Ana içeriğe atla

Afrika hepimizin bildiği ancak gidip bizzat orada yaşama tecrübesini çok azımızın yaşayabildiği koskoca bir kıta. Her ne kadar Afrika güncel gündemimizin dışında kalsa ve Afrika dediğimiz zaman çoğumuzun aklına Televizyonda izlediğimiz belgeseller veya ateş etrafında dans eden yerlileri gösteren filmler gelse de işin gerçeği Afrika sessiz sedasız büyüyen koca bir dev.

Yapılan hesaplara göre önümüzdeki on yıl içinde Afrika ülkeleri büyüme oranlarında ciddi artışlar gösterecek ve ticaret hacimleri deyim yerindeyse patlayacak. Eğer fırsatı kaçırmaz ve tam da şu aralar Afrika'ya yatırım yaparsanız yakın bir gelecekte oldukça büyük kazanımlar edinmeniz mümkün. Kısacası Afrika treni kalktı bile ancak daha binilemeyecek kadar hızlanmadı.

Afrika'daki yatırım fırsatlarını gündeme getirdiğim yatırım arayışı içinde olan dostlarımın bana ilk verdikleri cevap genelde" iyi de arkadaş tanımayız etmeyiz,ne yerler ne içerler ne konuşurlar hiç bir fikrimiz yok. Oraya cebimize parayı koyup gitsek bırak yatırım yapacak fırsatlar bulmayı bir lokantada yemek siparişi vermekte bile zorlanırız Bize oraları bilen,işinde uzman ve dürüst bir insanın yardımcı olması lazım yoksa biz kendi başımıza öyle işlere soyunmayız"olur.

Benimde genelde bu tür cevaplara karşı verilecek pek bir cevabım olmazdı,ta ki şu ana kadar..

Eğer Afrika konusunda oraları avucunun için gibi bilen,her düzeyde bağlantıları bulunan ve ciddi bir mühendislik tecrübesine sahip bir danışman arıyorsanız size kişisel tavsiyem Alper Fatih Abidin kardeşim olacaktır. Peki sen kendisini ne kadar tanıyorsun derseniz .. Bundan yıllar önce şimdi dizisi çekilen seksenli yılların sonunda ufacık bir ortaokul öğrencisiyken Özel Çamlaraltı Koleji sıralarında tanıştım kendisiyle. İnsanların en karşılıksız arkadaşlıkları kurduğu o yaşlarda tek derdimiz yeni yeni evlere girmeye başlayan Commodore 64 bilgisayarlarımızda oynadığımız birbirinden güzel oyunlardı. (ehem tabi derslerde vardı)

İşte o günlerde başladığımız dostluğumuz bugünlere kadar sürdü. Bir insanın karakterini anlayabileceğiniz en iyi dönem çocukluk dönemidir ve Alper kardeşimi tavsiye ediyorsam elbette bir bildiğim vardır. (Kabul kendisinin bu kadar maceracı bir Afrika gezgini olacağını çocukken tahmin bile edemezdim)

Kısacası bu mesajın özü. Yatırım yapacaksanız Afrika şu dönemler çok iyi bir tercih. Böyle bir yatırım için danışmanlık almanız gerektiğini de düşünüyorsanız değerli kardeşim Alper Fatih Abidin sizin için doğru bir seçim olacaktır.

Daha geniş bilgi için.

Kişisel Web Sitesi : http://afrikadanismani.com/index.php/about

Facebook sayfası : Afrika Danışmanı - https://www.facebook.com/afrikadanismani

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KENDİNE GÜVENSİZLİKTEN KURTULMAK İÇİN 10 TAVSİYE.

Sevgili Dostum,

Objektivizm isimli felsefi akımının kurucusu ve saygı duyduğum yazarlardan bir tanesi olan Ayn Rand hanımefendi şunu söyler : 

“Kendine değer vermeyen insan, hiçbir şeye ve hiç kimseye değer veremez”

Bu, kendine güvensizliğin insanların ve toplumların hayatlarını ne kadar zorlaştıran bir düşünce bozukluğu olduğunu açıklayan çok doğru bir sözdür.

Gerek koçluk ve eğitim çalışmalarımda, gerek günlük yaşamımda insanların kendilerini boğan kocaman güvensizlik mengeneleri içinde yaşamaya çabaladıkları mutsuz ve karamsar hayatlarına sık sık şahit olmaktayım

Bu sebeple kendine güvensizlik üreten düşünce ve algı bozuklukları, üzerinde en çok çalıştığım konulardan bir tanesi olmakta.

Eğer sende kendine güvensizlik cehennemi içinde yaşayan ve bu sebeple hayatın birçok renginden kendini mahrum eden insanlardan biriysen, öncelikle bunu dürüstçe kabullenmen gerekiyor.

Şunu iyi bil ki bu sorunu seninle birlikte yaşayan milyonlarca insan var ve bu insanların büyük çoğunluğu dışardan göründük…

MUTLU OLMAK İÇİN VAZGEÇMEN GEREKEN 15 ŞEY.

Sevgili Dostum,
Roma İmparatorlarından aynı zamanda Stoacı bir filozof da olan Marcus Aurelius yüzlerce yıl önce "Hayatınızdaki mutluluk düşüncelerinizin kalitesine bağlıdır" tespitinde bulunmuştur. 
Mutlu olmak için neler yapman gerektiği konusunda bir çok kitap ve yazı bulabilirsin ancak ben bu yazıda mutlu olmak için yapmaman ve vazgeçmen gereken şeyler üzerinde durmak istiyorum.
Bu yazıyı dikkatlice okur ve burada vazgeçmeni istediğim şeylerden en azından bir kaç tanesini hayatından çıkarmayı becerebilirsen yaşam hakkındaki olumsuz algın değişerek daha olumlu ve mutlu bir yaşamın kapısını arayabilirsin. 
Bunları yapamam dersen en azından bir kaç kere üst üste okumanı istiyorum. Buna da üşenirim diyorsan en azından bu yazıyı arkadaşlarına paylaş çünkü bu basit hareketinin bile kimin hayatını değiştireceğini  bilemezsin. Bunu da yapamam diyorsan sana söylenecek pek bir şey yok.
Hadi başlayalım bakalım yapmaman ve hayatından çıkarman gereken şeylere.
1) Her zaman haklı olm…

BAŞARISIZ BİR İNSAN OLMANIN DOKUZ YOLU

Sevgili Dostum,

Yıllardır seni daha başarılı bir insan yapmak için uğraşıp duruyorum. İşimi gücümü bırakıp sana güzel güzel yazılar yazıyorum ama okumuyorsun ve "hocam çok uzun yazıyorsunuz" diye bana mesajlar atıyorsun.

Tamam kardeşim diyorum ve sana kısacık kısacık resimli paragraflar yazıyorum bu sefer de "ee hani burada bir şey yazmıyor bana ne yapacağım tam anlatmamışsın" diye bana kızıyorsun. Bu sefer sana ulaşabilmek için minnacık minnacık uyandırıcı tweetler atıyorum onları da laf sokmalı ve esprikli söz değil diye beğenmiyor ve benim yerine trolleri takip ediyorsun.

Bu iş yazıyla olmuyor, gel bak sana eğitim düzenledik ve sadece bir akşam yemeği parasına bir günde sana otuz kitaplık bilgi vereceğim, üstelik benimle tanışıp istediğin soruyu da sorabilirsin diyorum "size şimdi para mı vereceğiz,hep paragözsünüz zaten" diyorsun (sanki cebindeki telefonla ayağındaki ayakkabıyı sana bedava verdiler de biz paragöz olduk).

Hele öyle sana "bak,ben …