl içinde Afrika ülkeleri büyüme oranlarında ciddi artışlar gösterecek ve ticaret hacimleri deyim yerindeyse patlayacak. Eğer fırsatı kaçırmaz ve tam da şu aralar Afrika'ya yatırım yaparsanız yakın bir gelecekte oldukça büyük kazanımlar edinmeniz mümkün. Kısacası Afrika treni kalktı bile ancak daha binilemeyecek kadar hızlanmadı.

Afrika'daki yatırım fırsatlarını gündeme getirdiğim yatırım arayışı içinde olan dostlarımın bana ilk verdikleri cevap genelde" iyi de arkadaş tanımayız etmeyiz,ne yerler ne içerler ne konuşurlar hiç bir fikrimiz yok. Oraya cebimize parayı koyup gitsek bırak yatırım yapacak fırsatlar bulmayı bir lokantada yemek siparişi vermekte bile zorlanırız Bize oraları bilen,işinde uzman ve dürüst bir insanın yardımcı olması lazım yoksa biz kendi başımıza öyle işlere soyunmayız"olur.

Benimde genelde bu tür cevaplara karşı verilecek pek bir cevabım olmazdı,ta ki şu ana kadar..

Eğer Afrika konusunda oraları avucunun için gibi bilen,her düzeyde bağlantıları bulunan ve ciddi bir mühendislik tecrübesine sahip bir danışman arıyorsanız size kişisel tavsiyem Alper Fatih Abidin kardeşim olacaktır. Peki sen kendisini ne kadar tanıyorsun derseniz .. Bundan yıllar önce şimdi dizisi çekilen seksenli yılların sonunda ufacık bir ortaokul öğrencisiyken Özel Çamlaraltı Koleji sıralarında tanıştım kendisiyle. İnsanların en karşılıksız arkadaşlıkları kurduğu o yaşlarda tek derdimiz yeni yeni evlere girmeye başlayan Commodore 64 bilgisayarlarımızda oynadığımız birbirinden güzel oyunlardı. (ehem tabi derslerde vardı)

İşte o günlerde başladığımız dostluğumuz bugünlere kadar sürdü. Bir insanın karakterini anlayabileceğiniz en iyi dönem çocukluk dönemidir ve Alper kardeşimi tavsiye ediyorsam elbette bir bildiğim vardır. (Kabul kendisinin bu kadar maceracı bir Afrika gezgini olacağını çocukken tahmin bile edemezdim)

Kısacası bu mesajın özü. Yatırım yapacaksanız Afrika şu dönemler çok iyi bir tercih. Böyle bir yatırım için danışmanlık almanız gerektiğini de düşünüyorsanız değerli kardeşim Alper Fatih Abidin sizin için doğru bir seçim olacaktır.

Daha geniş bilgi için.

Kişisel Web Sitesi : http://afrikadanismani.com/index.php/about

Facebook sayfası : Afrika Danışmanı - https://www.facebook.com/afrikadanismani

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MORAL BOZMA TEKNİKLERİ

Sevgili dostlar,

Ülkemizin pek çok cepheden saldırı altında olduğu bu günlerde en tehlikeli saldırılar görünmeyen ve psikolojik harp amaçlı hamlelerdir. Çünkü geldiğini gördüğünüz bir yumruğa önlem alabilirsiniz ama sizi deviren esas yumruk,görmediğiniz yumruktur.

Psikolojik harbin temel amaçlarından biri hedef ülke insanlarının moralini düşürmek ve mücadele azmini kırmaktır.Morali olmayan insanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar direnmekten kolayca vazgeçerler ve kaybedilen her savaş önce insanların zihinlerinde kaybedilir.

Bugün sizlerle Psikolojik Harp çerçevesinde Moral Bozma (DEMORALIZATION) tekniklerinden bahsedeceğim böylece şahit olduğunuz pek çok olayda yapılan hamleleri görüp analiz etme şansınız olacaktır.Kullanılan tekniğin ne olduğunu bilirseniz etkisinden de kaçınmanız mümkündür.

1) Düşmanın moralini bozmak ya somut şekilde onu askeri açıdan yenmekle veya kendi durumuyla alakalı görüş açısını değiştirmekle olur. Görüş açısı değiştirmeye basit bir örnek verecek olursam,eğer…

DUYGUSAL BEYİN YIKAMA

FETÖ örgütü elebaşı Gülenin vaazlarını ilk ciddi analizim iki binli yılların başıdır. O dönemlerde hitabet yoluyla insanları ikna etmenin psikolojik temellerini araştırıyordum ve esas ilgi alanımı nutuklarıyla dünyayı ateşe veren Adolf Hitler ve Amerikan televizyonlarında canlı yayınlarda verdiği vaazları esnasında binlerce insanı toplu histeriye sokabilen ve sahneye çağırdığı seyircileri birkaç kelimesiyle bayıltıp sonra da ya içlerinden şeytanı çıkardığını ya da hastalıklarını iyi ettiğini iddia eden Evangelist rahip Benny Hinn oluşturuyordu.

Araştırmalarım esnasında mailleştiğim ve Amerika’da bir üniversitede sosyal psikoloji üzerine araştırmalar yapan eğitmen bir dostum bana Türkiye’de yaşadığım halde neden Gülenin vaazlarını incelemediğimi sordu. Tabi kendisine verecek mantıklı bir cevap bulamayınca oturdum Gülenin o dönemlerde Samanyolu televizyonunda sabaha karşı yayınlanan vaazlarını dikkatle incelemeye başladım.

Gördüklerim çok ilginçti ve ilk tepkim Gülenin “eğitilmiş” bir bey…
Konuştuğunuz kişinin yüzü ve gövdesi size dönük olsa bile ayak uçları başka yöne bakıyorsa konuşmayı bitirmenizin zamanı gelmiş demektir